Hangi çamaşır makineleri genellikle kırılır

Çamaşır makineleri genellikle neyi düzeltirBugün, farklı üreticilerin ev aletleri modellerinin yelpazesi o kadar büyük ki, çamaşır makinesi seçimi gerçek bir test haline geldi. Satış noktalarındaki danışmanlar, çamaşır makinesinin sağladığı faydalar hakkında net bir şekilde konuşuyorlar ve bu sadece ekipman seçme sürecini karmaşıklaştırıyor. Bir “dürtülü domuz” satın almaktan kaçınmanıza yardımcı olmak için, size çalışma sırasında en çok hangi pulların kırıldığını söyleyeceğiz. Bilgiler, müşteri incelemelerinin yanı sıra ev aletlerinin onarımında yer alan uzmanların analizinde özetlendi. Bu yüzden en kaliteli otomobil modellerinin, çamaşır makinesi üreten güvenilmez markaların güncel hattını dikkatinize sunuyoruz.

Electrolux marka arabalar

Değerlendirme, Electrolux EWT 0862 TDW çamaşır makinesini açar. İlk bakışta, potansiyel alıcı, makinenin ideal fiyat ve kalite oranını düşünür. Model nispeten ucuzdur, ancak iyi özellikleri bir araya getirir:

 • 6 kg çamaşıra kolayca sığan geniş tambur;
 • Elektriği ekonomik olarak tüketmeyi sağlayacak yüksek sınıf “A +” enerji tasarrufu;
 • Maksimum 1000 rpm hızla tam dönüş.
 • Her şeyi niteliksel olarak temizleyebileceğiniz çok sayıda özel program ve eklenti.Electrolux EWT 0862 TDW

Modeli analiz etmek için daha derinlemesine inceledikten sonra, cihazda dezavantajlardan daha az avantaj olduğu ortaya çıkıyor. Öncelikle durulama ve sıkma fonksiyonlarından bahsetmek istiyorum. Electrolux EWT 0862 TDW oldukça kötü şeyler yapıyor. Çamaşıra bastırıldığında, çamaşır makinesi odada “zıplamaya” ve “hareket etmeye” başlayarak yüksek seslere neden olur. Dikey çizgiler için yüksek bir gürültü seviyesi tipiktir, bu nedenle, bu tür bir yüke sahip bir cihaz satın alırken, buna hazırlanmalısınız. İstatistikler ayrıca, incelenen modele özel olarak özgü olan hoş olmayan özellikleri de gösterir.

 1. Kasnağın silindir ekseni ile zayıf bağlantısı. Stand genellikle bir yıllık makine çalışmasına dayanmaz.
 2. Kullanıcının bağımsız olarak çıkarması gereken, tambur ve toz kabında su birikmesi için temel gereksinimler.
 3. Kontrol panelindeki düğmeleri “Sürükle”. İstenen yıkama parametresini ayarlamak veya seçeneği etkinleştirmek için düğmeye birkaç kez basmanız gerekir.

Electrolux markası altında, sahipleri çoğu durumda çamaşır makinesinin çalışmasından memnun olmayan Electrolux EWS 1254 SDU modeli de mevcuttur. Sessiz ve neredeyse sessiz ekipman satın almaya kararlıysanız, bu seçenek dikkate alınmaya bile değmez. Kullanıcılar, makinenin çalışma sırasında çıkardığı güçlü gürültüyü ve vücudunun sürekli titreşimini not eder.

Electrolux EWS 1254 SDU tarafından üretilen gürültü seviyesi, zeminin eşitliğine veya cihaz seviyesindeki kuruluma bağlı değildir, ancak çamaşır makinesi çok gürültülüdür ve “sıçrar”.

Genellikle bu “dans” rondelaları sabitlenir. Oda içinde titreşimler ve “hareket” sırasında, yıkayıcı dengeleri ve damperleri bozulur. Sonuç olarak, ekipmanı daha sık tamir etmeniz gerekir. Güçlü titreşim, sistemle ilgili daha ciddi sorunları tetikleyebilir.

Hotpoint Ariston Teknolojisi

Hotpoint-Ariston WMSD 7103 B., bu üreticinin birçok soruna neden olan tek cihazıydı, Rusya’nın Lipetsk şehrinde üretildi ve yüksek İtalyan tasarım kalitesiyle hiçbir ilgisi yoktu. Sakinlerini yıkamak Ruslaştırıldı ve bu, çalışmalarını büyük ölçüde etkiledi.

