Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Hostelworld nasıl çalışır?

Seyahat etmek hayatın önemli bir parçasıdır. İşleri ve diğer işleri ile aşırı yükü olan insanlar her zaman bir mola vermek için bir fırsat ararlar ve seyahat etmek, kendinizi tazelemek ve yeni bir coşkuyla işe geri dönmek için harika bir yoldur. Bugün, 179 ülkede 17000’den fazla hostelde web sitesinde 13 milyondan fazla yorumla seyahat endüstrisinde 20 yılı aşkın deneyime sahip […]

15 Ocak 2022 - 12:04 'de eklendi ve 170 kez görüntülendi. A+A-

Hostelworld nasıl çalışır?

Seyahat etmek hayatın önemli bir parçasıdır. İşleri ve diğer işleri ile aşırı yükü olan insanlar her zaman bir mola vermek için bir fırsat ararlar ve seyahat etmek, kendinizi tazelemek ve yeni bir coşkuyla işe geri dönmek için harika bir yoldur. Bugün, 179 ülkede 17000’den fazla hostelde web sitesinde 13 milyondan fazla yorumla seyahat endüstrisinde 20 yılı aşkın deneyime sahip hostelworld iş modelini keşfedeceğiz . Temel olarak, bir sonraki seyahat konaklamanız için binlerce hostel listesine sahip çevrimiçi bir seyahat acentesidir .Girişiminizde Danışmanlığa mı ihtiyacınız var? ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Bu iş modeli, seyahat etmeyi ve kendini keşfetmeyi sevenler için çok şaşırtıcı. Ayrıca, sizinle aynı macera yolunda oldukları için seyahat sırasında sizinle aynı fikirde olan insanları selamlıyorsunuz.

Hostelworld iş modelini ayrıntılı olarak anlayalım ve “hostelworld nasıl çalışır?” sorusuna her zamanki yanıtlarımızı alalım. ve “hostelworld nasıl para kazanıyor?”.

İçindekiler

 • Hostelworld – başlangıç
 • Hostelworld- Mevcut durum
 • Hostelworld İş Modeli
 • Hostelworld nasıl çalışır?
 • Hostelworld nasıl para kazanıyor?
 • Pansiyonlar Hostelworld’e Ödeme
 • Hostelworld Gezginlerden Nasıl Ücret Alır?
 • Hostelworld’ün yatırımcıları kimlerdir?
 • Çözüm

Hostelworld – başlangıç

Hostelworld, 1999 yılında Ray Nolan tarafından kuruldu. Başlangıçta şirket “Web Reservations International” adı altında kuruldu. Ancak 2000’li yılların başında adı “Hostelworld” olarak değiştirildi. Şirketin merkezi Dublin’dedir ve Londra, Şanghay, Sidney ve Porto’da ofisleri bulunmaktadır. Hostelworld Group PLC olarak 2015’ten beri Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık olarak işlem görmektedir.

Hostelworld- Mevcut durum

Şu anda, seyahat endüstrisine olağanüstü liderlik ediyor. Genellikle 18-35 yaş arası seyahat tutkunlarına odaklanır. Bununla birlikte, hizmetlerinin tümü tüm demografik gruplara yöneliktir – çiftler, genç gezginler, yaşlı gezginler, grup gezginleri, yalnız gezginler vb. Artık, çevrimiçi hostelleri keşfetmek ve rezervasyon yapmak için en iyi yer olduğu ortaya çıktı. Hostelworld, müşterilerine ilham verici maceralar sunmak için hostel pazarına odaklanan lider bir küresel çevrimiçi seyahat acentesidir.

Hostelworld İş Modeli

“Hostelworld nasıl çalışır?” gibi soruları yanıtlamadan önce. ve “hostelworld nasıl para kazanıyor?”, iş modelini detaylı olarak anlamalıyız. Öyleyse, ayrıntılı olarak tartışmaya devam edelim.

Hostelworld’ün iş modeli, diğer online seyahat acentelerine çok benzer. Tüm iş stratejilerini bir tarafta ve asıl mesleğini bir tarafta tuttuğumuzda, bunun bazı güçlü iş stratejilerine sahip basit bir çevrimiçi seyahat acentesi (OTA) olduğunu anlıyoruz. Şirketin herhangi bir mülkü yoktur. Bu sadece bir çevrimiçi pazar yeridirbu, gezginleri hostellere bağlar. Yerle ilgili her ayrıntıyı isteyen tüm seyahat müşterilerinin erişimi için web sitesinde çeşitli hostelleri listeler. Platform, hostel hakkında ayrıntılı bilgileri belirtir ve ayrıca müşterilerin mevcut en iyi seçenekleri karşılaştırmasına olanak tanır. Tüm yorumları, derecelendirmeleri gösterir ve mülkü personel, güvenlik, temizlik, para, konum, atmosfer ve tesislerdeki sıralamaya göre karşılaştırır. Ödeme, başka seçenekler aramaya gerek kalmadan aynı platformda da yapılabilir.

