Grenli Boya Uygulaması Nasıl yapılır

Grenli boya

Grenli boya uygulaması , tekstürlü boya , filli boya grenli dış cephe boyası renkleri , tekstürlü boya fiyatları,

grenli boya uygulaması veya martelina boya için düzenlenen kabartma ve dokular ile kaplamadır dış . Bununla birlikte, bazı evler de bu malzeme ile iç mekanları kaplamayı kabul ediyor .

grenli boya uygulaması , tekstürlü boya , filli boya grenli dış cephe boyası renkleri , tekstürlü boya fiyatları,

Bu kaplama, ilginç dekoratif efektler ve yağmur gibi doğal unsurlara karşı daha fazla direnç sağlamak için macun yoluyla uygulanan bir doku verir. Ek olarak, diğer tüm unsurlara çok yapışır ve dirençlidir.

 • 1 Grenli boyanın özellikleri
 • 2 Grenli boya uygulaması
 • 3 Grenli boya satın alın

Grenli boyanın özellikleri

grenli boya uygulaması en önemli özellikleri arasında yıkanması kolay, sert bir malzeme olmasıdır. Öte yandan, sadece iki renkte geliyor ; kış beyazı ve standart; Tüketicinin isteği üzerine yoğun olsun olmasın her renk ve tonda üretilebilmektedir .

grenli boya uygulaması , tekstürlü boya , filli boya grenli dış cephe boyası renkleri , tekstürlü boya fiyatları,

Taban tonu olan mat , yüzey üzerindeki doku etkisini arttırır, uygulanış şekline göre çapraz, yatay, dikey vb. Bir etki verir. Bu yüzden çok yönlü bir malzeme olarak kabul edilir. Daha sonra martlin veya grenli boya uygulaması aşamalarından bahsedeceğiz .

Grenli boya uygulaması

 1. Önceliklegrenli boya uygulaması ile kaplanacak yüzey, lateks esaslı boya uygulanacak bir duvar hazırlanırken aynı şekilde hazırlanmalıdır . grenli boya uygulaması ile aynı tonda akrilik bir lateks ile zemine ilk kat uygulanır , ardından kurumaya bırakılır.
 2. Daha sonra çelik mala ile tekstüre boya uygulanır. Malzeme alçı gibi uygulanmalıdır.
 3. Fazla malzeme daha sonra bir spatula kullanılarak çıkarılmalıdır. Derhal malzemenin kurumasını önlemek için suyla ıslatılmış küçük bir tahta tepsi ile ovalanmalıdır. Bu süreç, ona vermek istediğimiz stili veya bitişi vermektir.
grenli boya uygulaması , tekstürlü boya , filli boya grenli dış cephe boyası renkleri , tekstürlü boya fiyatları,

Malzemenin kuruması genellikle yaklaşık 3 saat sürer ancak kalınlığından dolayı tamamen kuruması ve yapışması için en az 15 gün beklemelisiniz, böylece yıkamak istiyorsanız risk yok yapılan işin kötüye gitmesi. Bu boya, ne kadar kalın vermek istediğimize, yüzeyin niteliğine ve elde etmek istediğimiz kaliteye bağlı olarak her metrekare için ortalama 2,76 kg yayılır.

grenli boya uygulaması optimal kullanımı için yüzeyin doğru hazırlanması, malzemenin gölgeli bir yerde uygulanması, güneş ve diğer maddelerden aşırı ısınan duvarlara uygulanmasından kaçınılması ve varsa soğutulması tavsiye edilir. Su ile yüzeyin ve kurumaya bırakın.

grenli boya uygulaması , tekstürlü boya , filli boya grenli dış cephe boyası renkleri , tekstürlü boya fiyatları,

Dokulu boya uygulamak: Kendiniz orijinal bir şekilde yapın.

Dokulu (veya dokulu) boya, duvarları bitirmek için iyi bir malzemedir. Bu dekoratif kompozisyon çok popülerdir ve genellikle iç ve dış duvarları boyamak için kullanılır. Gelin bu kaplama malzemesine daha yakından bakalım ve kaplamanın temiz ve güzel olması için nasıl uygulanması gerektiğini düşünelim.

