Güzel perdeler nasıl asılır – 35+ Yaratıcı Fikir

Sadece beş kolay adımda Perdelerle mükemmel pencere bakımı yaratın
Perdeleriniz için doğru montaj iyi çalışmalı ve akıllı görünmelidir. Perdelerinizi asmak için hangi direğe veya piste ihtiyacınız olduğunu seçmek için zaman ayırın. İster cumbalı pencere için pratik bir çözüme ya da planınızı bitirmek için bir stil ifadesine ihtiyacınız olsun, perdeleri güzelce asmak için beş adımlık planımızı izleyin.

Daha fazla ilham almanız mı gerekiyor? 40 Muhteşem DIY Ev Dekorasyonu Fikirleri ve Tasarımları

49 Kolay Ev DIY Proje Fikirleri ve Tasarımları

 1. Perde görünümüne karar ver
  konum konum konum brexit

Fotoğraf kredisi: Polly Wreford

Şık ve modern mi yoksa daha geleneksel mi olmak istiyorsunuz? Bu, bir direğe veya piste ihtiyacınız olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır.

Modern bir görünüm için

Kuşgözü veya sekmeli perdeler ve basit bir tıknaz veya krom direk seçin.

Geleneksel bir görünüm için

Kumaş ağır ise direğe ahşap halkalardan veya kumaşınız hafif ila orta ağırlıkta ise bir palete asılı tutam veya kalem plise perdeleri seçin.

 1. Çizgili veya çizgisiz perdeler arasından seçim yapın
  Kumaş seçiminiz orta ila ağır ağırlıksa veya karartma körlüğünüz varsa, perdelerinizi astarlamadan uzaklaşabilirsiniz, ancak daha iyi asılırlar.

Perde kumaşınız şeffaf veya çok hafifse ve astar onları çok ağır gösteriyorsa, genişlikte karideslere cazip olmayın – topal değil, tam ve kabarık görünmelidirler.

 1. perde kutup veya parça sağ boyutunu Almak
  Standart direkler üç uzunlukta gelir – 120cm, 150cm ve 180cm – ancak bunlar genellikle boyut olarak kesilebilir.

Daha uzun bir direğe ihtiyacınız varsa, direklerin orta braketteki bir konektörle birleştirilen iki yarıya geldiği 360 cm uzunluğa kadar kitler satın alabilirsiniz.

Perde halkaları kullanıyorsanız, her 10 cm kutup için bir halkaya ihtiyacınız olacaktır. Parçalar 125cm, 150cm ve 175cm uzunluklarda gelir.

 1. garip pencereler ve koylar ile başa

Fotoğraf kredisi: Davide Lovatti

Parkurlar cumbalı pencerelerde iyi çalışır, ancak direk istiyorsanız, kutup bükme hizmeti sunan Walcot House ve The Bradley Collection’ı deneyin. Yüksek caddede, Next ve B&Q ayarlanabilir bendy köşeleri olan iyi değer kutupları satıyor.

 1. Doğru ölçün
  Direği veya izi ne kadar yükseğe koyacağınızı ölçerken, perdelerin nasıl asacağını düşünün. Örneğin, tırnak üstlerinden, halkalardan ve klipslerden asılan perdeler direğin hemen altına asılırken, bir parçadan asılan perdeler, parçanın kendisinden çıkıntı yapan kumaşa sahip olacaktır.

İşte sizi temsil eden

Bir cevap yazın