Hangi bulaşık makinesi daha iyidir?

Hangi bulaşık makinesi daha iyidirParasını bulaşık makinesine harcamaya karar veren çoğu tüketici, ne kadar para harcandığına rağmen en iyi modeli satın almakla ilgileniyor. Bu tamamen doğal bir dilektir – kimse ikinci sınıf ürünler satın almak istemez ve eğer piyasadaki kötü bulaşık makinelerinin reklamının orada olmadığını düşündüyseniz, ama hepimiz bunun bir yalan olduğunun farkındayız. Bu şekilde konuşarak, mantıklı soruya geliyoruz: hangi bulaşık makinesi en iyisi, en kötüsü, hangisi kesinlikle işe yaramaz, nasıl bulunur ve en iyi bulaşık makinesini nasıl seçersiniz – bunu anlamanız gerekir!

Doğada daha iyi bir bulaşık makinesi var mı?

Öncelikle “en iyi bulaşık makinesi” tanımını ele alacağız, doğada böyle bir şey var mı? Uzmanlar, üstünlük belirten ifadelerde kullanılan üstünlük belirten ifadelerden kaçınmanızı şiddetle tavsiye ediyor: “en çok”, “en iyisi”, “dünyadaki tek şey.” Bu ifadelerin arkasında% 100 yalan var, tabii ki bu iyi bilinen bir istisna değilse. Belirli bir bulaşık makinesi modelinin en iyisi olduğu söylendiyse, en iyi bulaşık makinesinin tanım gereği var olmadığına inanmayın.

Bazıları, en iyi bulaşık makinesinin doğada bulunmadığını, çok basit olduğunu ve temel muhakemeyi kapsamak için yeterli olduğunu söylerken neden bu kadar güvendiğimizi soracaktır.

 • Bulaşık makinesi, belirli özelliklere sahip karmaşık bir ev cihazıdır.
 • Tüm bulaşık makinelerinin özellikleri farklıdır, insanların ihtiyaçları dışında bazıları 45 cm dar, bazıları 60 cm tam boy, bazıları kompakt makineler ister.
 • Bu nedenle, en iyi araba yalnızca belirli bir aile için, hatta belirli bir kişi için seçilebilir ve tek bulaşık makinesi tüm insanlar için en iyisi olmayacaktır.

Belki de bu yüzden dünyada farklı kombinasyonlara ve bazen benzersiz özelliklere sahip çok sayıda bulaşık makinesi modeli vardır. Tüketici, bu özellikleri derinlemesine inceleyerek, uzun süredir hayalini kurduğu seti tam olarak bulabilir. Bir “bulaşık makinesi” bir kişi için mükemmel görünüyorsa, bu başka bir kişinin onu kabul edeceği ve onu satın almak isteyeceği anlamına gelmez. Başka yolu yok!

Hangi bulaşık makinesinin en iyi olduğunu belirleyebileceğiniz işaretler

Herkes için işe yarayan mükemmel bir bulaşık makinesi olmadığına karar verdikten sonra, kendimiz için mükemmel (veya mükemmele yakın) bulaşık makinesini nasıl bulacağımızı bulalım. Bunu yapmak için, seçim kriterlerine, yani sizin için en büyük önemi olan ve bulaşık makinesinin seçilen modelinin özelliği olması gereken işaretlere uymanız gerekir. Basitçe, beklentilerinizi karşılayan bu teknik özelliklere sahip bir model seçmeniz gerekiyor.

Önemli! Bulaşık makinesinin hangi özelliklerinin sizin için çok önemli olduğunu anlamak için önce onları anlamalı ve şu veya bu işlevin nasıl çalıştığını anlamalısınız!

