Haier çamaşır makinesi – hata kodları

Ilk resimHaier çamaşır makinesi hata kodları, kendi kendine teşhis sistemlerini kullanıcıya bağlamanın bir yolundan başka bir şey değildir. Çamaşır makinesinin aniden arızalanması durumunda, bu sistem ekranda neyin kırıldığını kabaca anlayabilecek ve harekete geçebilecek kullanıcının kodunu çözecek özel bir sembol gösterecektir. Her şeyden önce Hyer çamaşır makinelerinin arızalarının nasıl çözüleceğini anlamamız gerektiği ortaya çıktı ve bunu bu yazı çerçevesinde yapacağız.

Kullanıcı sorunları

Bazı durumlarda, kullanıcının kendisi Haer yıkayıcının yıkamayı bırakıp bazı hatalar göstermesinin nedeni olur. Herhangi bir şey olabilir, kullanıcı tozu tepsiye koymayı unutmuş ve çamaşırları tozsuz olarak pişirmiştir, ya da tambur lavabo ile fazla yıkanmıştır ya da çamaşırlar tambura doğru dağıtılmamıştır, peki, “anlamsal karmaşa” almayalım, bu hataları sıralar ve kısaca açıklarız.

  1. Tuzsuz. Aynı zamanda bir hata kodu olan bu yazı, kullanıcıya tepside toz bulunmadığını açıkça bildirmektedir. Eğer sen Tepside kalitesiz tozTozu döktüklerinden eminiz, bu da büyük olasılıkla toz alım kanalının tıkalı olduğu anlamına gelir. Nadir durumlarda çamaşır makinesi Haier hatası hayır Tuz, düşük kaliteli bir tozla reaksiyona girer.
  2. Ulusal Birlik Bankası. Bu kod, kullanıcıyı silindirin içindeki dengesizlik hakkında bilgilendirir. Kural olarak, kullanıcının tamburdaki çamaşırları düzgün bir şekilde dağıtmaması ve yıkamadan önce koymaması nedeniyle arıza oluşur. Bazen kullanıcının büyük ve ağır bir şeyi silmesi nedeniyle bir arıza ortaya çıkar.

Çoğu zaman, yetersiz yükleme veya tam tersi bir Haier yıkama tamburunun aşırı yüklenmesi nedeniyle arızalar meydana gelebilir. Diski düzgün şekilde yüklemeye çalışın.

  1. ERR1 Bu hata, makine açılmamış bir kapak nedeniyle yıkamaya başlayamadığında meydana gelir. Ana neden, kullanıcının deliğe gevşek bir şekilde bastırması ve bunun uygun şekilde kapanmaması ve bir hata oluşmasıydı. Ancak çoğu zaman bu hata, kapak kilitleme cihazının arızalanması veya kapak kapağındaki kırık bir kilitten kaynaklanır.

Suyu doldurma ve boşaltma ile ilgili sorunlar

Makinenin deposunun suyla doldurulamaması veya tam tersi, suyun boşaltılamamasıyla ilişkili arızalar çok yaygındır ve hatta en yaygın olanları abartmadan söylenebilir. Su ile ilgili arızalara çok sayıda kodun atandığı Haier çamaşır makinesi kendi kendine teşhis sisteminin nedeni budur, bundan bahsedelim.

  • ERR2 Bu kodun görünümü, program tarafından belirlenen 4 dakikalık bir süre boyunca tanktan su tahliye edilememesinden kaynaklanmaktadır. Bunun birkaç nedeni vardır: pompa tıkanmış veya kırılmış, boşaltma hortumu yanlış bir şekilde bükülmüş veya boşaltma hortumu bükülmüş veya kırılmış.

Bazı durumlarda, Haier yıkayıcısının drenaj pompasında güç kesildiğinde ERR2 açılır.

