Havalı tabanca tavsiye

Basınçlı Hava Tabancaları

Havalı tabanca tavsiye Onlar son derece Çünkü kullanımı kolay ve herhangi bir lisans gerektirmeyen kendi kullanımı için, hava tabancası olan idealdir aşağıdakilerden hangisi için çekim başlatmak veya amaçlayan uygulama güçlükleri ve ateşli silah kullanımı olduğunu maliyetleri olmadan. Geleneksel.

Daha güçlü Gamo CO2 veya basınçlı hava tabancaları

Güçlü bir havalı tabanca almayı düşünüyorsanız, şu seçenekleri göz önünde bulundurmalısınız:

Basınçlı hava tabancaları nasıl çalışır?

Hava tabanca, tüm hava tabancaları gibi, elde edebilirsiniz çekimin kuvveti tarafından üç temel mekanizmalar :

 • bir yay vasıtasıyla ,
 • tabancanın içinde depolanan basınçlı hava yoluyla ( pnömatik ),
 • onun dışında basınçlı gaz aracılığıyla .

Pnömatik durumunda , tabancanın hareketle havayı sıkıştıran ve ardından atışla serbest bırakılan bir kol oluşturmak için yerinden çıktığını görebiliriz .

Peletler veya BBS olan küresel çelik peletler arasında, düşük ağırlık az arasındaki özelliklere sahip ve bu nedenle. Ancak, yarı otomatik silahlarda kullanım ve yükleme kolaylığı nedeniyle havalı tabancalar arasında çok popülerdirler .Ses kayıt cihazı tavsiye 6

 • Konik silindirler günümüzde çok az kullanılmaktadır, çok hassas değil ama çok delicidir.
 • Flat Point Mermiler , mükemmel hassasiyete sahip çok popüler, ucuz bir format. Açıkçası, biçimleri nedeniyle hızla hız kaybederler, ancak bu, iz bıraktıkları deliğin mükemmelliği nedeniyle hedefleri işaretlemek için yaygın olarak kullanılır.
 • Yuvarlak Nokta Mermileri , mükemmel hassasiyet, hız ve denge. Bunlara benzerleri Punta Afilada’nınkilerdir .
 • İçi boş Noktası etkisi üzerinde ucu genişler / deforme olduğu av düşürürse hemen güç ve darbe üreten beri ateşli eşdeğeri gibi, avcılık için mükemmel. Şekilleri nedeniyle, örneğin yuvarlak uçlu muadillerinden daha az hassas ve daha hızlı olma eğilimindedirler.

Basınçlı hava tabancalarının kullanım alanları

Hava tabancaları için mühimmat 4.5

Boş mısır kutularının her zaman eğlenceli ve popüler spor çekimlerinin ötesinde, havalı tabancamızdan yararlanmak için belirli kullanımları önerebilir ve bazı temel soruları farklılaştırabiliriz.

Başlatma ve Uygulama

Basınçlı hava, düşük maliyeti sayesinde hem deneyimli atıcılar hem de yeni başlayan gençler için akıllı bir çözümdür . İlgili özenle, bu silahlar , herhangi bir geri tepme yaratmadan , minimum serbest metreye sahip olduğumuz hemen hemen her yerde, kapalı alanlarda çekim yapılmasına izin verir . Gürültü olmadan, her saat için atış arkadaşlarımız olurlar .

Spor

Silah ve havalı tabancalarla atış yapmak için birçok spor etkinliği var, ancak uluslararası olarak , 4,5 mm kalibrenin kullanıldığı 10 ve 50 m’lik Olimpiyat niteliğindeki yarışmaları adlandırabiliriz . Yukarıda bahsettiğimiz diğer bir yarışma etkinliği, atışın önceden silahlanmış kurslarda, hayvan şekillerine sahip metalik siluetlerde , çeşitli mesafelerde, karmaşıklıklarda ve kalibrelerde gerçekleştirildiği Alan Hedefidir.  

avcılık

Havalı tabancalar ve havalı tabancalar çok eğlenceli olabilir, ayrıca harika bir av başlatma ve öğrenme aracı olabilir . Genel olarak, uygun kalibre ve deneyime sahip tüm tüylü hayvanlar , kemirgenler, tavşanlar ve hatta vizcachalar tavsiye edilir.

Basınçlı hava veya CO2 silahları kullanırken öneriler

Her ateşli silahta olduğu gibi, güvenlik son derece önemlidir . Bu tür silahların basınçlı hava olarak bize zarar veremeyeceğini düşünmeyelim. Aksine gerekli önlemleri almazsak bizi yaralayabilir, zarar verebilir ve hatta öldürebilirler.

 • Bu silahlar hiçbir koşulda oyuncak olarak kabul edilmemelidir .
 • Onlara her zaman suçlanmışlar gibi davranalım.
 • Vurmayı düşünmediğimiz hiçbir şeye nişan almayalım.
 • Ateş etmeden önce hedefi ve çevresini kontrol edin, arkada güvenli bir şekilde durmak önemlidir , bu nedenle ateş alanını hazırlayın veya atış ıskalarsa yörüngeyi durduracak bir şey olduğundan emin olana kadar ateş etmeyin. Sıkıştırılmış hava mermileri, tehlikeli olmaya devam ederken uzun mesafeler kat edebilir. HAVALI TABANCA TAVSİYE