Özellikler, Artıları ve Eksileri

Duvarları dokulu renk şemalarıyla boyamanın asıl amacı, tasarıma bireysellik kazandırmaktır. Toplamda 2 ana dekoratif boya türü vardır: sıvı ve kuru.

Kuru lekeden farkı, işe başlamadan önce renk katılmış su ile seyreltilmesi gerektiğidir. Sıvı dokulu boya başlangıçta kullanıma hazırdır.

grenli boya uygulaması , tekstürlü boya , filli boya grenli dış cephe boyası renkleri , tekstürlü boya fiyatları,

Dokulu boyanın yoğun ve kalın dokusu, iç mekanı tamamlayan güzel ve ilginç desenler oluşturmanıza olanak tanır. Ek olarak, duvarlardaki küçük kusurları gizlemek için de kullanılabilirler (normal duvar kağıdı veya boyadan farklı olarak). Yapısal lekeler suya dayanıklılığı nedeniyle odayı sadece nemden değil aynı zamanda küften de koruyabilir.

Bu tür malzemelerin olumlu niteliklerini daha ayrıntılı olarak ele alalım:

 • Bu bitiş için tüm seçenekler kesinlikle güvenlidir ve insanlarda alerjik reaksiyonlara neden olmaz, bu nedenle kreşte çocuğun sağlığı için endişelenmeden kullanılabilirler.
 • Tekstüre boyalar uzun bir servis ömrüne sahiptir, bu boyada duvar kağıdını ve basit boyayı “geride bırakmıştır”. Yarı ömür 5-10 yıldır.
 • Neme, güneş ışığına (duvar kağıdının aksine, dekoratif boya solmaya maruz kalmaz) ve dona karşı direnç.
 • Geçirgenlik, hava sirkülasyonuna müdahale etmez.
 • Yaşlanmayı geciktirme, dokulu boyaların karakteristik bir özelliğidir. Toz ve kirin itilmesi, bu tür malzemelerde doğaldır ve bu da yüzeyi temiz tutmanıza izin verir.
 • Küçük kusurları maskelemek.
 • Zevklerinize ve tercihlerinize göre oluşturulabilen benzersiz bir tasarım.

Dekoratif boyamanın bazı dezavantajları var ama yine de var:

 • Bu tür bileşimler oldukça pahalıdır Tüketim 1 kg / m2’dir ve bu aile bütçesinde önemli bir kalemdir.
 • Eğitime ihtiyaçları var. Yüzey düz olmalıdır.
 • Boya küçük kusurları gizleyecektir, ancak derin çatlakların başka yollarla onarılması gerekecektir.

Türler

Kapsam, efekt, kıvam ve tabana bağlı olarak dekoratif boya aşağıdaki tiplere ayrılır:

 • Mineral – Bileşimde kuru. Dış mekan dekorasyonu için daha uygun. Kireç ve çimentodan oluşur.
 • Silikon – Neme, dona ve atmosferden gelen diğer olumsuz etkilere karşı dayanıklılığıyla bilinir.
 • Silikat – Sadece aynı baz üzerinde bir astar ile çerçevede kullanılır. Diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında o kadar ucuz değildir, ancak agresif ortamın etkisine en dayanıklı olanıdır.
 • Akrilik – Hemen kullanıma hazır evrensel bir seçenek. İstenilen efekti elde etmek için dolgu maddeleri ekleyebilirsiniz.

Sıradışı özelliklere sahip resimler de var. İpek efektli astar çok şık görünüyor. Işık bileşime girdiğinde renk değiştirmeye başlar ve bu da bukalemun etkisini verir.

Boyama yöntemleri

Dokulu lekelerin kullanım kolaylığı, inşaat deneyimi olmayan herkesin dairenin duvarlarında ilginç bir desen oluşturmasına izin verir.

Belirli bir tasarım oluşturmak için, yalnızca tercihlerinize bağlı olan özel bir dolgu eklemeniz gerekir. Kuvars kumu (ince parçacıklar), talaş (büyük parçacıklar), ışığı yansıtan öğeler (parlaklık katacak) veya mermer yongalar (dekorasyonu keskinleştirir) olabilir. Seçilen öğeye bağlı olarak bir desen oluşturulacaktır. Dolgu maddesindeki parçacıklar ne kadar büyükse, sonuç o kadar pürüzlü ve daha belirgin olur.

