Görmeniz Gereken 50 Çarpıcı Kahvaltı Köşesi Fikri

Kahvaltı köşeleri, çocuğunuzun okula gitmesini ve okula gitmesini ya da kahvenizi yudumlarken gazeteyi rahatça okumayı denemek için güne başlamak için mükemmel bir yerdir. Resmi bir yemek odası masasından daha samimi olan yemek köşeleri genellikle bir köşeye sıkışır veya arka bahçeye bakan bir pencerenin yanına yerleştirilir . Altı ailenizi oturacak kadar küçük ve rahat veya büyük olabilirler, ancak anahtar, masada oturan arkadaşlar ve aile arasında bir yakınlık hissi yaratan bir alan tasarlamaktır.

Yaratıcı Meyve Sularınızı Akıtmak için 50 Kahvaltı Köşesi Fikri
en iyi kahvaltı kuytu fikirler

Tabii ki, ihtiyaçlarınızı ve sahip olduğunuz alanı düşünmek zorunda kalacaksınız. Alan bir köşenin açılarına uyması için dikdörtgen bir masa mı gerektiriyor yoksa dairesel bir masa mı barındırabiliyor? Bu mekanı yemek ve özel günler için ayırarak öğle ve akşam yemeklerinde de kullanacak mısınız? Mutfağın tasarımıyla iyi akacak görünüme mi ihtiyacınız var yoksa gerçek bir ayrı alan yaratabilir misiniz?

Bu 50 muhteşem kahvaltı köşesi fikrine bakarken bu düşünceleri aklınızda bulundurun.

 1. Bir Renk Sıçrama
  Bir Renk Sıçraması

Bu mutfak köşesinin pastel mavisi ve beyazı sakin ve rahatlatıcı, büyük resimdeki ve yastıklardaki renkler biraz beklenmedik heyecan katıyor. Yastıkların, iki stil öğesini birbirine bağlayan aynı “damlayan boya” motifine nasıl sahip olduğuna dikkat edin. Sanatsal hissediyorsanız, tuval üzerindeki boya kalemlerini eriterek benzer bir tablo oluşturabilirsiniz. Hepsinden iyisi, tezgahların altındaki çekmeceler, çok sık kullanmadığınız küçük mutfak aletleri için uygun bir depolama alanı görevi görür.

 1. Görkemli Zerafet
  Görkemli Zerafet

Çok sayıda doğal ışığın ince perdelerden süzülmesini sağlayan pencerelere sahip bir köşeye yerleştirilen bu kuytu, zarif görünürken çeşitli amaçlara hizmet ediyor. Minderli pencere banklarında oturan bir kitap okuyabilir veya eve getirdiğiniz bir işi bitirmek için rahat sandalyeyi masaya doğru çekebilirsiniz. Resimdeki gibi bir damla yaprağı masası, çok daha fazla sayıda misafiri ağırlamak veya bir sonraki kokteyl partiniz için bir servis masası olarak çalışmak için açılabilir. Bu köşede, çerçeveli sanat eseri, dekoratif kase ve büyük avize tonu gerçekten ayarladı.

 1. Küçük Alan Çözümleri
  Küçük Alan Çözümleri

Mutfakta bulunan oda resmi bir yemek odası oluşturmak için yeterince büyük olmadığında, bu basit kuytu fikrini düşünün. Küçük masa, tüm alana hakim olmadan yemek için alan sağlar ve duvar boyunca tezgah sandalyeler için gerekli ek alan olmadan oturma sağlar. Burada resmedilen tel çerçeveli sandalyeler hem rahat hem de kompakttır. Bu gibi küçük alanlarda, alanı daha büyük hissetmek için beyaz veya diğer açık renkleri kullanmak akıllıca olacaktır. Sanat eseri ve aksesuarlar, işleri daha çekici hale getirmek için birkaç renk sıçraması ekleyebilir. En sevdiğiniz bir fotoğrafı çekmeyi ve benzersiz sanatın duvarlara asması için tuval boyutuna kadar şişirmeyi düşünün.

 1. Retro Pop
  Retro Pop

Böyle retro esintili bir görünümle 60’lara geri dönün. Duvarlarda, perdede ve korkak avizelerde parlak turuncu, ev dekorunuz için cesur ve neşeli bir seçimdir, ancak stilinize uyan herhangi bir parlak rengi kullanarak aynı “vay” efektini elde edebilirsiniz. Güzel karo zemin, kapılar gerçek verandaya açıldığı için mükemmel bir veranda etkisi yaratır. Geceleri, gizliliğinizi korumak için perdeleri kapatabilirsiniz. Burada kullanılanlar gibi gölge kutusu çerçeveleri geleneksel sanat eserlerinden daha ilginçtir ve figürleri ruh halinize göre kolayca değiştirebilirsiniz.

