Gölgelik şeklinde garajlı evlerin projeleri

Bu yazımızda gölgelik şeklinde garajlı şık ev tasarımlarını sizler için derledik. Bir garaj, kolay erişilebilirliği ve mimari çekiciliği nedeniyle uygun maliyetli bir alternatif veya geleneksel bir kapalı garaja ek olabilir. Eve bağlanan garajlar, arabaları kötü hava koşullarından mükemmel bir şekilde korur ve özellikle arabasını her gün kullananlar için park etme sürecini büyük ölçüde basitleştirir.

Otoparklı evlerin projeleri

Genel olarak, garaj otoparkları, istisnalar olmasına rağmen bir veya iki aracı koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, genellikle bir römork, tekne, motosiklet, bahçe ekipmanı gibi bir garaja veya bodruma sığmayan diğer büyük, hacimli veya motorlu öğeleri korumak için de kullanılırlar. vb.

Garajların artan popülaritesinin bir başka nedeni, diğer garajlara kıyasla mütevazı maliyetleridir. Çoğu tente, dördü değilse de en az bir veya iki taraftan açıktır. Bunun yapı malzemeleri maliyetini önemli ölçüde azaltabileceğini anlamak için dahi olmanıza gerek yok. Bir eve bağlı bir kanopinin yalnızca 2 desteği (genellikle ahşaptan yapılmıştır) ve duvarsız bir çatısı olabilir.

Evin çatısı altında garaj

Genel olarak, bir garajın çok çeşitli insan ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen oldukça esnek bir konsept olduğu söylenmelidir.

Gölgelik şeklinde garajlı evlerin projeleri (fotoğraf)

Kanopi şeklinde garajlı evlerin projeleri daha açık ve bütünsel bir görünüme sahiptir. Birçok baraka yalnızca bir araba garajı olarak değil, aynı zamanda evin üstü kapalı bir girişi ve hatta bir açık hava terası olarak da işlev görür. Sizi aşağıdaki ev fotoğraflarının keyfini çıkarmaya ve bazı yararlı ve ilham verici fikirler almaya davet ediyoruz!

Victoria ev tasarımı


Carport ile ahşap ev tasarımı

Evin yanında şık garaj

Ayrıca şunu okuyun: Cephe ve avlunun dönüşümü: 18 ev öncesi ve sonrası

Garaj yerine garajlı ev projesi

Ev yapımı garajlı ev projesi

Tuğla gölgelikli kır evi

Ayrıca şunu okuyun: Hayalinizdeki evi seçmek: 10 muhteşem göl evi

Kırmızı tuğla gölgelik ev tasarımı