Hostelworld uygulamasının özellikleri – bir marka stratejisi

 1. Gezilerim: Bu özellik, kullanıcının yerel hava durumunu bilmesini sağlar ve ayrıca yolculuktan önce, yolculuk sırasında ve yolculuktan sonra yemek yiyebileceğiniz en iyi yerlerin önerilen bir listesini sağlar. Müşterilerine/uygulama kullanıcılarına uygulamayı yalnızca normal hostel rezervasyonları için değil, daha fazlası için kullanmaları için bir neden vermek için ilk hamle olarak başlatıldı.
 2. Hostel duyuru panosu: Müşterilerin dünyanın her yerinden yeni arkadaşlarla tanışmasını sağlayan sanal bir duyuru panosu aracılığıyla ortak hostellerin yerel etkinlikleri ve etkinlikleri tanıtmasını sağlayan bir özelliktir. Müşteriler, etkinlik ve konaklama için ilgili bilgiler hakkında zamanında bildirim alır.
 3. Hostel sohbeti: Uygulamanın bu özelliği, aynı hostelde kalan gezginlerin uygulama üzerinden birbirleriyle sohbet etmelerini ve seyahat planları yapmalarını sağlar. Bu, yalnız seyahat edenler için yeni insanlarla bağlantı kurmak ve seyahatler sırasında yeni arkadaşlar edinme fırsatı kazanmak için harika bir fırsat.
 4. Dünyayı konuşun: Hostelworld’ün uygulama yaratıcıları, hostel gezginlerinin açık fikirli olduklarını ve bilinmeyen kültürleri tanımaya ve onlarla bağlantı kurmaya istekli olduklarını çok iyi biliyorlardı. Bu nedenle, uygulama, seyahat edenlerin birbirleriyle iletişim kurmasına izin veren, aksi takdirde mümkün olmayan 43 dile kadar çeviren bir özelliğe sahiptir.

Şunları da beğenebilirsiniz   Leadoo nasıl çalışır?

Ancak Hostelworld ve küresel seyahat endüstrisindeki diğer birçok şirket, COVID-19 salgını nedeniyle büyük bir kayıpla karşı karşıya kaldı. Hostelworld’ün Ebitda düzeyinde 2019’daki 30,5 milyon Euro’luk kârdan 17,3 milyon Euro’luk bir zararla karşı karşıya olduğu bildirildi. Ayrıca 2020’de net yıllık gelirleri %81 düştü. Bu zor zamanlarda, şirketin ana odak noktası, işlerini en kısa sürede hızlandırarak çalışanların, müşterilerin ve diğer hostel ortaklarının desteklenmesiydi. Şirketin CEO’su Gary Morrison, tüm dünyada aşılama programları devam ederken, seyahat kısıtlamaları kaldırıldıktan sonra şirketin sadık müşterilerinin geri döneceğinden umutlu. Pandemiden sonra hostelworld’ün eskisinden daha güçlü bir şekilde ortaya çıkacağından emin.

Hostelworld nasıl çalışır?

Hostelworld, hostel ve konaklama rezervasyonu yapmak için internette bulunan en büyük web sitesidir. Web sitesi 179 ülkede 17.000’den fazla mülkü listeliyor. Hostel misafirleri tarafından tesis hakkında yapılan binlerce yorum ile güvenilir ve verimli bir referans platformudur.

Bir sonraki konaklama yeriniz için en iyi hosteli aramak için, o zaman ve konumda mevcut olan mülklerin kısa bir listesini oluşturmak için hedef konumu ve seyahat tarihlerini girmeniz gerekecektir. Pansiyonların fiyatlarına ve puanlarına göre kolayca filtreleyebilirsiniz. Rezervasyonu tamamladığınızda, e-postanızda bir onay alacaksınız.

Platformla ilgili en önemli ve çekici şey, mülk için en iyi fiyatı garanti etmesidir. Başka bir web sitesinde daha ucuz bir rezervasyon bulursanız, paranızı iade edeceklerini söylüyor.