Resmi olarak “İtalya’dan” olarak belirlenmiş çamaşır ekipmanlarının başarısız olma olasılığı daha düşüktür. Gerçekten, Lipetsk’in ekipmanı kıskanılacak bir sıklıkta çöküyor. Avantajlar arasında, sahipler yalnızca düzgün bir kasa tasarımı, çarşafları yüklemek için uygun büyük bir ambar kapısı ve çok sayıda farklı ekstralar ortaya çıkardı.Ariston WMSD 7103 B

Bununla Hotpoint-Ariston WMSD 7103 B listesi sona erer Çamaşır makinesi beklenmedik onarımlar için önemli işçilik ve para maliyetleri gerektirecektir. Model, hiç şüphesiz onarım işinin maliyetinde bir artışa yol açacak olan ayrılmaz bir tankla donatılmıştır. Yataklar veya conta kırılırsa, tankın tamamen değiştirilmesi gerekecek ve maliyeti yeni bir çamaşır makinesinin fiyatından% 50 daha fazla olacaktır. Ariston marka makinelerin büyük çoğunluğu benzer tasarım özelliklerine sahiptir, bu nedenle satın almadan önce dikkatlice düşünmek ve artıları ve eksileri tartmak daha iyidir. Hotpoint-Ariston WMSD 7103 B’nin dezavantajları şunları içerir:

 • Kısa süreli koşullarda etkisiz yıkama. Eşyaları yıkamak için 2-3 saatlik uzun programlar kullanmalısınız.
 • Çalışma sırasında çamaşır makinesinden aşırı ses ve şok geliyor.

Ek olarak, sunulan model kullanım durumlarının% 30’unda tankın su alma aşamasında “donuyor”.

İstatistiklere göre, kullanıcıların çoğu satın alınan ekipmandan memnun değil. Kendi yaptığınız bütçeyi tamir etme fikirleri, bu modeli satın alırken bu formu bırakmanız gerekecektir.

Gorenie rondelalar

Şikayetler genellikle Sloven üreticinin profesyonel çamaşır makineleri tamircilerinden kaynaklanır. En olumsuz yorumlar Gorenje W98Z25I’nin bir kopyası aracılığıyla toplandı. Yukarıda bahsedilen otomatik cihazlarla karşılaştırıldığında bu cihaz neredeyse sessiz çalışır. Ekipmanın zarif işlevi ve uygun fiyatı onu ilk bakışta çamaşır makinesine “aşık” yapıyor. Bununla birlikte, Gorenje W98Z25I’nin çalışması sırasında, modelin tüm kusurları “ortaya çıktı”, yani:

 • Sistemde sık sık meydana gelen arızalar;
 • Rulmanlar sürekli kırılır.
 • Zayıf plastik gövde.
 • Etkisiz durulama ve sıkma.
 • “Akıllı” otomatik denge sistemi. Son derece uzun süre için akıllı, varilde yıkamak için mükemmel bir yer arıyor.Gorenje W98Z25I

Gorenje markası altında üretilen makinelerin temel dezavantajı, bulması neredeyse imkansız olan servis merkezlerinin iğrenç çalışmasıdır. Bununla birlikte, Ev Asistanını garanti kapsamında onarım için taşıyabilirseniz, profesyonel olmayan işler için çok para ödemeye hazır olun.

Zanussi çamaşır makineleri

Markanın genellikle sıra dışı olan lider temsilcisi, ZWI 71201 WA çamaşır makinesi olarak düşünülebilir. Bu teknoloji kompakttır, dolayısıyla birim fiyatı çok düşük değildir, bu da kompakt üniteler için tipiktir. Modelin çeşitli avantajları vardır:

 • Yıkama ve sıkma sırasında neredeyse sessiz çalışma;
 • Taal Rahib.
 • Yüksek hızlarda yüksek performanslı dönüş.
 • Su ve elektrik tüketimi açısından artan verimlilik;
 • Akıllı sistem yönetimi.
 • Kapsamlı işlevsellik ve bir dizi ek işlev.Zanussi ZWI 71201 WA

İstatistiklere göre, ZWI 71201 WA cihazının kullanıcıları çoğunlukla kontrol ünitesinin dengesiz çalışmasına dikkat çekiyor. En sevdikleri pozları tetiklemeyen, ancak daktiloda bulunan programların çoğunda bulunan ev hanımlarının tahminlerine göre, konsol genellikle başarısız oluyor. Çamaşır makinesi, kesinlikle kullanıcı tarafından ayarlanan parametreler tarafından yönlendirilmeden uygun gördüğü şekilde yıkamaya başlar. Cihaz bozulmaz, ancak açıldıktan sonra değil, kendisi için düşünmeye başlar.

Bir çamaşır makinesi seçerken, gelecekteki operasyonlar sırasında ekipmanın onarımı için gereksiz masraflardan kaçınmak için bakımına odaklanın.

Çamaşır makinesi tamiri, sağlam tank ekipmanı nedeniyle zor olacaktır. Sürekli silindiri sökmek imkansızdır, bu nedenle iç elemanları arızalanırsa, tamamen yeniden tasarlanması gerekecektir. Değiştirme maliyeti, yeni yıkama ekipmanı satın almakla aynı olacaktır. Zanussi ZWI 71201 WA modeli, onarım açısından tamamen uygun değildir, ekipman satın almadan önce bu faktör dikkate alınmalıdır.