Peki tüketiciler hangi özellikleri en önemli buluyor? Başlangıçtan itibaren nelere dikkat etmeli ve bulaşık makinesi seçmenin zor görevini kendi başınıza çözmelisiniz?Hangi bulaşık makinesi daha iyidir

 • boyut. Çoğu tüketicinin küçük mutfakları vardır, her santimetrenin önemli olduğu koşullarda, birkaç boyutu olan olabildiğince geniş bir bulaşık makinesi seçerler. Belki de bu yüzden en popüler cihazlar 60 cm değil 45 cm genişliğindedir.
 • fiyat. Tüketiciler, en iyi makineyi en düşük maliyetle elde etmekle ilgileniyorlar ya da en azından maliyetlerin belirli bir bulaşık makinesi modeli için mevcut olan teknik özelliklerle ilişkili olması için.
 • Mobilyaya gömülme imkanı. Tüketiciler ankastre bulaşık makinelerini daha sık seçiyorlar çünkü estetik açıdan daha hoş görünüyorlar ve mutfağın dekorasyonunu bozmuyorlar.Dahil olmasa da “bulaşık makineleri” yerini koruyor.
 • Bir dizi yıkama programı. “En iyi” bulaşık makinesinde bulunması gereken çok popüler ve popüler yıkama programları vardır, örneğin “ıslatma”, “hızlı yıkama”, “yüksek yıkama”.
 • Kapasite. Bulaşık makineniz, kompaktlık pahasına değilse, ideal olarak mümkün olduğu kadar çok mutfak takımı barındırmalıdır. Sonuçta, gün boyunca biriken tüm bulaşıkları enfekte etmek için “bulaşık makinelerini” eş zamanlı olarak depoya boşaltmak istiyorum.
 • Yıkama ve kurutma kalitesi. İdeal bulaşık makinemiz bulaşıkları üzerinde leke veya leke bırakmadan iyice yıkamalıdır. Ayrıca, bir “bulaşık makinesi” tamamen temiz, kuru kapları, tavaları, tabakları ve fincanları dolaba gönderebilmeniz için bulaşıkları mükemmel bir şekilde kurutmalıdır.
 • Ekonomi. “Bulaşık makinesi” bulaşıkları iyice yıkamalı, ancak aynı zamanda en az su ve elektrik harcamalıdır. Yıkama kalitesini korurken ekonomi ne kadar iyi olursa, makine o kadar iyidir.

Yukarıda belirtilen seçim kriterlerini dikkatlice okuyun, kişisel önceliklerinizi belirleyin, kendi kriterlerinizi yazın ve yeni geliştirilmiş bir seçim planı ile “mükemmel” bulaşık makinesi için satış noktasına gidin.

Tüketici incelemelerine göre en iyi bulaşık makinesi

En iyi 45 veya 60 cm bulaşık makinesini seçerken, tüketicilerin deneyimlerine de güvenebilirsiniz. Her ne kadar burada dikkatli olmanız gerekir, çünkü sözde “gerçek tüketici incelemeleri” genellikle alıcıyı çekmek isteyen ekipmanın dürüst olmayan satıcıları tarafından yazılır. Bu başlık altında, gerçek tüketicilerden gerçek incelemeler almaya ve bunları edebi dilde yeniden yazmaya çalıştık. Bu incelemelere dayanarak, tüketicilere göre en iyi 3 “bulaşık makinesini” yuvarladık.

Dikkat edin! İnsanların görüşü kişiseldir, genellikle reklam bilgilerinin etkisi altında oluşur ve bu nedenle büyük bir eleştiriyle ele alınmalıdır.

Korting KDI 4530 kompakt bulaşık makinesi, olumlu eleştirilerin sayısı için ilk sırada yer alıyor. Başlıca avantajları: düşük fiyat, mükemmel bulaşık yıkama kalitesi, güvenilirlik. 22.000 ruble için bir araba satın alabilirsiniz. Teknik özellikler arasında dikkat çekmeye değer:

 • Gömme yeteneği;
 • En popüler ve popüler yıkama programlarının varlığı: hassas, hızlı, yoğun, durulama vb.
 • Yıkama programının başlatılmasında gecikme;
 • Su kontrolü kaçak koruması;
 • Boyutlar 45 x 55 x 81 cm;
 • 9 set tabak kapasitesi.