 1. Kendinizi İfade Edin
  Kendinizi İfade Edin

Bu harika köşe kahvaltı köşesi, kahvaltınızın tadını çıkarmak için rahat bir yer sunmaktadır, ancak odanın bir sonraki partiniz için hemen bir buluşma yerine dönüşmesi için yeterli boş alana sahiptir. Tabii ki, odanın odak parçası karmaşık bir çizim ve benzersiz bir mesajı olan vurgu duvarıdır. Kara tahta boyası ve kendi sanatsal yeteneğinizle, böyle bir şeyi kendi mesajınızla yeniden oluşturabilirsiniz. Sanatsal değil misiniz? Sorun değil. Sadece birkaç dakika içinde aynı görünümü yaratmak için vinil silüetler veya ifadeler satın almanız yeterlidir.

 1. lokanta aşk
  Lokanta aşk

Bu fotoğraftaki tablo, evde olduğu gibi tüm gece yemeklerinde iyi görünecektir. Kavisli turkuaz vinil tezgah ve ısmarlama neon tabela, lokanta görünümünü tamamlıyor. İster yakındaki pencerelerden gelen doğal ışığı ister masanın üzerindeki lambalardan herhangi birini kullanın, oturmak ve sohbet etmek için güzel bir yere sahip olacaksınız. En çok sevdiğiniz insanlarla gece geç saatlerde kahvenin veya doyurucu krep kahvaltının tadını çıkarın.

 1. Güneş Işığına Girsin
  Güneş Işığına Girsin

Hiçbir şey mutluluğu parlak sarı bir dokunuş gibi söylemez. Bu güzel masa mutfağınıza gelen herkesin dikkatini çekecek. Yani, bükülmüş tel ile benzersiz dışkılara daha fazla çekilmedikçe. Bu küçük köşeyi en eşsiz yapan şey, çoğu kahvaltı köşesinde bulduğunuz yerleşik tezgah yerine gerçek bir kanepenin kullanılmasıdır. Kanepenin her iki yanındaki dolaplar gömülü gibi hissettirir ve evin geri kalanına bakan “pencere” enerjinin akmasını sağlar.

 1. Rustik İlhamlar
  Rustik İlhamlar

Böyle bir paslanma ahşap masa, geri kazanılmış ahşaptan kolayca yapılabilir ve katlanabilir yapraklar, ihtiyacınız olduğunda yerden tasarruf edebilir. Ünlü yazarların isimleri ile sıkıntılı işaretlerin sanatsal bir şekilde yerleştirilmesiyle arka duvar, masada çalışırken ilham veriyor. Bir sonraki romanınızda çalışmıyor musunuz? Telaşa gerek yok. İlham “bulmaca” fikrini alın ve kendiniz yapın. Belki de ev kurallarını, soyağacınızı veya motivasyon tırnaklarınızı içermesini tercih edersiniz. Bunları her sabah görmek, günü sağ ayağınıza getirecektir.

 1. Ahşap Hakkında Her Şey

Bu küçük mutfak köşesi için tamamen ahşap tasarım, olduğundan daha büyük hissettiriyor. Dışarıdaki doğal ortama bakan büyük bir resim penceresinin yanına yerleştirilen yüzen masa ve banklar eski moda bir tren arabasını andırıyor. Köşeye kadar küçük bir adım, evin geri kalanına açık olmasına rağmen bölgeye gizlilik hissi verir. Gömme ışığa sahip yerleşik raf, burada yaptıkları gibi, resimleri görüntülemek için mükemmeldir veya hareketli sanat gibi görünebilen parlak renkli balıkların bir balık tankı gibi bir şey için kullanılabilir.

 1. Klasik Çizgiler

Kahvaltı köşeniz tam mutfakta olduğunda, bunun çok fazla fayda sağlayacağını biliyorsunuz. Bu sağlam kahvaltı kuytu masası sallanmayacak ve renk, sarkan lamba ve pencerelerdeki demir tasarımıyla güzelce bağlanıyor. Kahverengi sandalyeler rahattır ve mutlaka masa ve sandalyelerinizin harika görünmesi için eşleşen bir set olması gerekmediğini gösterir. Bu görünümü, masadan ve merkez parçasından renkler içeren yastıklar ile tamamlayın.