Küçük parçacıkları, örneğin kuvars kumu seçerseniz, sonuç çok daha küçük ve daha keskin olacaktır. Renk aynı zamanda dolguya da bağlıdır. Örneğin, ışığı yansıtan parçacıklar kullanılarak, ipek ve sedef etkisi elde edilir. Her şey hayal gücünüzün genişliğine bağlı.

Tüm standart aletler boyama işlemi için uygundur ^

 • Spatula Boya uygulayın kalın vuruşlar, ince bir tabaka olmalıdır.
 • Fırça Çizim, kazığa bağlı olarak farklı yönlerde uygulanır.
 • Rulo Bir görüntüyü uygulamanın en kolay yolu.
 • Basit sünger. Bir taşın etkisini yaratın.
 • Tarak Daha net bir görüntü oluşturun.

Tutarlılığa ve enstrümana karar verdiğinizde, görmek isteyeceğiniz bir tasarım yaratmalısınız.

En popüler olanı rahatlamadır. Basit ve hızlı boyama yöntemi, seçilen dolgu ve uygulama yönteminin yanı sıra seçilen araca da bağlıdır. Örneğin, kısa veya uzun bir yığına sahip fırçalar, çizimi farklı şekillerde uygulayacaktır. Fırça tüyü kısaysa, desen fırça darbelerine benzeyecek ve uzun bir şekerleme ile ince çizgiler görünecektir. Sünger kullanmak taş etkisi yaratacaktır.

Merdane çalışması ile çok daha kolay olacaktır. Bu araçla güzel ve pürüzsüz bir eskiz oluşturabilirsiniz. Duvarlardan geçerken düz, tekrar eden bir desen bırakır. Önce dokulu beyaz bir boya uygulamanız, ardından rulo ile bir desen oluşturmanız, 1 gün beklemeniz ve ardından cilayı uygulamanız gerekir. Sonunda sonucu zımparalamanız gerekir.

Modifiye edilmiş bir akrilik nişasta ekleyerek Mizuri etkisi elde edilebilir. Bu seçenekle pürüzsüz ve dokulu bir desen elde edeceksiniz. Kuruduktan sonra, göze çarpan unsurlardan dolayı duvarlara şıklık katacak parlak boya ile yüzeyi kaplayın.

İnşaat alanında profesyonelliğe sahipseniz kesinlikle Marsilya balmumunu seveceksiniz. Hassaslaştırma – Bu, bu dokuyu doğru bir şekilde tanımlayan kelimedir. Mantar siding tarzı eski taş etkisi veya bir ağacın kabuğunun taklidi etkisini yaratmanıza olanak sağlar. Dekoratif mum son olarak daha fazla renk ve doygunluk vermek için kullanılır.

Yansıtıcı öğeler (kuvars kumu veya metalik parçacıklar gibi) yüzeye bir Atacam etkisi verecektir. Temel kuruduğunda kadife gibi parlar ve büyüleyicidir.

Hazırlık

Ana çalışmadan önce iyi bir havalandırma sağlamak gerekir. Dış mekanda terbiye yapılırsa hava sıcaklığı +5 ile +30 derece arasında olmalıdır. Sıcak veya yağmurlu iklimlerde çalışmayın.

 • Her inşaat işinde olduğu gibi ilk başta tavanı ve zemini istenmeyen kirlilikten izole etmek gerekir. Bunun için filmi ve normal viskiyi kullanabilirsiniz.
 • Daha sonra eski kaplama malzemesini, pası, lekeleri çıkarmanız ve derin çatlakları onarmanız gerekir. Gereksiz alçı parçalarını yerinden çıkarmak için çekiçle vurun Küf varsa antifungal bir astar ile muamele edilmelidir.
 • Tüm yüzey kusurları giderildiğinde, tüm çalışma alanını “derin penetrasyon” efektli akrilik bir astar ile kaplayacağız. Duvar ile boya arasına tutuş katacaktır. Sıradan bir boya rulosu ile uygulamak daha iyidir.
 • Malzemenin kuruması için en az 5 saat beklemelisiniz.

