Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

İç mekandaki aynalar, fikirler ve yerleşim kompozisyonları

Farklı fonksiyonel alanların özelliklerini dikkate alarak konut içlerinde aynalar ve kullanımları. Ayna, içinde bulunduğu odanın ışığı, alanı ve boyutlarıyla çalışmak için harika bir araçtır. Bu malzemenin kullanımı yalnızca odanın dış parametrelerini değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda sahibinin bireyselliğini yansıtan iç mekanı benzersiz kılar. Aynanın işlevsel ve dekoratif bir mobilya parçası olarak kullanılması. İç mekanda ayna kullanımına yönelik […]

15 Ocak 2022 - 12:15 'de eklendi ve 210 kez görüntülendi. A+A-

İç mekandaki aynalar, fikirler ve yerleşim kompozisyonları

Farklı fonksiyonel alanların özelliklerini dikkate alarak konut içlerinde aynalar ve kullanımları.

Ayna, içinde bulunduğu odanın ışığı, alanı ve boyutlarıyla çalışmak için harika bir araçtır. Bu malzemenin kullanımı yalnızca odanın dış parametrelerini değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda sahibinin bireyselliğini yansıtan iç mekanı benzersiz kılar.

Aynanın işlevsel ve dekoratif bir mobilya parçası olarak kullanılması.

İç mekanda ayna kullanımına yönelik yetkin bir tutum, mevcut düzeni ayarlamanıza ve değiştirmenize izin verecektir. Aşağıda, uzayla çalışırken aynanın ana işlevsel özelliklerini ele alıyoruz.

 • Aynalı yüzeyler gün ışığını mükemmel şekilde yansıtır.

En kolay yol, pencerenin karşısındaki duvara bir ayna asmaktır. Bu, alanı genişletecek ve doğal ışık katacaktır. Genel bir ayna (zemine) odayı ışıkla dolduracak ve aydınlatma armatürünün arkasına monte edilen ürün parlaklığını artıracaktır.

 • Alanı görsel olarak düzeltir.

Dar ve küçük mekanlarda ayna kullanımı görsel olarak mekanın büyütülmesine ve daha aydınlık olmasına yardımcı olur. İyi yerleştirilmiş bir ayna, bir iç mekana daha fazla perspektif katabilir. Doğru hesaplamalarla, karanlıkta yapay aydınlatmanın orijinal bir yansımasını elde etmek mümkündür.

 • Binaların tasarımı ve işlevsel özellikleri (mühendislik sistemleri döşeme hatları, standart olmayan konfigürasyon, kemerler, çıkıntılar vb.) nedeniyle iç mekanın eksikliklerini telafi eder. İç mekan için dekoratif aynalar

Ayna, düzenin tasarımını ve işlevsel özelliklerini “çözebilir”, böylece göze çarpmazlar ve aşırı dikkat çekmezler. Ayrıca ayna, yardımcı odaları “gizlemek” için iyi bir araçtır. Giyinme odaları, hizmet veya çamaşır odaları gibi.

Asma ayna için doğru boyutta ürünü kullanın:

 • 1.4 m yüksekliğindeki bir aynada tam uzunlukta bir görüntü elde edebilirsiniz;
 • kemer – 0,6 m;
 • omuzlara – 0,4 m.

Optimum genişlik, ≥ 0,4 m.

Odalarda çeşitli amaçlar için ayna kullanımının özellikleri

Koridor.

Koridordaki ayna, fonksiyonel alanın ihtiyaçlarını karşılayan ayrılmaz bir parçadır. Koridorda dekoratif aynaların kullanımında herhangi bir kısıtlama yoktur. Duvarların tüm yüksekliğinde çeşitli konfigürasyonlarda menteşeli aynalar, yuvarlak dekoratif aynalar, ayna paneller ve ayrıca ayna kaplaması nedeniyle kamuya açık olmayan dolaplar, giyinme odaları ve kullanım alanları olabilir. Ayrıca giriş alanındaki ayna, ön kapının iç kaplaması için kullanılabilir.

Oturma odası.

Oturma odalarında ayna ve ayna ürünleri sıklıkla dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Bu, çerçevelerdeki ayna panelleri veya pirinç dekor elemanları, ayna pervazları, farklı ayna tiplerine sahip sürgülü ve sabit bölmeler gibi duvar dekoru olabilir. Ayrıca oturma odasındaki aynalar, duvarlar ve mobilyalar için bir kaplama malzemesi olarak kullanılabilir. Geniş bir alana sahip oturma odalarında tavana bakan bir ayna kullanılır. Bu teknik, odadaki tavanı görsel olarak “yükseltmeye” yardımcı olur.

Aynalar genellikle bir odanın geometrisindeki küçük kusurları (uzatmak, genişletmek) düzeltmek için kullanılır. Bu ayna için tüm duvara monte edilebilir.

Tavanların yüksekliğini “indirmek”, galerinin odanın çevresine çerçeveler halinde ayna asmasına izin verir.

Yatak odası.

Yatak odasında aynalar esas olarak mobilya parçalarına bakmak için kullanılır, bu teknik giyinme odasını veya kıyafetleri saklamak için gardıropları gizlemek için kullanılır. Ayrıca, uyku alanındaki aynalar genellikle yatağın baş kısmına bitişik olan duvarı kaplamak için kullanılır. Bu durumda ayna, başlığın dikey ve yatay kılavuzları boyunca bir panel şeklinde kesilir. Uyku alanında asılı aynalar dekorasyon olarak kullanılabilir.

