Herhangi bir bulaşık makinesi 45 veya 60 cm’den daha iyidir

Bulaşık makinesi 60 ve 45 cmBir bulaşık makinesi almayı düşünen ev hanımları, koltukta nasıl olacaklarını hemen hayal ederken, makine onlar için bulaşıkları ve tavaları yıkayacak. Sağlam pozitifler: tam manikür, sağlıklı el cildi ve lavaboda yarım saat ayakta durmanıza, sünger ve havluyla oynamanıza gerek yok. Her şey yoluna girecek, ancak bir bulaşık makinesi seçmeniz gerektiğinde zaman geliyor ve burada soru ortaya çıkıyor: hangi bulaşık makinesi daha iyi? Öncelikle 45 veya 60 cm’lik bir bedenle ilgileniyor muyuz? Uzmanlar ve tecrübeli ev hanımlarının bu konuda ne düşündüğünü birlikte yapacağız.

Seçim kriterlerinizi düşünün

Bulaşık makinesini bir yıldan fazla kullanan tecrübeli ev hanımlarına, gelecekteki “ev asistanının” boyutunu dikkatlice düşünmeleri tavsiye edilir. Diyelim ki henüz bir adım atmadınız, ancak bir bulaşık makinesi almayı düşündünüz, önce ne düşünmelisiniz? Tabii ki, yeni ekipmanı nereye koyacağınız ve nasıl bağlayacağınız hakkında.

Birçok daire ve evin küçük mutfakları vardır ve yerden tasarruf etmeniz gerekir. Çoğu zaman tam 60 cm bulaşık makinesini koyacak yer yoktur, bu durumda aynı ikilem çözülecektir, çünkü 45 cm’lik makine daha dar ve yer bulması kolay. Bir daktilo için 45 veya 60 cm arasında olası bir aralık varsa, diğer seçim kriterlerini belirlemeniz gerekecektir.

 • Ailede kaç kişi var ve ne sıklıkla misafir kabul ediyor. Ciddiyeti belirleyen çok önemli bir kriter Tam boy bulaşık makinesinde fritözlerBulaşık makinesine yükleme. Burada her şey basit. Sık sık çok miktarda bulaşık yıkarsanız, mümkün olan maksimum yüke sahip bir bulaşık makinesine ihtiyacınız vardır ve bu, 60 cm boyutunda bir makinedir.
 • Bulaşıkların bileşimi. Çoğu zaman sadece bulaşıkları, bardakları ve kaşıkları çatallarla yıkamamalısınız. Kirli yemekler arasında büyük salata kaseleri, fırın tepsileri ve büyük tencere ve tavalar bulunur. Tam boyutlu bir bulaşık makinesi, genel olarak sofra takımı için en iyisidir.
 • Su tüketimi ve enerji tüketimi. İşlevsel bir cihaz satın almak istiyorum ama aynı zamanda en ekonomik olanı. Bunu yapmak için, belirli bulaşık makinesi modellerinin pasaportlarına bakmalı ve orada enerji tüketimi ve su tüketimi hakkında bilgi bulmalısınız.

Su ve elektrik tüketimi, içerdiği program ve işlevler kadar bulaşık makinesinin büyüklüğüne bağlı değildir.

 • Bulaşıklar için sepetlerin web sitesi. Lavabonun kalitesi, sepetlerdeki bulaşıkları hazırlama şekline bağlıdır; Dolayısıyla, bu sepetler ne kadar kullanışlı olursa, bulaşık makinesinin kullanımı da o kadar kolay olacaktır. Üretici, bulaşık makineleri için sepet tasarlarken çok dikkatli davranıyor, birçok model artık ayarlanabilir sepetlerle donatılmıştır. Artık kullanıcının kendisi, bulaşıklara doğal bir şekilde uyacak şekilde bunları gerektiği gibi ayarlayabilir.
 • Yazılım ve işlevsel yapılandırma. Her modern bulaşık makinesi etkileyici bir dizi faydalı program ve özelliğe sahip olmalıdır. Özellikle, bulaşık makinesi su ve enerjinin yarısını daha az tabakta harcadığında yarım yük modu.Bulaşık makinesi üreticileri
 • gürültü. Çalışma sırasında bulaşık makinesi 55 dB’den daha fazla ses çıkarırsa, bu bulaşık makinesini almamak daha iyidir. Normal gürültü aralığı 45-52 dB’dir.
 • üretim şirketi. Birçokları için bulaşık makinesinin markası ve montaj ülkesi büyük önem taşıyor. Bu anlamda ilk etapta Alman markaları ve bulaşık makineleri Almanya’da gruplanırken, son olarak Rusya’da “ev yardımcıları” toplanıyor. Çin artık ortada bir yerdedir. Hangi firmanın bulaşık makinesi alacağını bu konuyu ciddi olarak düşünüyorsanız, aynı isimli yazıyı okuyun.
 • Koruma. İyi bulaşık makineleri sızıntıya ve çocukların müdahalesine karşı korunur. Su temini ile gerekli seviyenin altına su verilirse makineyi koruyacak filtreler ile donatılmıştır.Bizce böyle hoş eklemeler reddedilmemeli, üstelik çok kullanışlıdır.

Bulaşık makinesi seçerken güvenebileceğiniz ana kriterlerin bir listesi. Elbette, soruyla ilgili tüm kriterlerden çok uzak: 45 veya 60 cm’lik bir bulaşık makinesi seçmeye değer, ancak bu belirli kriterleri bir araya getirirseniz, mağazaların raflarında arayacağınız ideal cihazın bir fotoğrafını alacaksınız.