Hostelworld, işlevselliğini müşteriler için kullanıcı dostu bir uygulama biçiminde sıkıştırmak için kendi uygulamasını da çalıştırır. Uygulamada ayrıca, web sitesinde bulunan aynı özellikler ve işlevler vardır. Rezervasyon ve ödemeler, hostelworld uygulaması kullanılarak da yapılabilir. Uygulamanın, herhangi bir son rezervasyon için yakındaki hostelleri kontrol etme durumu olan ek bir özelliği vardır. Ayrıca yakındaki yerleri kontrol etmek ve konaklama için bir mülk seçmek için yerleşik bir uygulamaya sahiptir. Uygulama ayrıca insanların yeni arkadaşlarla tanışmasına olanak tanıyan düzenli buluşmalara ve etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

Hostelworld nasıl para kazanıyor?

Hostelworld, hostelleri ve turistleri birleştirmek için çalışan çevrimiçi bir pazar yeridir.

Tipik olarak, hosteller, kendi başlarına reklam vermeye çalışmak yerine Hostelworld’ün platformundan yararlanarak daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilirler. Öte yandan, turistler/misafirler, hostelleri keşfetmek, karşılaştırmak ve anında ve güvenli bir şekilde rezervasyon yapmak için mülkü tek durak noktası olarak kullanabilirler.

İşte iki birincil gelir modeli:

 1. Rezervasyonlarda komisyon ücretleri
 2. Önerilen mülkler (Reklamlar)

Rezervasyon Komisyonu Ücretleri

Hostelworld, bir müşteri web sitesi aracılığıyla her rezervasyon yaptığında bir komisyon alır. Bu komisyon “rezervasyon depozitosu” ücreti olarak bilinir. Kiracılar olarak, sözleşmeyi yaparken rezervasyon depozitosunu ödüyoruz. Check-in için geldiğimizde rezervasyon toplamımızın bakiyesini ev sahibimize ödeyeceğiz.

Hostelworld, tesislerin komisyon ücretlerini (%10-25 arasında) belirlemesini sağlar. Seçilen komisyon ücretleri, bir mülkün web sitesinde bulunan arama sonuçlarındaki sıralamasını etkileyen birçok durumdan (incelemeler, bilgiler, fotoğraflar ve daha fazlası dahil) biridir. Müşteriler, hesap arka uçlarında, komisyon oranlarını yükselterek veya düşürerek mülklerinin sıralamada (eğer varsa) nasıl değişeceğinin tahmin edildiğini görebilirler.Ayrıca   Outschool nasıl çalışır ve nasıl para kazanır?

Ayarlanabilir Komisyonlar

Hostelworld’ün ayarlanabilir komisyon seçeneği, hostel sahipleri arasında duyguları karıştırır.

Daha az rekabetçi alanlarda, pansiyonlar düşük komisyon oranı harcayarak karlarını artırabilir ve yine de en iyi sırada yer alabilir. Tersine, yüksek rekabet bölgelerindeki hosteller, daha yüksek komisyon ödemeye dayanabildiklerinden ve müşteriler için Hostelworld’e çok fazla bağlı olmadıklarından, sistemin derin cepleri ve marka bilinirliği olan hostel zincirlerine yardımcı olduğunu hissedebilirler.

Hostelworld’ün görüşüne göre, bütçeleri değiştirmek için ayarlanabilirlik sağlarken mülkleri daha büyük riskler için ödeme yapmaya teşvik etmeye devam ediyor.

Sistem mantıklı, çünkü konuklara düzenli olarak mümkün olan en iyi hostel yaşamını sağlamak Hostelworld’ün uzun vadeli en iyi avantajı. Eğer komisyon ücretleri baskın sıralama faktörü haline gelirse, Hostelworld kısa sürede güvenilirliğini ve nihayetinde müşterilerini kaybederdi.

Önerilen Mülkler (Reklamlar)

Hostelworld ayrıca resmi web sitesinde reklam satarak karını artırıyor. Hostelworld’de arama yaptığınızda, arama sonuçlarınızın üzerinde “Önerilen Özellikler” bölümünü sık sık göreceksiniz. Öne Çıkan Tesisler, daha fazla müşteri çekebilmeleri için bu gösterim için Hostelworld’e ödeme yapar.

Pansiyonlar Hostelworld’e Ödeme

Ziyaretçi olarak rezervasyon tutarınız doğrudan Hostelworld’e gider. Bu miktar, Hostelworld’e hostelin komisyon ücreti olarak hizmet eder.

Temel olarak, Hostelworld bu fiyatı sitenin hosteller için sağladığı görüntüleme ve otomasyon için alıyor. Çoğu hostel, Hostelworld gibi sitelere rezervasyon yapmadan çevrimiçi ortamda bulunmayı zor buluyor.