Haier çamaşır makinesi pompası bozuk

  • ERR5, suyun Haier yıkama tankına pompalanamayacağını gösterir. Çamaşır makinesi, suyu program tarafından belirlenen seviyeye maksimum 8 dakika pompalamalıdır, bu olmazsa bu hata görünecektir. Bu neden oluyor? Birkaç seçenek vardır: su basıncı çok düşük, musluk kapalı, bu nedenle su beslemesi imkansız, doldurma vanası ağı pislikle tıkanmış ve doldurma vanasına, pompaya veya basınç anahtarına giden güç kaynağı bozulmuş.
  • ERR8 Bu kod, cihazın tankında büyük miktarda su biriktiğini belirtir. Böyle bir durumda, vakaların% 97’sinde arızanın nedeni arızalı bir basınç şalteri olur. Daha nadir durumlarda, bu kod, su seviyesi sensörünü kontrol eden kontrol panelinde yanmış bir triyak oluşturur.
  • ERR9 kulağa geldiği kadar tuhaftır, bu kod ERR8 ile aynı şekilde çözülür, tek fark ERR9’un başka nedenlere yol açmasıdır. Özellikle: doldurma vanası yandı, bu nedenle ünite tanka su beslemesini durduramadı ve doldurma vanasını kontrol eden triyot yandı.
  • ERR10 Bu arıza aynı zamanda yıkama sisteminin hidrolik sistemindeki bir arızayla da ilgilidir, ancak yukarıda açıklanan kodlardan farklı olarak bizim durumumuzda doldurma vanası normal çalışır, ancak vakaların% 99’unda basınç şalteri bozuktur.

Giriş valfi tıkalı

Suyu ısıtmayla ilgili sorunlar

Şimdi bir Haier çamaşır makinesinde ısıtma suyuyla ilgili hatalardan bahsedelim. Bu kodları listeleyelim ve sonra çözelim.

ERR3. Kelimenin tam anlamıyla, bu hata kodu şu şekilde çözülebilir: “… ısıtma elemanı, suyu programın belirttiği sıcaklığa ısıtamıyor …”. Ayrıca, on suyu hiç ısıtmazsa bu hata görünür. Ana nedenler: sıcaklık sensörü yanmış veya sıcaklık sensörünün gücü kesilmiş.

ERR4. ERR4’ün ortaya çıkmasının nedeni yanmış bir termal sensör değil, yanmış bir on sensör olmasına rağmen, bu kod ERR3 koduyla tamamen aynı şekilde çözülür. Ek olarak, ısıtma elemanı gücü kesilir ve açılmıyorsa, bir ERR4 hatası açılır.

Elektrik ve elektronik

Haier’in modern otomatik çamaşır makinesi elektrik ve elektronik ile doludur. Demetler halinde bağlanmış çok sayıda kablo, cihazın performansını sağlayan düzinelerce sensör ve modüle güç sağlamak için tasarlanmıştır. Elektronik ünite, tüm bu karmaşık sistemi kontrol ederek çalışmasını sağlar. Bu işlemlerden herhangi biri başarısız olursa, çamaşır makinesinin kendi kendine teşhis sistemi aşağıdaki kodlardan birini vererek kullanıcıyı uyaracaktır.

ERR6. Bu hata bize kontrol ünitesi kartında meydana gelen bir arızayı anlatır. Bunun birçok nedeni olabilir. Bir yol hasar görebilir, bir veya daha fazla yarı iletken eleman başarısız olabilir veya yol ile bu tür eleman arasındaki bağlantı başarısız olabilir.

Bazı nadir durumlarda, bu hata, kontrol ünitesi panosu bloğundaki panel konektörüne uyan bir veya daha fazla tel oturduğunda ortaya çıkar ve bağlantının kaybolmasına neden olur.

Haier brülör ünitesi brülör

ERR7. Bu sembol çok sık görülemez. Bize konsolun birkaç parçasının aynı anda yandığını ve bu arızanın kritik olduğunu söylüyor. Bu, örneğin bir kısa devre sonucunda olabilir. ERR7, ERR6’dan daha ciddi bir sorundur.

EUAR. Bu, kontrol ünitesinde kural olarak meydana gelen başka bir ciddi arızadır. Nadir durumlarda, elektronik üniteye uygun bir dizi kablo yakıldığında bu hata ortaya çıkar.

keşif

Şimdi, yukarıda bahsedilen hataların nedenlerini düzeltmekten bahsetme zamanı. Tabii ki, tüm arızaları ortadan kaldırmak için ayrıntılı bir açıklama için özel tematik makaleler olduğundan, ayrıntılar olmadan kısaca konuşacağız.

