Halı ve halı arasındaki fark, kusurlar ve her birinin özellikleri

Evdeki yer döşemelerini ve odaları seçmek, bazıları için stresli bir konudur, çünkü evlerine alan, renk ve dekor açısından uygun olanı satın almaları çok zaman alır.

Ve ayrıca bazı insanlar yer döşemesi tipini seçmede bir sorunla karşı karşıya.

Web sitemiz ve bir sonraki konumuz üzerinden, alışveriş sürecini kolaylaştırmak, şekil ve fiyat olarak da size en uygun olanı seçmek için halı ve halılarda temsil edilen yer kaplamaları ve aralarındaki fark hakkında en önemli bilgileri sizlere sunuyoruz.

Halı ve halı arasındaki fark

Halılar ve kilimler arasında, aralarındaki farkı anlamanızı kolaylaştırmak için size basit bir şekilde açıklayacağımız bazı küçük farklılıklar vardır:

1- Halılar genellikle halıdan daha kalındır.

2- Halının ağırlığı halıya göre daha hafiftir.

3- Halı, çoğunlukla odanın tüm taban alanını kaplayacak şekilde tasarlanırken, halıların belirli boyutları vardır.

4- Halı genellikle halıdan daha ucuzdur.

5- Bazı halı çeşitleri zemine tutturulacak şekilde zemine yapıştırılır ve altına kir girmesi engellenir, halılardan farklı olarak yerleri kolaylıkla değiştirilebilir.

6- Halı, ses yalıtımı ve yerden ısıtmada halıdan üstündür.

7- Halının çoğu ipek, yün veya pamuklu halılardan farklı olarak sentetik kumaştan yapılır.

8- Halı ile halı arasındaki farktaki en önemli noktalardan biri, halının montajı ve bakımının montaj ve sökme konusunda profesyonel bir uzman gerektirdiği, sizin halılardan farklı olarak bakım, montaj ve diğer hizmetler için bir miktar maliyete neden olan montajdır. her an hareket edebilir ve kendini değiştirebilir Aşk.

9- Halının çok bakıma ihtiyacı var, özellikle küçük çocukları olan, halıya yiyecek, pislik vb. Yapışan bir aileyseniz, bu nedenle yoğun bakım ve temizliğine dikkat edilmesi gerekir.

Halı ve halı arasındaki fark

En iyi halı türleri

Mevcut birçok halı türü vardır ve en ünlüleri ve en çok kullanılanları şunlardır:

1- Havlı halı:

Bu tür en yaygın olanlardan biridir ve doku bakımından kadife ile biraz benzerdir.

Ancak orijinal rengini hızla kaybettiği ve özenli bakıma ihtiyacı olduğu için küçük çocuklu bir ev için uygun olmadığı için pratik olmayan bir tiptir.

2- Halka şeklindeki havlı halı:

Halka havlı halı Yoğun ve nispeten yüksek tüylü halı ve en dayanıklı tip olduğu için oturma odaları ve çocuk odaları için uygundur.

En ucuz halı türleri

3- Kaba tüylü halı:

Kaba halı iyi bir halı türüdür ancak temizlenmesi zordur.

Ayrıca temizlik için özel aletlere ihtiyaç duyar, bu nedenle ofis odaları veya yatak odası gibi çok fazla hareket içermeyen odalarda kullanılması tercih edilir.

4- Kıvrık havlı halı:

Kıvrımlı havlı halı, lüks ve sofistike olan, harika dokusuyla kendine özgü dekorasyonlarıyla öne çıkan halı türlerinden biridir.

Bu yüzden çok dayanıklı bir tip olduğu için her zaman misafir odalarında ve yemek odalarında kullanılması tavsiye edilir.

Halı çeşitleri

En iyi halı türleri

Önceki bir makalede en iyi halı türleri, en kaliteli ve dayanıklı olanlardan bahsetmiştik ve bu basit bir genel bakış:

  • İran halıları
  • Türk halıları
  • Kafkas halıları
  • El yapımı halılar
  • Çin halıları
  • سجاد kes ve halka