Göz Kamaştırıcı Koridor Aydınlatma Fikirleri

Bu alanı aydınlatarak ve dekore ederek koridorunuzda harika bir izlenim yaratın. Şık koridor aydınlatma fikirleri başlangıçtan itibaren hoş bir çevre verecektir. En önemlisi, yeterli aydınlatma kurarak koridor güvenliğinin sağlanması önemlidir.

Koridor Nasıl Işıklandırılır?

Koridoru çekici bir şekilde aydınlatabilirsiniz. Zarif ve dekoratif alev sunan koridor aydınlatma türlerini belirleyin. Ayrıca, koridorunuzun duvarlarındaki resim ve fotoğraf görüntüsünü aydınlatmayı sağlayan duvar ışıklarını düşünün. Tıpkı aşağıdaki bu fikirler gibi.

Küçük Koridor Aydınlatma Fikirleri

Doğru aydınlatma tasarımı, küçük ve karanlık koridorunuzu geniş ve göz alıcı bir geçiş alanına dönüştürecektir. Küçük bir koridor için en iyi ışıkları seçmenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını aşağıdaki gibi derledik:

 • Kolye, LED şeritleri ve gömme montaj ışıkları ile tavan yüksekliğini artırın.
 • Mümkünse duvar apliklerini görsel ipuçları olarak düşünün.
 • Alçak tavanlı küçük koridor için gömme ışıkları takın.
 • Dramatik bir etki için görünmez bir fikstürle koyu aydınlatmaya aşina olun.
 • Vurgulu ışıklarla duvardaki resim ayrıntılarını en üst düzeye çıkarın.
 • Küçük ve uzun bir koridor için ray lambaları ve tel lambaları kullanmayı düşünün.

Karanlık Koridor Aydınlatma Fikirleri

Karanlıkla başa çıkmak için, koridorda daha doğal ışığın sıçramasına izin verin. Hem gizlilik hem de daha parlak bir görünüm için pencere camlarınızda buzlu cam kullanın. Bu resimde, karanlık koridor bitişik bir odadan ışık ödünç alıyor.

Oturma odasındaki büyük pencereler, koridorun etrafına doğal ışığın yayılmasını sağlar. Döşemenin koyu tonunu aydınlatmak için duvara ve tavana LED şeritler monte edilir. Ekstra bir parlaklık vermek için duvara monte edilen houseplant’ın yanına bir aplik de eklenir.

Artıları:

 • Gün ışığında yeterli doğal aydınlatma elde edin.
 • LED ışıkları için daha düşük maliyet harcayın.

Eksileri:

 • Daha fazla ışık kaynağına ihtiyacınız var.
 • Daha açık renk tonu isteyin.
 • Siyah yer karoları nedeniyle daha koyu görünüyorsun.

Led Koridor Aydınlatma Fikirleri

Bu uzun ve dar ofis koridoru LED şeritlerle aydınlatılıyor. LED ışıklar, bu koridor için en iyi şekilde çalışır, çünkü herhangi bir yere yerleştirilebilirler. Zeminin her iki yanındaki LED şeritler bu alana yeterli ışık verir.

Koridorun sadece bir tür ışığa ihtiyacı vardır. Led şeritler ayrıca diğer aydınlatma kaynakları ile birleştirilir. Şerit ışıklar, duvar lambaları ve yarı gömme montaj ışıklarının gruplandırılması ile dengededir. Aslında, koridor ışıkları uzun bir geçide sahip olduğu için ray ışıkları en iyi tavan ışıkları olacaktır.

Her iki duvara cam eklemek ışık sıçraması için mükemmeldir. Bazı fotoğraflar koridorun duvarında asılıdır. Bu odak noktaları ek duvar lambaları ile mükemmel şekilde vurgulanmıştır.

Dar Koridor Aydınlatma Fikirleri

Ahşap zeminli bu beyaz koridor iyi bir aydınlatma yerleşimine sahiptir. Alan aynı zamanda ev sahibinin depolama ve dekorasyon eklemesine izin verir. Dar koridor, mobilya ve dekoratif detaylar ekleyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Kendi fikrinizi oluşturmak için bu fikri benimseyebilirsiniz.

Seçilen ışık kaynakları yerden tasarruf sağlar. Yüksek tavanı geliştirmek için bir sarkıt lamba kullanılır. Altın fikstürlü bu şeffaf cam kolye, taç kalıbına uyar. Bu kombinasyon, bu alana geleneksel bir görünüm kazandırır.