Yazı tuzsuz görünüyorsa, tepside toz olup olmadığını kontrol etmeniz, toz haznesi kanalını temizlemeniz veya tozu daha iyi bir tozla değiştirmeniz gerekir. UNB kodu var mı? Yıkamayı durdurun, çamaşırları Haier çamaşır makinesinin tamburuna dağıtın ve çamaşırları yeniden başlatın. Bir ERR1 hatasıyla karşılaşırsanız, pulları kapatmadan kapağı dizinizle itmeyi deneyin. Çoğu zaman bu prosedür yıkamaya başlamaya yardımcı olur. Bu yardımcı olmazsa, yapmalısın Yıkayıcı yuvası kilidinin onarımı.

ERR2 kodu görünürse, tahliye hortumunu kontrol edin. Kurulum veya tıkanma sırasında yanlış bükülebilir, bu nedenle su bırakmaz. Hortumla ilgili her şey normalse, muhafazaya gitmeniz, tahliye pompasını çıkarmanız ve kirden temizlemeniz gerekecektir. Aynı zamanda bir multimetre ile kontrol etmeniz ve varsa parçayı değiştirmeniz gerekecektir. ERR3 hatasıyla karşılaşırsanız, Haier yıkayıcısının arka duvarını çıkarmaktan çekinmeyin ve çoklu sıcaklık sensörü ve uygun tellerle kontrol edin. Büyük olasılıkla, sensörün değiştirilmesi gerekecek.

Tiny Haier çamaşır makinesini kontrol edin

ERR4, sizi bu arada ısıtma elemanına monte edilmiş sıcaklık sensörünü değil, ısıtıcının kendisini veya telleri kontrol etmeye zorlayacaktır. Ona uyan. Her şeyden önce, on’un direncini ölçmeniz ve ardından bunu sağlamak için bir elektrikçi almanız gerekir. ERR5 hatası meydana gelirse, su kaynağında su olup olmadığını ve tüm muslukların açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.Su sağlanmışsa ancak çamaşır makinesine girilmemişse, giriş vanasındaki filtre ağını çıkarmanız ve yıkamanız gerekir. Peki, bu işe yaramazsa, doldurma valfini, basınç anahtarını ve pompayı bir multimetre ile kontrol etmeniz gerekecektir.

ERR6 hatasıyla karşılaştığınızda, Hyer Washroom’u ağ bağlantısını kesip birkaç dakika sonra açarak yeniden başlatabilirsiniz. Böyle bir prosedür yardımcı olmadıysa, kontrol panelini kendiniz tamir etme olasılığınız düşük olduğundan sihirbazla iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu arada, ERR7 kodu size ERR6 kodu ile aynı eylemleri yönlendirmelidir, ancak bu durumda, tehlikeli maliyetlere zihinsel olarak hazırlıklı olmalısınız.

ERR8 kodu, yıkayıcıdaki basınç anahtarını kontrol etme zamanının geldiğini bilmemizi sağlar. Onun tüpüyle başlayın. Dikkatlice dezenfekte edilmeli ve kirden arındırılmalı, ardından sayacı kontrol etmek gerekir. Bir hatayla karşılaşırsanız ERR9, Alıcıyı multimetre ile kontrol etmekten çekinmeyin. İlk önce, giriş valfinin kendisini kontrol edin, kirle tıkanmış olabilir ve normal şekilde açılıp kapanamayabilir, ardından elektrikçiyi kontrol edin. Gerekirse giriş ünitesi değiştirilmelidir.

Son olarak, ERR10 hatası karşısında Haier çamaşır makinesinin üst kapağını açın ve basınç şalterini ve onu besleyen elektriği dikkatlice kontrol edin. İlk önce, bu parçanın direncini bir multimetre ile kontrol edin, ardından güç kaynağının kablolarını arıza için kontrol edin.

Sonuç olarak, bir Haier çamaşır makinesinin, diğer herhangi bir modern otomatik çamaşır makinesi gibi, kullanıcıya özel bıçak sistemi aracılığıyla “iletişim kuran” bir kendi kendine teşhis sistemine sahip olduğunu not ediyoruz. Bir çamaşır makinesini anlamak için, bu sistemin kod çözme kodlarını bilmeniz gerekir. Aslında bu kod çözücüyü bu makalede sağladık, umarız bu bilgiler yardımcı olmuştur. iyi şanslar