Yararlı Öneriler

Su bazlı boya uygulamadan önce iyice karıştırılmalı, ardından dolguyu seçip ekledikten sonra bu adımları tekrarlayınız. “Karıştırma” nozullu bir matkap kullanmak daha iyidir. 5 ila 10 dakika çalkalamak gerekir.

Boya kalın bir tabaka halinde uygulanmalıdır. Renklendirme, dikişlerin görünmesini önlemek için hemen tüm alan üzerinde yapılır. Önceden çalışmak için bir alet hazırlayın. Önemli faktörlerden biri de boya seçimidir. Marka ürününe dikkat edin. “VGT”, “Magic” ve diğerleri gibi yüksek kaliteli ve tanınmış markaları seçmek daha iyidir.

Boya tek renkli parçacıklar içeriyorsa, yüzey kadife veya kadife etkisine sahip olacaktır.Kuvars kumu veya kabuk gibi öğeler içeren bir dolgu eklediğinizde desen kumlu bir yüzey (Atacama) gibi görünecektir.

Mat seçenekler iyidir çünkü ışık duvarlara çarptığında yayılır ve böylece yüzey kusurlarını gizler. Boyaya özel pigment dolgu maddeleri eklemek, bileşime benzersiz bir sedefli parlaklık verir.

Adım adım uygulama adımları

Boya rengi, dolgu, araçlar ve iç tasarım seçildiğinde boyama işlemi başlayabilir.

Bunun için hazırlamanız gerekir:

 • Giysiler uzun kollu olmalıdır (vücudun çıplak kısımlarını kapatınız). Saçınızın ve elbette eldiven ve gözlüklerin lekelenmesini önlemek için şapka takmanız önerilir.
 • Sıvı dekoratif boyayı rulo veya fırça ile tutarlı bir şekilde uygulamak en iyisidir. Öncelikle kompozisyonu karıştırmanız, silindiri içine daldırmanız ve renk şemasını duvara uygulamanız gerekir.
 • İşi yukarıdan aşağıya yapmak gerekir, aksi takdirde lekelenmeden kaçınılamaz. İkinci katmanı uygulamak için, ilginç bir desen yaratacak olan diğer renklerin yanı sıra şekilli silindirleri de kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, tekniğin, çizimin “yüzmemesi” için takip edilmesi gerekir.
 • Son aşamada ise daha parlak bir etki yaratmak için gelen ışık ışınları yönünde katman uygulanır.
 • Dekoratif bir kuru kompozisyon boyası satın aldıysanız, en az 10 litre karıştırmak için bir kaba ihtiyacınız olacaktır. Boya, dolgu maddesi ve su ambalaj üzerinde belirtilen bileşimde karıştırılır. Tüm bileşenler 5-10 dakika içinde iyice karıştırılmalıdır.
 • Kompozisyon hazır olduğunda, küçük bir miktarı, genişliği paletin genişliğinden daha büyük olan bir kaba aktarın. Kısa aletle boya uygulamak ve çizimi düzeltmek daha iyidir.
 • Hem düz hem de düz çentikli uygun aletler. Unutmayın, dişlerin genişliği ne kadar büyükse kabartma o kadar serttir.
 • Elemanlara bitmiş bir görünüm ve parlaklık kazandırmak için tabanın tüm yüzeyine bir iç cila uygulanır. Kuruma süresi 24 saattir ve tam kuruma ancak 2 hafta sonra sağlanır.

Ortaya çıkan iç tasarımın yalnızca hayal gücünüze bağlı olduğunu unutmayın. İlginç şekiller veya yıldız tozu etkisi için orijinal bir fırça oluşturmak için şablonları (desenleri) kullanabilirsiniz. Ayrıca odayla kontrast oluşturmak için parlak renkler (kırmızı, pembe, kahverengi) kullanılmasına izin verilir. İlginç bir etki ve ellerin kullanımı eklenecek.

Ticiana’nın dokulu boyasının nasıl uygulanacağını öğrenmek için aşağıdaki videoya bakın.