Halılardan kötü koku nasıl giderilir

Evimizi daha sıcak bir yer haline getiriyorlar. Renk, doku, kişilik, sıcaklık ve yumuşaklık sağlarlar. Hakkında konuşuruz kilim, Açık! Mükemmel dekoratif unsurlardan biri.

Halı her adımda bize eşlik ederek, bizi zeminin tazeliğinden koruyarak kalkan hangi toz, kir, hayvan kılları ve bakterilerin konacağı. Halıyı verimli bir şekilde süpürün Bu nedenle, hoş ve güvenli bir ortamda yaşamayı önemsiyorsanız bu önemli bir sorudur.

Apirador Bosch

Halılardaki kötü kokudan nasıl kurtulurum

Halının bulunduğu evin alanına bağlı olarak, bir bakım farklı. Salonda, mutfağın yanında veya misafir odasında olması durumunda aynı kullanım yapılmayacaktır. Sık geçiş yapılan bir bölgedeyseniz, çaba daha fazla olmalıdır ve muhtemelen bir kişiyle birden fazla kez karşılaşmışsınızdır. hoş olmayan koku.

Bu çok normaldir, çünkü size söylediğimiz gibi halı hala üzerinde yürüdüğümüz, ayakkabılarımızla, içeceklerimizle veya olabilecek herhangi bir yiyecekle temas eden bir zemin. dökün. İkincisi olursa, bazen gözlerimiz bize bir oyun oynar ve leke artık görünmediği için kaybolduğunu düşünürüz. Ama öyle değil. Arada kir kalır lifler… Ve kokusu da.

Halıdaki lekeler nasıl çıkarılır

Halının üzerine bir şey düşmüşse, öncelikle bir mendil kullanarak mümkün olduğunca çıkarmaya çalışın. Ardından bölgeye bir leke çıkarıcı uygulayın. Peki ya kalıcı bir koku olduğunu fark ederseniz? Endişelenme, kendine yardım edebilirsin Elektrikli süpürge ve sodyum bikarbonat onu bitirmek için. Size nasıl olduğunu söyleyeceğiz:

  • İlk önce, geç Elektrikli süpürge. Şunlardan birine sahipseniz Athlet akülü elektrikli süpürgelerimiz, Emin ol pozisyon 2 ve fırça etkinleştirilir. Çok fazla kir olması durumunda 3. pozisyonu seçin. Yapılacak en iyi şey, tellerin yönünü izleyerek uzun vuruşlar yapmak ve üzerinden geçmek zorunda kalırsanız geriye doğru yapmaktır. En önemli şey kalması tamamen temiz bir sonrakine geçmeden önce.
  • Kabartma tozunu halının tüm yüzeyine yayın. Bir numara ister misin parfümle? Hoşunuza giden bir uçucu yağdan birkaç damla karbonat ekleyin.

Bosch elektrikli süpürge

  • En azından karışımın çalışmasına izin verin Üç saat. Ne kadar uzun süre oturmasına izin verirseniz, o kadar çok koku emeceğini unutmayın.
  • Karbonatı çıkarmak için tekrar vakumlayın. Kalıntı kalmadığından emin olmak için, başkasına iletin. alternatif yönler.

Hatta bu işlemi gerçekleştirmek için halınızın lekelenmesini beklememenizi tavsiye ederiz. Kötü kokulardan arındırılmış bir ev istiyorsanız, yapabilirsiniz Her iki ay.

Şimdi evet: güzel kokuyor!

Yazar hakkında

'src =