Apliklerin (zemin lambaları) arkasında bulunan komodinlerin üzerindeki aynalara bakmak uygundur.

Uyku alanındaki aynalar, mobilya kaplaması veya dekoratif ekler olarak kullanılabilir.

Yatak odasındaki aynaları kötüye kullanmayın, kişinin rahatsızlık hissetmesine neden olabilir.

çocuk.

Çocuk odasındaki ayna, bir yetişkin için tasarlanan alanla aynı işlevsel özellikleri karşılamaktadır. Bir çocuk odasında bir aynayı, duvar dekorunun yanı sıra depolama alanları için astar olarak kullanmaya değer. Modern işleme yöntemleri, çocuk odasının temasına uygun herhangi bir şekilde bir ayna yapmanızı sağlar. Örneğin güneş, bulut veya kelebek şeklinde bir ayna yapmak mümkündür.

Banyo.

Banyoda ayna olmazsa olmazdır. Bu oda için bir ayna ürünü seçimi, boyutuna ve tasarımına göre belirlenir. Banyodaki aynalar genellikle lavabonun üzerine asılır. Bu durumda, ayna bir çerçeveye yerleştirilebilir veya ürünün çevresinde aydınlatma ile desteklenebilir. Lavabonun üzerinde bir ayna paneli, küçük bir banyo için iyi bir çözümdür. Bu yöntem görsel olarak alanı artıracak ve panel üzerine asılan duvar aplikleri ayna yüzeyinde daha parlak yansıyacaktır.

Ayrıca ayna, duvar dolaplarına veya asma rafların üzerine monte edilebilir. Modern üretim yetenekleri, üzerlerinde yoğuşma birikmesini ortadan kaldıran ısıtmalı aynaların kullanımına izin verir.

Mutfak.

Aynalı yüzeyler genellikle yemek ve yemek alanlarında bulunmaz. Sonuçta ayna bu tip odalarda fonksiyonel ihtiyaçları karşılamıyor. Buna rağmen ayna, estetik ve dekoratif işlevler yerine getirir ve aynı zamanda mekanı değiştirme ve daha parlak hale getirme yeteneğine de sahiptir. Yemek ve mutfak alanı için ayna mutfak önlüğü, mobilyalarda dekoratif ekler, paneller ve duvar dekoru olarak kullanılabilir.

Odanın amacını dikkate alarak aynanın şekli ve bitişi seçimi

 • Çerçeve – baget tasarımındaki bir ayna, herhangi bir iç stile uyabilir. Bu durumda, sorunun başarılı çözümü büyük ölçüde doğru seçilmiş çerçeveye bağlıdır. Çerçeveleme atölyelerinde sunulan ürün yelpazesi, tüm olası stil ve bitişlerde çerçevelerde bir ayna düzenlemenize olanak tanır. Bunlar klasik, modern-klasik ve art deco tarzında oymalı çerçeveler, Provence tarzında boyalı çerçeveler ve pürüzsüz kaplama çerçeveler olabilir. Aynalar metal çerçeveler ve özel pirinç çerçeveler ile çerçevelenebilir.
 • Mobilya parçalarında ayna – bu seçenek, mobilya parçalarını çeşitli amaçlarla dekore ederken seçilir.

Aynaların yansıtıcı yüzeyi, büyük mobilyaların “çözülmesini” sağlar. Daha küçük mobilyalar için dekorasyon olarak aynalar kullanılır.

 • Ayna ekler. Böyle bir çözüm, herhangi bir iç mekan tarzında mekana ışık katar. Bu yöntem, optik illüzyonlar yaratmanıza, tavanın etrafındaki pervazlara ayna ekleri, tavanı görsel olarak daha yüksek hale getirmenize izin verir.
 • Aynalar küçük. Genellikle birkaç parça halinde, ahşap ve metal yapılarda ek kombinasyonları ve ayrıca dolaplarda ve çekmeceli dolaplarda ekler olarak kullanılır. Çoğu zaman, duvar kompozisyonları, farklı tekniklerde dekorlu aynalar kullanılarak küçük aynalardan oluşturulur.

Küçük asma aynaların kombinasyonları, odanın ışığı ve hacmi ile çalışmanıza izin verir.

 • Büyük modeller – bir “ayna duvar” oluşturulması – alanı görsel olarak büyütmenize, önemli ölçüde genişletmenize ve ek hacim vermenize ve ayrıca ışıkla doldurmanıza izin veren bir teknik;

Birkaç aydınlatma armatürünün ışığını ayna elemanlarının yüzeyine yönlendirerek, odanın genel aydınlatmasını önemli ölçüde artırabilirsiniz.

İhtisas ayna atölyeleri her türlü talebi karşılayan bir ürün üretebilmektedir. Modern üretimin olanakları, çeşitli şekil ve boyutlarda bir ayna üretmemizi sağlar. Bireysel bir projeye göre oluşturulmuş benzersiz bir ürün elde etmek için Atölyemizin uzmanlarıyla iletişime geçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz hemen köşede. Balkon tasarım Ve hala evde olduğumuz için balkonda, verandada ...

Klima aylık ne kadar yakar Klima aylık ne kadar yakar

Klima tüketimi Klima bana aylık ne kadara mal olur? Klimam ayda ne kadar tüketiyor? modeli enerji sınıfı soğuk tüketim ısı tüketimi Güç...

Hostelworld nasıl çalışır? Hostelworld nasıl çalışır?

Seyahat etmek hayatın önemli bir parçasıdır. İşleri ve diğer işleri ile aşırı yükü olan insanlar her zaman bir mola vermek için bir fır...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