Hoover camasir makinesi ariza kodlari

Hoover çamaşır makinesi hata kodları

Bir arıza meydana geldiğinde, Hoover çamaşır makinesi ekranda bir hata kodu görüntüler. Ekransız elektromekanik modeller SM Hoover, yanıp sönen göstergelerle bir arıza olduğunu gösterir.

Aşağıdaki tabloya baktıktan sonra şunu anlayacaksınız: hata kodunun ne anlama geldiğini, ne yapılması gerektiğini ve sihirbazı çağırmadan durumu nasıl düzelteceğinizi. Hoover çamaşır Makinesi E03 hatası nasıl düzeltilir, Hoover E08 hatası nedir, Hoover makine resetleme, Hoover Kurutma Makinesi arıza kodları, Hoover E13 hatası ne demek, Hoover çamaşır makinesi E01 hatası, Hoover e02, Hoover E20 hatası ,

Hoover çamaşır makinesi hataları tablosu: nedenleri ve çözümleri

Hata kodları (ekranda gösterilir)LED yanıp sönen dizi (durduktan sonra yanıp sönme sayısını belirler)hata değeriKodun nedenlerinasıl sorun giderilir
E011CM kapısı güvenli bir şekilde kapatılmamış. Yasak sorunları.Kapı kilidi veya cihaz kilidi (UBL) hatası. Arızalı konsol.E 01 hatası ile kapı kolu kontrol edilir, mandal mandalı değiştirilir veya kol değiştirilir.Elektronik kilit (UBL) kontrol edildi. UBL değiştirilir.Konsol bağlantılarını kontrol edin. Telleri değiştirin.
E 022Su alma sorunları.Kartta E 02 kodu yanıyorsa, dolgu sisteminde bir tıkanıklık olması muhtemeldir.Konsol başarısız olmuş olabilir.Hatayı döndürmek için:Su musluğunu sökün.Doldurma valfinin filtre süzgecini temizleyin. Valfi kontrol edin, kırılmışsa değiştirin.Basınç anahtarı borusunu temizleyin. Basınç anahtarını kontrol edin. Arıza durumunda yeni bir parça takın.Elektronik ünite tamiri.
e033E 03 yandığında AGR suyu tahliye etmez.Drenaj sisteminde bir tıkanıklık var.Pompada hasar (tahliye pompası).Basınç anahtarı sorunları.Üniteden pompaya veya basınç anahtarına giden kopuk teller.Drenaj pompasını kontrol edin ve değiştirin.Depodan pompaya giden tahliye borusunu temizleyin.Yeni bir basınç anahtarı takın.Tel halkasını kontrol edin, hasarlı yerleri izole edin, telleri değiştirin.
E044Hoover’ın su giriş valfinde bir sorun vardı.Doldurma valfi hasarlı.E 04 hatasını ortadan kaldırmak için doldurma valfini kontrol edin. Bir arıza varsa, yeni bir valf takılır.
e 055E 05, su ısıtma olmadığını gösterir.Arızalı ısıtıcı veya sıcaklık sensörü.Kontrol paneli sorunları.Multimetre ile TEN rezonansı. Isıtma elemanının değiştirilmesi.Çalışan bir sıcaklık sensörünün montajı.Teşhis ve kontrol panelini değiştirin.
e066E 06 – elektronik ünite hatası (EEPROM). Veya yıkama sırasında bir dengesizlik (dengesizlik).Kısa devre veya nem nedeniyle elektronik ünite arızalıdır.Tamburdaki çamaşırlar düzensiz dağılıyor.Konsolu değiştirin.Kapıyı açmanız ve çamaşırları tambura manuel olarak dağıtmanız gerekir.
E 07e087-8Modele bağlı olarak E 07 ve E 08 kodları şöyle der: Kapı kilidi sıkışmış veya SMA motoru arızalı.Silindir, dönüş hızını ve sıklığını keskin bir şekilde değiştirir.Motor takometre arızası.Kapı kilidini kontrol edin ve onarın.Motor devrinden sorumlu olan takometreyi kontrol edin ve değiştirin.
e099Motor yıkayıcı hatası.Motor çalışmıyor, çark dönmüyor. Ekranda E 09 hata kodu veriyor, test durmuyor.Triyak veya kontrol panelinin hasar görmesi, değiştirilmesini gerektirir.
H 11H 1211-12Açık devre.Elektronik kart ile kurutucunun ısıtma elemanı arasındaki kablo devresi kesilmiştir.E 11 ve E 12 sinyali ile bağlantı devresi kontrol edilir ve arızalı elemanlar değiştirilir.
13e1413-14E 13 ve E 14 – elektronik ünitede bir arıza. Makinede ısıtmadan soğuk suda yıkayın.Isıtıcının (termal sensör) veya kontrol ünitesinin arızası.Isıtma elemanı ve sıcaklık sensörü kontrol edilir. Parçalar kırıldığında, yeni parçalar takılır.
1515.Kartta E 15 yanıyorsa elektronik ünite arızalıdır.Kontrol paneli belleği bozuk.Elektronik kartı değiştirin.
e1717Kırık takometre.Kart, takojeneratörden sinyal almıyor ve E 17 kodunu veriyor.Takometreyi kontrol edin. Yeni bir cihaz kurun.
1818Elektronik ünitede bir arıza meydana geldi.ünite arızası.E 18 göründüğünde elektronik kontrol ünitesinin değiştirilmesi gerekir.

Her Hoover yıkayıcı hata kodunun ne anlama geldiğini öğrendiniz. Kendi kendine onarım alanına aşina olduğunuz için, tahtada bir hata görüntülendiğinde artık kaybolmayacaksınız