İndirim KDI 4530Prensip olarak, modern standartlara göre makineden 45 cm genişliğinde dokuz set tabak vardır, bu normaldir, ancak diğer avantajlarla birlikte çok iyi bir seçenek haline gelir.

Ankastre bulaşık makineleri Korting KDI 60 30 tarafından tüketicilere göre ilk 3 içinde ikinci sırada yer almalıdır (veya en çok biri). Ana avantajları: düşük fiyat, mükemmel yıkama kalitesi ve parça güvenilirliği. 24.000 ruble için bir model satın alabilirsiniz. Özel Özellikler:

 1. Boyutlar 60 x 55 x 81 cm;
 2. Gürültü seviyesi 45 dB;
 3. Tüm elemanlar sızıntılardan korunur;
 4. Tank kapasitesi 12 yere kadar.
 5. Sıcak suya bağlanabilir;
 6. Yıkama programının başlatılmasında bir gecikme var;
 7. 10 litreden su tüketimi.
   İndirim KDI 60 30

Tüketicilere göre üçüncü sırada, sadece 45 cm yüksekliğe sahip bir “bulaşık makinesi” bulunuyor. Bosch SKS41E11RU, evet, tam olarak 45 cm yüksek, çünkü bu, üstten oturmalı kompakt bir bulaşık makinesidir. Temel avantajları: kompakt boyutlar 45 x 50 x 60 cm, hafif, yüksek kaliteli bulaşık yıkama. 23.000 ruble için bir model satın alabilirsiniz. Cihazın birçok ilginç özelliği var.

 • Küçük boyutları (45 cm yüksekliğinde) ile 6 takım tabağa sığar.
 • En popüler 4 program var.
 • Cihaz sızıntılara karşı korumalıdır.
 • Daha küçük hacimler, 1 havza başına yalnızca 7 litre su harcamanıza izin verir.
 • Daha küçük boyutlar, arabayı en azından bir masaya, en azından buzdolabına yerleştirmenize ve en azından mikrodalga fırın gibi özel bağlantılara asmanıza izin verir.

Bilginize! Bosch SKS41E11RU bulaşık makinesini mikrodalga fırınla ​​karşılaştırmak bize göre değil, çünkü 45 x 50 x 60 cm boyutlarında daha büyük mikrodalgaların bir kısmı var.

Bosch SKS41E11RUEn iyi bulaşık makinelerinin en iyisi artık sadece tembel değil. Genellikle bu, bu tür ekipmanı tamir eden, istatistiklerini düzenli olarak yazdıran ve en iyi otomobiller hakkında fikir veren profesyoneller tarafından yapılır. Bu makale çerçevesinde kendimizi tekrar etmeyeceğiz, ancak bizim açımızdan bulaşık makinelerinin en güvenilir olduğu bilgisini okumanızı tavsiye edebiliriz. En iyi modern “bulaşık makineleri” hakkında uzman görüşlerini burada bulacaksınız.

Sonuç olarak, tüm versiyonlara göre en iyi bulaşık makinesinin doğada bulunmadığını ve her tüketicinin kendi teknik nüanslarına sahip olduğu için ortaya çıkma olasılığının düşük olduğunu not ediyoruz. 60 cm genişliğe sahip tam boy bulaşık makineleri tüketiciler arasında pek popüler değil ve küçük “Kruşçev” mutfaklar için 60 cm çok fazla görünüyor. 60 cm genişliğindeki makineler yerine dar “bulaşık makineleri” veya genellikle ankastre çamaşır makinelerini tercih ediyorlar. Bu, topladığımız en popüler bulaşık makinelerinin üstünü onaylamamıza olanak tanır.