 1. Mükemmel Pembe ve Mor

Kahvaltı köşelerinin küçük olması gerektiğini kim söyledi? Bu aynalı masa, sekiz veya daha fazla kişiyi kolayca oturacak kadar büyüktür, bu nedenle Pazar brunch veya ikindi çayı servis etmek için ideal bir yerdir. Altın aksan, zengin renkler ve kristal avizelerle, ev tasarımı söz konusu olduğunda dramatik ve girly bir tercihe sahip herkese hitap edecek. Bu kadar büyük bir köşeye sahip olduğunuzda, duvarlarda eşit derecede büyük bir sanat eseri, alanın tonunu gerçekten ayarlayabilir.

 1. Usta Prankster
  Usta Prankster

Küçük bir alanda daha fazla insanı oturacak kahvaltı köşesi mobilyaları istediğinizde uzun bir tezgah ve masa doğru seçimdir. Francis D’Haene tarafından hazırlanan bu özel masa, sörf tahtalarını akılda tutuyor, ancak karmaşık avize, ev dekorunun bir plaj serseri tarafından bir araya getirilmiş bir şey olmadığını hatırlatıyor. Çerçeveli siyah beyaz fotoğraflar herhangi bir alana sınıf dokunuşu katacak, ancak “Prankster” baskısı bu konuda eşsiz bir dokunuş. Köşeniz için kullanmak istediğiniz uzun, ince bir alanınız varsa bu tasarımı düşünün.

 1. İç-Dış Mekan Köşesi

Güzel bir açık verandada oturuyormuş gibi hissetmek istiyorsanız, ancak etrafta dolaşan sürekli böceklerle uğraşmak istemiyorsanız, içerideki küçük kuyruğunuzu yaratma fikrini düşünün. Tuğla zemin ve taş duvarlar, özellikle esintinin akmasına izin vermek için büyük pencereleri açtığınızda kesinlikle dışarıda olduğunuzu hissettirecektir. “Verandanın” etrafına yerleştirilmiş büyük bitkiler, bahçede gibi hissetmenizi sağlarken renk katıyor. Cümlelerinizi daha da ikna etmek için güzel kokulu çiçekler seçin. Bunun gibi sevimli bir tasarımla, uyumsuz masalar ve sandalyeler mükemmel bir şekilde yerleştirilmiş görünüyor.

 1. Evde Hemen
  Evde

Bu köşe köşesinde resmedilenler gibi klasik unsurlarla, siz ve misafirleriniz kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz. Pembe kanepe köşeye iyi oturuyor, bu da yer harcamamanız anlamına geliyor ve büyük yuvarlak masa, sabit tutmak için sağlam bir tabana sahip. Bir kesme tahtası üzerindeki “E” ve “Eat” işareti, mekana üç boyutlu hoş bir parça eklerken, çiçeklerin boyanması çok ihtiyaç duyulan bir renk katıyor. İç mekan-dış mekan halısı kullanmak, parke zeminlerinizi dökülmelerden kaynaklanan lekeler hakkında çok fazla endişelenmeden korumanızı sağlar. Bu rotaya giderseniz alanı düzgün bir şekilde dolduracak kadar büyük bir halı satın aldığınızdan emin olun.

 1. Pratik Dönüşümler
  Pratik Dönüşümler

Bu küçük yemek köşesine baktığınızda, kullanılmayan bir kiler veya diğer “garip” alanı her gün kullanacağınız bir alana dönüştürmenin ne kadar kolay olduğunu görebilirsiniz. Açık mavi duvarlar kuyruğu evin geri kalanından ayırırken, beyaz masa ve banklar ona parlak bir görünüm kazandırır. Duvardaki dairesel aynalar, alanın gerçekte olduğundan çok daha büyük hissetmesini sağlar. Minderlerin kumaşı kiremit mozaiğine benziyor, ancak çok daha rahat.

 1. Aşiret Tarzı
  Kabile Stili

Çalışmak için çok fazla alanınız olmayabilir, ancak bu, bu küçük köşe köşesinde görebileceğiniz gibi stilden kaçınmanız gerektiği anlamına gelmez. Banklar, iki veya üç kişi için rahat bir şekilde oturma imkanı sağlarken, altındaki saklama sepetleri, küçük bir alanda yaşarken ihtiyacınız olan depolamayı sağlar. Yastıklar ve sepetlerdeki kabile desenleri gibi basit tasarım öğeleri tek tip bir görünüm yaratır ve çeşitli parçalarda küçük sarı çizgiler her şeyi birbirine bağlar.

 1. Muhteşem Sahil Dekoru
  Muhteşem Deniz Dekoru

Böyle sevimli bir kahvaltı köşesi varken her zaman sahilde gibi hissedeceksiniz. Beyaz tezgah ve büyük kum dolar duvar sanatı zarif koyu duvarlarla güzel bir kontrast oluşturuyor ve kırmızı tabureler daha da fazla renk katıyor. Resimdeki gibi uzun bir masa ile, odada çok yer kaplamayarak yemek için geniş bir alana sahip olacaksınız. Misafirleriniz, kuyruğunuz çok fazla doğal ışık almayan bir alanda olduğunda ihtiyacınız olan ışığı sağlayacak benzersiz asılı lambayı sevecektir. İnsanlara ayaklarını dinlendirecek bir yer sağlayacak olan uzun tezgahların altındaki metal kutuyu not edin.

