İç bölme duvarları

Yüzyıllardır geniş yaşam alanlarını farklı alanlara ayırmak için bölmeler kullanılmıştır. İç tasarımda sadece kişisel alan yaratmak için değil, aynı zamanda ev dekorasyonu olarak da çok önemli bir rol oynuyorlar, çünkü bugün harika bir işlevsel ve dekoratif bölme seçimi var! Size 15 orijinal örnek sunuyoruz:

Yarım duvarlar ve sütunlar

Birden fazla çekici alanı bir araya getirmenin kolay bir yolu, sütunlu alçak bir duvar kurmaktır. İç mekana cazibe katmayan mekanı bölmek için geleneksel duvarlar kullanmak yerine, aynı zamanda tezgah, bar veya kitaplık olarak da kullanılabilen modern “yarım duvarlar” seçin. Koridor ile oturma odası arasındaki bu tür bölümler özellikle iyidir, böylece koridor o kadar sıkışık görünmez ve ziyaretçiler evinizin ihtişamını hemen görebilir.

İç kısımda kolonlar ve duvar zemini İç kısımda sütunlu yarım duvarlar Kısa duvarlar kullanarak iç mekanı bölgelere ayırmak

Perdeler ve kumaşlar

Pek çok insan perdelerin yalnızca pencere ve kapılara asıldığında güzel göründüğünü varsayar, ancak gerçekte öyle değildir. Güzel tekstiller, bir stüdyo daire veya çatı katı gibi geniş bir alanı bölmenin en kolay ve en uygun maliyetli yoludur. Perdeler, kişiselleştirilmiş bir alan oluşturmak için gereken bariyeri oluşturmaya yardımcı olmanın yanı sıra, ışığı içeri alma konusunda da iyidir ve iç mekanınızı yeniden tasarlamayı planladığınızda hareket etmesi en kolay olanıdır.

Yatak odasına kapılar yerine perdeler Bir stüdyo dairede tekstil bölümleri Şık ve ucuz iç bölümler

Bölücü olarak kitap rafları

Bu, bir odayı bölmenin gerçekten harika bir yoludur! Kitaplık ayrı bir alan oluşturmasının yanı sıra çeşitli dekoratif öğeler için ek depolama alanı görevi de görüyor. Açık raflar bu iş için en uygun olanıdır çünkü konuklara en ilginç sergilerinizden ve kitaplarınızdan bazılarını gösterme fırsatı sunarlar. Ve artık alanı bu şekilde bölmek istemediğinize karar verseniz bile, kitaplığı evin diğer bölümlerinde kullanmaya devam edebilirsiniz.

İç kısımda bir bölüm olarak kitaplık İç mekanda dekor olarak kitaplık

Özel tasarım bölmeler

Size, mekanın planlamasının göründüğü kadar zor ve pahalı olmayabilecek birkaç şık bölme sunuyoruz. Bu fikirler özellikle mutfak, yatak odası ve oturma odasının aynı yaşam alanı bölümünde yer aldığı bir stüdyo dairede yaşayanlar için faydalı olacaktır.

Dikey ahşap parçalardan yapılmış ahşap bölmeler İç mekan için basit ve güzel bölümler Halatlardan yapılmış DIY iç bölmeler Şık stüdyo daire tasarımı Büyük bir oda için kendin yap bölümleri Mutfak ve oturma odası arasında cam bölmeler İç mekan bitkilerinin evinde güzel bölüm