Hisse senedi yapmak için en iyi püf noktaları

“Alt alt, alt alt” bu süre içinde öğrendiğimiz pek çok şeyden biri. Torres ile her gün mutfakta yemek yapıyoruz. İçinde #cookingwithBosch kendimize soruyoruz ve bu arka plan nedir?

Sergio ve Javier Torres, evde her zaman bir et suyu var Tariflerimizi zenginleştirmek ve lezzetlendirmek için balık veya et. Bugün sana anlatmaya odaklanıyoruz iyi bir stok veya balık suyu nasıl yapılır.

Önlüğünü taktın mı? Yemek yapmaya başladık!

O aroma Tarifleriniz için çorba yapabileceğiniz, deniz mahsulleri kremasını tatlandırabileceğiniz veya farklı sosları karıştırabileceğiniz bir balık çorbasıdır.

benİyi bir stok için ideal malzemeler

  • Kırmızı kurdeleler. Bir kurdeleye benzeyen çok uzun gövdeli, küçük pullu ve pembemsi bir kırmızımsı renk tonuna sahip bir balık. Genellikle oldukça uzundur, yaklaşık 60 cm.
  • Kadırgalar. Akdeniz’de bulduğumuz bazı kabuklular kahverengi renkte ve çok lezzetli. Kuzineler, uzun ve çok ince bir gövdeye sahip olmaları ile karakterize edilir.
  • Moralla balığı (temelde küçük kaya balığı)

Fümet yapmak için balık

Balıkçıda bu balıklardan hiçbirini bulamazsanız endişelenmeyin, bir çözüm var. Bunları bu malzemelerle değiştirirseniz harika bir sonuç elde edersiniz.

  • Dikenler ve berlam balığı başı

İlişkin sebzeler, özleyemem:

Ayrıca, çeşniler İsterseniz defne yaprağı ve biberi tavsiye ederiz.

Hisse senedi nasıl yapılır

Miktarlar, almak istediğiniz et suyu miktarına bağlı olacaktır, ancak örneğin, yaklaşık 8 porsiyon için, tadı sebzelerin yanı sıra yaklaşık 4 litre suya ve 1 kg balığa ihtiyacınız olacaktır.

Balık suyu için malzemelerimiz zaten var, pişirmenin zamanı geldi.

Kızartırız balık, yağ sıcaklığının kontrol edilmesi Böylece yanmasın ve sebzeleri ekliyoruz. Soteleyin ve suyu ekleyin (yaklaşık 4 litre). kaynatmak a yüksek ateş ve oluşan tüm köpük tabakasını bir köpürtücü ile kaldırıyoruz. Sonra gidiyoruz kaynama yaklaşık 30 dakika kısık ateşte. Bitirmek için, suyu safsızlık olmadan elde etmek için süzüyoruz.

Bu stok birçok hazırlık için kullanılabilir. Örneğin, bir balık çorbası tüm lezzetinin tadını çıkarmak veya Deniz ürünlü pilav Pazar günü bütün aile için a iyi pirinç veya bir Fideuá. Flört etmek için de kullanabilirsin balık tariflerinin sosları. Sen seç!

Ev yapımı Fümet

Her zaman rezerviniz olması için büyük miktarda stok hazırlamanızı tavsiye ederiz. buzdolabında ve dondurucuda. Şurada: Buzdolabı 3 güne kadar mükemmel durumda kalması için bir kavanozda kapalı tutmanızı öneririz. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz donmak plastik kaplara koyun ve istediğiniz porsiyonları çıkarın.

Karar vermeniz durumunda bir numara stoğu dondur: Farklı kapasitelere sahip kaplarda saklayın ve miktarını bir keçeli kalem veya etiketle yazın. Böylece, ihtiyaçlarınıza ve pişirmek istediğiniz tarife bağlı olarak, kaç kabın buzunu çözmeniz gerektiğini bileceksiniz. Diğer bir seçenek de onu bir cubiteratarifleriniz için küçük dozlarda kullanmak istiyorsanız.

Yazar hakkında

'src =