Hostelworld Gezginlerden Nasıl Ücret Alır?

Hostelworld, rezervasyon tutarı dışında turist/misafirlerinden ücret talep etmez. İdeal olarak, rezervasyon tutarı, müşterilerin yatırım yaptığı bir şey olduğu için iptallerin azaltılmasına yardımcı olur. Ancak bir gezgin iptal ederse veya gelmezse, iptal/kullanmama ücreti alınır.

Konukların rezervasyon tutarları doğrudan Hostelworld.com’a gittiğinden, bazen ev sahibinin web sitesinde daha düşük fiyatlar bulabilirsiniz.

Hostelworld’ün yatırımcıları kimlerdir?

Hostelworld, gezginlerin seyahat konaklamaları için hostel rezervasyonu yapmalarına olanak tanıyan bir çevrimiçi rezervasyon sitesidir . Crunchbase’e göre, Hostelworld 2 Eylül 2019’da sadece Goki’ye yatırım yaptı. Lider yatırımcının hostelworld sayısı da bir. Şirket, 11 Nisan 2013’te 100 milyon € karşılığında HostelBookers.com’u satın almıştı.

Hostelworld’den hostel gezginlerinin evrimi hakkında rapor

Hostelworld, önümüzdeki yıllarda seyahat endüstrisinin kapsamını daha iyi anlamamıza yardımcı olacak hostel gezginlerinin evrimi hakkında bir rapor yayınladı. İşte raporun değindiği başlıca sonuç noktaları:

 1. Geleceğin gezginleri, herkesin gittiği bir yeri ziyaret etmek istemiyor. Pek çok insanın hiç gitmediği yeni maceralar arıyorlar. Bu arzuları gerçekleştirmek için pansiyonlar müşterilerine yeni deneyimler sunmaya yatırım yapıyor.
 2. Önümüzdeki yıllarda hostel gezginleri büyük ihtimalle kadınlar olacak. Bu nedenle pansiyonlar, tüm kadın ziyaretçiler için sağlıklı bir ortam yaratmak için güvenlik ve temizliğe özen göstermek zorundadır.
 3. Yaklaşan gezginler, hiç ziyaret etmedikleri yerleri ararlar. Çoğu aynı yeri tekrar tekrar denemek istemiyor. Bu, çoğu insanın genellikle ziyaret etmediği geleneksel alanlarda pansiyonların geliştirilmesi için bir fırsat yaratır.
 4. Gezginler aynı şehirde daha fazla yeri ziyaret etmek isterler. Rezervasyon yaptıkları yerden en iyi şekilde yararlanmak istiyorlar. Mülklerini seyahat acentelerine vermeyi planlayan gelecekteki hosteller, müşterilerini yatırıma çekmek için ziyaret edilen yerleri vurgulamalıdır.
 5. Raporda, genç gezginlerin seyahat sırasında sadece arkadaşlarıyla parti yapmak istediklerine dair yaygın olan klişenin artık doğru olmadığı belirtiliyor. Ziyaret ettikleri destinasyondan yeni anılar yaratarak ve yeni deneyimler kazanarak tatillerini en iyi şekilde değerlendirmek isterler. Gece konaklamaları ve yeni insanlarla tanışmayı içermesine rağmen, içecekleri, partileri ve paylaşılan deneyimleri içermez.
 6. Yarının gezginleri, turistik cazibe, yakınlardaki yemek mekanları veya ziyaret edilecek bazı çekici yerler gibi birçok şeyi göz önünde bulunduracaklar. Pansiyonlar, yeni müşteriler çekmeye devam etmek için bu faktörleri de dikkate almak zorundadır.
 7. Yarının gezginleri seyahatlerini çok daha önceden planlıyor. İnsanların seyahat planlarını şansa bıraktığı günler geride kaldı. Artık, yolculuk sırasında ulaşmaları gereken kesin seyahat hedefleri var.
 8. İnternet herkesin gününü yönetiyor. Bir şey seçmeden önce, insanlar o ürünün incelemeleri için önce Google’da. Pansiyonlar için çevrimiçi çekicilik ve olumlu yorumlar genç gezginleri çekmek için çok önemlidir.
 9. Pansiyon gezginlerinin seyahatlerini ayırtmaları için fiyat önemli bir belirleyici faktör olsa da, genç gezginler önceki nesillere göre giderek daha az bilinçli. Uçuşlar ve konaklamalarda iyi fırsatlar elde etmekten daha az etkilenirler.
 10. Genç gezginler arasında kaliteli konaklama isteği artıyor, bu nedenle hosteller genç gezginleri çekmek için kaliteli tasarım ve dekor sunmaya devam etmelidir. Geçmişten geleceğe gezginler için hostellerin kalitesinin öneminde %28 artış olmuştur.
 11. Geleceğin gezginleri artık kredi kartı veya nakit kullanmak istemediğinden, hosteller ödeme seçeneklerini genişletmeye çalışmalıdır.
 12. Asya her zaman gezginler için en sevilen yerlerden biri olmuştur, çünkü Asya’da seyahat ekonomiktir ve hostellerin derecelendirmeleri on üzerinden sekizden fazladır. Hostelworld tarafından toplanan verilere göre Tayland ve Vietnam, bugüne kadar faaliyet gösteren en çok ziyaret edilen hostel mülkleridir. Columbia, hostel konuklarına samimi bütçeden gerçek lükse kadar çok çeşitli seçenekler sunduğu için favori bir destinasyondur.