 1. Boyasız Renk
  Boyasız Renk

Böyle bir kahvaltı köşeleri yakınlığı geliştirmek için mükemmel bir alan olabilir. Duvardaki mavi paneller, sabrınızı kırmadan bir vurgu duvarına sahip olabileceğinizi gösterir. Bu, koyu renkli bir duvar fikrini sevenler için akıllıdır, ancak taahhütte bulunmak istediklerinden emin değildir. Büyük, süslü bir ayna alanı açar, tavana bağlı uzun perde, köşeyi yaşam alanından ayırmak için ilginç bir yoldur.

 1. Vintage Yer Tasarrufu
  Vintage Yer Tasarrufu

Bu vintage esintili mutfak kahvaltı köşesi, kendi sessiz küçük bir köşesi oluşturmak için geniş bir ayrı alana sahip olmanıza gerek olmadığını gösterir. Duvarlara çıkmak, yemek kitaplarını, mutfak gereçlerini ve ıvır zıvırları saklamak için alan sağlar. Retro taburelerin alt sırtlarıyla, bunları tezgahın altına kolayca saklayabilir ve gerektiğinde sayacı gıda hazırlama için kullanabilirsiniz. Bu, alanın iki amaca hizmet edebileceği anlamına gelir, bu da küçük evlerde olanlar için harika bir çözümdür.

 1. Temel Kavramlar
  Temel Kavramlar

Mutfak köşesi fikirleri söz konusu olduğunda bazen basittir. Bu köşe sadece mutfağın bir uzantısı olduğundan, en son ev dekor dergisinden ayrıntılı bir görünüm gerektirmez. Mutfak tezgahının diğer tarafına takılan rahat köşe tezgahı, yerden tasarruf sağlar. Uzun ahşap masa klasik bir rustik görünüme sahiptir ve birçok insanı barındıracak kadar büyüktür. Merkez parçası olarak bir kase meyve, özellikle meyvenin renkleri koltuk minderlerinin renkleriyle bağlandığında hem güzel hem de pratik olabilir.

 1. Özel Bistro
  Özel Bistro

Bu eşsiz köşe kahvaltı köşesi lüks bir bistro görünümünü taklit eder, ancak evinizde doğru olabilir. Büyük bir pencerenin yanına yerleştirildiğinde bol miktarda doğal ışık alırsınız, ancak avludaki lamba gölgeleri, geceleri alanın tadını çıkarırsanız ruh hali aydınlatması sağlayacaktır. Ağır cam masa zarif görünüyor, ancak kırılgan değil. Bu tasarımcı kara tahtadaki menüyü bir tarafa yazmayı seçmiş olsa da, daha pratik günlük kullanım için anlamlı mesajlar yazmak için bunu bir alan olarak kolayca kullanabilirsiniz. Hatırlatıcılar ayarlayın veya aşk notları yazın.

 1. Doğa ile Bir
  Doğa ile Bir Arada

Her tarafta büyük resim pencereleri ile eşleştirilmiş bu güzel kahvaltı köşesinin temiz çizgileri, güneş yanığı riski olmadan sahilde oturuyormuş gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Tasarımcının tüm bankı astarlamak yerine banklarda bireysel yastıklar seçtiğini unutmayın. Böyle bir köşe, gün batımı sırasında mum ışığında yemek için mükemmel olurdu, ancak büyük, olağandışı lamba yükü, durum ne olursa olsun doğru ambiyansı yaratacağından emin olabilirsiniz.

 1. İki Kişilik Kitchy Çayı

Kim bu sevimli küçük kahvaltı kuytu masada çay ve kek sahip olmak isterdim. Masa sadece iki kişiyi oturabilse de, kesinlikle bunu stil ile telafi ediyor. Yerleşik kafede en sevdiğiniz mutfak eşyalarını gösterin. Kafenin açık alanında kafe tarzı bir perde kullanmak, saklamanız gereken şeyleri gizlemenize izin verir, ancak insanların görmesini istemezsiniz. Beyaz masa üzerine bir masa örtüsü atmak, mekana tuhaf bir his katıyor ve yoldaki pembe retro telefon kesinlikle göz alıcı. Bu, sevdiğiniz kız arkadaşlarıyla yetişmek için harika bir yer olurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir