Hall sensörü LG Direct Drive çamaşır makinesinde nasıl test edilir

LG çamaşır makinesinde hall sensörü nasıl kontrol edilirBirkaç işaret, bir LG çamaşır makinesindeki eğirme cihazının arızalandığını gösterir. Tambur sabit veya tersine yönetilemez olabilir. LG çamaşır makinesi, bir invertör motorlu doğrudan bir sürücü ile donatılmıştır, bu nedenle takometre, kolektör motorlu cihazlara takılanlardan biraz farklıdır. Salon sensörünü nasıl kontrol edeceğimizi ve neyin bir elementi oluşturduğunu ve nerede bulunduğunu öğreneceğiz.

İlerlemeyi kontrol edin

Bir ELGI çamaşır makinesinde takometreye ulaşmak için cihazı sökmek gerekir. İlk adım, ekipmanın enerjisini kesmek ve çamaşır makinesini ev iletişim ağlarından ayırmaktır. Cihazı, sökmenin uygun olacağı yere taşımanız gerektiğinde. Makinenin arka kapağına kolayca erişilebildiğinden emin olmak önemlidir. Takip algoritması:

  • Kasanın arka duvarını tutan vidaları sökün, sökün ve yana koyun;
  • 17 anahtarını kullanarak, dönen vidayı gevşetin (birisinin dönmesini önlemek için silindiri içeride tutmasını istemek önemlidir);SM LG'nin arka duvarını çıkarma
  • Elektrik motorunun rotorunu çıkarın;
  • Bir kafa 10 ile donatılmış, stator tertibatını tutan tüm vidaları sökün (son kendinden diş açan vidayı sökün, statoru elinizle tutun, böylece eleman düşmeyecek ve düşmeyecek);
  • Mandalları ve tapaları tertibattan çıkarın.

Böylece, Hall sensörüne erişim sağlayacaksınız. Kusurları teşhis etmek için, bileşeni ayırmak gerekli değildir. Takometreyi bir multimetre ile çalışabilirlik açısından kontrol edebilirsiniz. Cihazın direncini 20 k أوم olarak ayarlamak ve probları 1 ve 5 çıkışlarına ve ardından 2 ve 5’e uygulamak gerekir.

5 ila 15 kOhm arasındaki değer multimetre ekranına yansıtılmalıdır, direnç daha azsa, salon sensörü değiştirilmelidir.

Sensörün çıkarılması ve takılması

Devir saatinde bir arıza tespit edilirse, tek çıkış yolu parçayı yenisiyle değiştirmektir. İlk adım, eski salon sensörünü sökmektir, bunun için özel mandalı çıkarmak için oluklu bir tornavida kullanın. Bağlantı elemanlarına ve kontaklara zarar vermemeye dikkat etmek önemlidir. Sabitleme gevşetildikten sonra, takometre dikkatlice oluktan çıkarılır.

Hall sensörünü çekerken stator üzerindeki mandala zarar vermeyin, aksi takdirde bu onarım maliyetlerinde artışa neden olur.

Mağazaya eski çıkarılan sensör ile gitmek daha iyidir, bu parça seçiminde hata yapmamanıza yardımcı olacaktır. Çevrimiçi bir mağazadan bir ürün sipariş ederken, ürün sınıflandırmasını dikkate almaya çok dikkat edin. Ayrıca yeni parçanın çalıştığından emin olmak için satın alınan takometreyi bir multimetre ile kontrol edin. Çoğu zaman, kusurlu bileşenler perakende satış noktalarında satılır, bu nedenle yedek parçalar gereksiz değildir.Hall sensörünü multimetre ile kontrol edin

Ardından Hall sensör kurulumuna geçebilirsiniz. Elemanı, girintiler tam olarak stator üzerindeki kılavuzlara denk gelecek şekilde yerleştirin. Takometreye yerine oturana kadar yavaşça basın. Ardından, LG Direct Drive çamaşır makinesinin tüm aksesuarları ters sırada takılır. Çamaşır makinesi monte edildikten sonra su beslemesine ve kanalizasyona bağlayın, şebekeye bağlayın. Performans için ekipmanı kontrol edin.