  Analitik Kılavuz: Airbnb Nasıl Çalışır ?

Çözüm

2019’da seyahat segmenti, çevrimiçi seyahat acentesi pazarının en büyük segmentiydi. Küresel çevrimiçi seyahat acentesi pazarı 2019’da büyük yükselişler elde etti, ancak dünyadaki tüm ülkeler tamamen karantinaya girdiğinden ve ardından 2021’de dünya çapında birçok seyahat kısıtlaması olduğu için COVID-19 salgını nedeniyle büyüme hızında büyük bir düşüşle karşı karşıya kaldı. . Havayolları, demiryolları, konaklama, seyahat ve benzeri tüm sektörler pandemi nedeniyle büyük bir gerilemeyle karşı karşıya kaldı. Ancak yavaş ve kademeli olarak kısıtlamalar kaldırıldığı için büyüme gözlemlenmektedir.

Hızlı nüfus artışı, ekonomik büyüme, hayır. İnternet kullanıcılarının sayısı ve hükümet girişimleri çevrimiçi seyahat acenteleri için piyasayı yönlendirecek.

Akıllı telefon ve internet kullanıcılarının büyümesinin çevrimiçi turizm endüstrisini büyütmesi bekleniyor. İnsanların internete artan katılımı, seyahat biletlerini ayırtmak için çevrimiçi kanallara geçme şanslarını artırıyor . Yine de büyümenin önündeki en büyük engel hükümet kısıtlamaları, jeopolitik gerilim ve tabii ki hala yaygın olan korona virüsü.

Önümüzdeki fırsatlardan yararlanmak için online seyahat acentalarının iş modellerinde büyük değişiklikler yapması ve gelecek nesle de uyumlu dönüşümler yapması gerekiyor. Gelecekte büyümek için bu makalede tartıştığımız gibi önemli değişiklikler yapmak zorundalar. Çevrimiçi seyahat acenteleri, internette bulunan çeşitli çevrimiçi kanalları en iyi şekilde kullanmalı ve sosyal medya pazarlamasından yararlanmalıdır . Çevrimiçi kanallar aracılığıyla müşterileri çekmek için büyük bir fırsat olduğu için çevrimiçi reklamlara daha fazla yatırım yapmak zorunda kalacaklar.

Yazıyı okuduktan sonra bu sektörün tam size göre olduğunu düşünüyorsanız veya bir online seyahat acentesi platformu kurmak istiyorsanız hostelworld Clone ile yola çıkmalısınız . Ncrypted Technologies, yenilikçi teknik çözümler oluşturma konusunda uzmanlaşmış yetenek havuzumuz tarafından geliştirilen doğru çözümlere sahiptir. Başarılı bir çevrimiçi seyahat acentesi platformunu başlatmanıza izin vermek için gereksinimlerinize göre özelleştirilmiş ve yenilikçi özellikler sunuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz hemen köşede. Balkon tasarım Ve hala evde olduğumuz için balkonda, verandada ...

Klima aylık ne kadar yakar Klima aylık ne kadar yakar

Klima tüketimi Klima bana aylık ne kadara mal olur? Klimam ayda ne kadar tüketiyor? modeli enerji sınıfı soğuk tüketim ısı tüketimi Güç...

İç mekandaki aynalar, fikirler ve yerleşim kompozisyonları İç mekandaki aynalar, fikirler ve yerleş...

Farklı fonksiyonel alanların özelliklerini dikkate alarak konut içlerinde aynalar ve kullanımları. Ayna, içinde bulunduğu odanın ışığı,...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