45 cm’lik cihazın avantajları ve dezavantajları

Şimdi, bulaşık makineleri için sunulan “boyut aralıklarının” her birinin avantajlarını ve dezavantajlarını vurgulamak bize kalır, böylece tercih ettiğiniz ekipman türünün daha eksiksiz bir resmini elde edersiniz. 45 cm genişliğiyle bulaşık makinesinin artıları ve eksileri ile başlayacağız.

Kalan bültenlerde yukarıda belirtilen fikirler tekrarlanırsa şaşırmayın. Bu, aksanları doğru bir şekilde yerleştirmek ve materyali daha görsel bir biçimde sunmak ve okuyucu tarafından özümsenmeyi kolaylaştırmak için tarafımızca yapılacaktır. Bu nedenle, artılar, arabanın 45 cm genişliğe sahip olmasıdır.

 1. Kompakt ve rahat muhafaza. Bu durumda, bu çok önemli olmasına rağmen yerden tasarruf etmekle ilgili değil, aynı zamanda ekipmanı mutfak alanına yerleştirmek için ergonomi ile ilgilidir. Küçük bir mutfakta 45 cm çapında ve dar gövdeli bir bulaşık makinesi çok daha canlı görünür ve mobilyaya entegre edilmesi tam boy bir bulaşık makinesine göre daha kolaydır.

Bu dar bulaşık makinesi, standart tank boyutlarına kolayca uyar. Özel bir şey icat etmenize bile gerek yok.

 1. Daha çeşitli çeşitler. Pazarlamacılar, dar bulaşık makinelerinin daha iyi sattığını uzun zamandır belirtti, bu nedenle üretici, bu gerçeğe yanıt olarak, makinelerin genişliğini sürekli olarak 45 cm genişliğe genişletiyor. Sonuç olarak: dar bulaşık makineleri için model yelpazesi daha geniştir, daha fazla seçenek vardır, bu da kendiniz için “ideal asistanı” seçmenin daha kolay olacağı anlamına gelir.Bir dizi dar bulaşık makinesi
 2. Hazır bir cephe seçmek en kolay yoldur. 45 cm genişliğe sahip ankastre bulaşık makinelerinin daha popüler olması nedeniyle, hemen hemen her renk ve dokuda hazır cephelere de sahiptirler. 60 cm bulaşık makinesi için cephe talep edilmelidir ve bu ek bir “baş ağrısı” dır.

Önceki avantajlara mutfağınızda 15 cm ek alan yaratma fırsatını ekleyin ve tam 45 cm modelin satın alma lehine çok şey söylediği ortaya çıkıyor. Ancak acele bir sonuca varmayalım, dar arabaların olumsuzluklarından bahsedelim.

 • Bazı yemekler ona pek uymuyor. Standart bir fırın tepsisini veya büyük bir tavayı dar bir hazneye sıkıştırmaya mı çalışıyorsunuz? İşe yarasa bile, oraya başka bir şey koyamazsınız. Ancak büyük, yağlı pişirme kabı, tencere ve tavalarda bunları ellerinizle yıkamak çok zordur. Sonuç kendini gösteriyor.
 • Yaşam hizmeti ve teknik çözümler. Bulaşık makinesinin sıkışık durumunda parçalar daha kompakttır. Cihazın ömrünü uzatmamak için küçük bir çantaya daha fazla eşya sığdırabilecek uygulamalı teknik çözümler. İstatistikler, tam boyutlu arabalardan ortalama 2 ila 2,5 yıl daha az hizmet veren dar arabalarla değişmez.
 • Geniş bir aile için uygun değil. Dar bir bulaşık makinesinde, bulaşıklar tam boyutlu bir makineden çok daha az sığar – bu bir gerçektir. Evinizde 4 kişiden fazla yaşıyorsanız dar bir makine size yakışmayacaktır.

60 cm bulaşık makinelerinin artıları ve eksileri

Dar modellerle her şey net. Pazarlamacılarla birlikte üreticiler onları övmekten asla yorulmasa da, bu bulaşık makinelerinin dikkate alınması gereken bariz kusurları vardır. Standart bulaşık makineleri ne olacak? Kanımızca, 60 cm genişliğe sahip bulaşık makinelerinin standart kabul edildiği ve dünya çapında geleneksel olarak kullanıldığı gerçeği zaten çok fazla. Bir takım inkar edilemez avantajları var.

 1. Büyük kapasite Tam bir tabak ve bardak setine ihtiyacınız varsa – lütfen, birkaç tencere ve bir fırın tepsisi – yine sorunsuz. Aynı zamanda, neyin daha iyi yıkanması gerektiğini nasıl yapacağınızı düşünmenize bile gerek yok.

Tam boy bulaşık makinesi, 16 veya daha fazla alet takımı içerir.

 1. Yüksek kaliteli bulaşık yıkama. Bulaşıklar ne kadar özgürse, yıkama kalitesi o kadar yüksek olur. Dar bir haznede zor Temiz bulaşıklarla dolu bir dağBunu başarmak için 60 cm’lik bir modelde bu temeldir.
 2. Su ve elektrik tasarrufu için modların varlığı. Büyük bulaşık makineleri ekonomik olmamak için kullanılır. Şimdi elektronik kontrol sistemlerinin gelişmesiyle birlikte, cihazı yarıya indirmenize ve programı yarı yüke ayarlamanıza izin veren programlar ortaya çıkıyor ve bu net bir tasarruf.

Bulaşık makinelerinin büyük dezavantajları da vardır ve bunlar “ev yardımcısı” yuvasının boyutu ile ilgilidir. Küçük bir mutfağa sığmak zordur ve dahil etme hakkında söylenecek hiçbir şey yoktur. 60 cm boyutundaki kompakt makine çok yer kaplayacaktır. Ancak büyük bir mutfağınız varsa, bu eksiklikler otomatik olarak alaka düzeyini kaybeder.