Kahverengi ahşap büfe, döşemeye uygundur. Keten gölgeli bir masa lambası yumuşak ışık efekti verir. Depodaki eşyaları ararken yeterli ışık sağlar. Gün ışığında, kapının yanındaki bazı küçük cam paneller doğal ışığa izin verir.

Modern Koridor Aydınlatma Fikirleri

Eski moda koridor aydınlatmanızı güncellemeniz mi gerekiyor? Koridorunuzu modern bir görünüme göre yeniden tasarlayın. Çok yönlü ve fütüristik olan en iyi ışık türlerini seçin. Aydınlatmanızı daha modern hale getirmek için kolay talimatlar.

Neye ihtiyacın var:

 • Beyaz ve mavi LED şeritler
 • LED ampul ışıkları
 • Şık gömme montaj ışığı
 • Kurulum için takımlar

Talimatlar:

 • Ampulleri tavanın kenarlarına monte etmeye başlayın.
 • Bir ışıktan diğerine boşluk bırakın.
 • Tavanın ortasına gömme montaj ışığı ekleyin.
 • Beyaz ve mavi şeritleri zemine ve duvarlara yerleştirin veya istediğiniz gibi düzenleyin.

Bu talimatları izleyerek koridor aydınlatmanız güncellenebilir. Modern bir dokunuş için, duvarı temiz tutun çünkü daha azı daha fazladır. Renkli ışık kaynakları tüm bölgeye eğlenceli bir etki yaratacağından düz olma konusunda endişelenmeyin.

Giriş Koridor Aydınlatma Fikirleri

Bu alanda çok fazla zaman harcamamanıza rağmen, giriş koridorunuz için aydınlatma tasarımını asla ihmal etmeyin. Fuayeye uygun güzel ve fonksiyonel ışık türlerini seçin. Sarkıt lambalar ve vurgu ışıkları, giriş yolunu süslemek için çok çeşitli stillere sahiptir.

Lambalar gün ışığında kapanacaktır. Pencere camlarından akan doğal ışık yeterli ışık verir. Şık ışıklar, duvarda ve tavanda dekoratif detaylar olarak çalışır.

Işığın tamamen geceleri yayılması için merkeze bir sarkıt lamba asılır. Yeterli alev sağlar, ancak daha fazla ışık eklemek daha iyidir. Ek duvar lambaları bölgeye ekstra ışık verir. Beyaz keten tonlu bu vurgu ışıkları, duvardaki grafik öğeleri de spotlaştırır.

Giriş Koridor Aydınlatma Fikirleri

Geniş giriş koridoru daha büyük aydınlatma kaynakları eklemenizi sağlar. Kapıların yakınında bölme olmadığında, karanlıkta yeterli aydınlatmayı sağlamak için daha fazla ışığa ihtiyaç vardır. Bir kolye hala tüm alana alev sıçraması vermek için en iyi şekilde çalışır.

Koridorunuza giriş masası eklemek mümkünse, büyük abajurlu bazı masa lambaları yerleştirebilirsiniz. Bunlar ayrıca sanat eserinin ayrıntılarını geliştirme işlevini de görür.

Üst Koridor Aydınlatma Fikirleri

Karanlık merdivenler tehlikelidir, bu nedenle merdiven aydınlatması bir zorunluluktur. Merdivenlere basarken kazaları önler ve güvenliği arttırır.

Üst koridoru tasarlarken, en iyi parlayan efekti elde etmek için aydınlatma yerleşimini tanımlayın. Işıkları duvara mı, tavana mı yoksa sırt seviyesinde mi monte edeceğinize karar verin. Bu nedenle, parlamayı önlemek için doğru ışık türünü kolayca seçebilirsiniz.

Yeterli ışık elde etmek için, yukarıdan aydınlatma yapıyorsanız avizeler veya kolye lambaları kullanın. Bu tür ışıklar dekoratif amaç için mükemmeldir. LED ışıklar duvara ve sırt seviyesine monte edilmek için uygundur. Bunlar güvenlik ve daha işlevsel faydalar için tasarlanmıştır.

Bu olağanüstü koridor aydınlatma fikirlerinden herhangi birini evinize entegre edecek misiniz ? En çok ilgilendiğiniz stilleri seçin. Şimdi, koridor alanınızda devrim yapma zamanı!

Bir cevap yazın