Giyinme odası – mobilya fikirleri içeren 70 fotoğraf

Giyinme odası – her kızın hayali. Büyük bir evde, onun için boş alan ayırabilirsiniz. Peki ya dairedeki her metrekare önemliyse? Dekorin ekibi çeşitli yerleşim seçenekleri sunar. Hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak fikirlere daha yakından bakın. Evinizde hoş bir değişiklik için size ilham vereceğimizi umuyoruz. Işıklı!

Giyinme odası projeleri – fotoğraf örneklerle

Başarılı bir giyinme odası düzeni, alanı verimli kullanmanın harika bir yoludur. Bu, küçük bir daireyi büyük gardıroplara, komodinlere ve şifonyerlere olan ihtiyaçtan kurtarır.

Bir giyinme odası projesi hakkında düşünürken şunları göz önünde bulundurun:

Özel bir evde, bütün bir odayı tahsis etmekten çekinmeyin ve tüm hane halkı üyeleri için maksimum rahatlık ile donatın. Mobilya en iyi giyinme odasının çevresine yerleştirilir.

Osmanlılar ve hatta osmanlılar için bir yer bulun – bu, kıyafet giymek için daha uygundur. Odanın ortasındaki büyük bir şifonyer çok yardımcı olur. Küçük giysiler ve aksesuarlar için düzenleyiciler barındırabilir. Bir veya daha fazla büyük aynanın yerini dikkate aldığınızdan emin olun.

Giyinme odası tasarımı her tarzda yapılabilir. Önemli olan, hoşunuza gitmesidir. Örneğin bunun gibi.

Soyunma odasının düzeni – seçeneklere sahip fotoğraflar

Bir kadın için kişisel giyinme odası bütün bir dünyadır. Saatlerce bir şeyler denemek, burada zamanı unutmak kolaydır. Genel olarak, giyinme odasının düzeni herkes tarafından yapılabilir. Duygularına güvenmen gerekiyor. Orada rahat olmalısın.

En yaygın yöntemler arasında:

Ayrıca tavan arasına bir giyinme odası da yerleştirebilirsiniz. Atmosfer özeldir ve yeterli alan vardır. Nasıl olabileceğini görün.

Ayrıca merdivenlerin, balkonun veya sundurmanın altındaki alanı rasyonel bir şekilde kullanabilirsiniz.

Küçük bir “Kruşçev” de bir kiler bağışlayın. Gördüğünüz gibi, asıl önemli olan bir hedef belirlemektir. Ve sonuç sizi hoş bir şekilde şaşırtacak.

Nasıl donatılır giyinme odası ile yatak odası

Giyinme odası yatak odasında olduğunda çok kullanışlıdır. Uzun bir odada, mekanın bir kısmını ayırabilirsiniz. Bu, alanın geometrisini düzeltir ve sorunu nesnelerin yerleştirilmesiyle çözer.

Doğrusal seçenek en iyi, alan sınırlı olduğunda kullanılır. Bu bir niş, yatak başında bir duvar, yatağın yanında veya karşısında olabilir.

Yatağı odanın karşısına çapraz olarak yerleştirirseniz ilginç olacaktır. Aynı zamanda başlıkta gardırop sistemi için kullanılabilecek bir açı oluşturulmuştur. Fotoğrafa bir bakın – harika, değil mi?

Küçük giyinme odası – örneklerle fotoğraf

Çok küçük bir oda için giyinme odası ideal bir çözüm olacaktır. açık tip. “İşin püf noktası” buradaki şeylerin iç dekorasyon rolünü oynamasıdır. Artıları ortada:

 • uzun süre hiçbir şey aramaya gerek yok – her şey görünürde;

 • hacimli dolaplara gerek yok;

 • değerli alan gizli değil.

Ancak dezavantajları da var:


 • şeyler mükemmel bir şekilde yerleştirilmeli, asılmalıdır – aksi takdirde oda özensiz görünecektir;

 • tozun giysilere yerleşmemesi için temizliği düzenli olarak izlemeniz gerekecektir;

 • nesnelerin düzenini sürekli olarak renge göre izlemeniz gerekecektir.

Küçük giyinme odası tasarımı Gereksiz öğelerle aşırı yüklemeden basit tutmak daha iyidir. Böylece görsel olarak oda daha geniş ve havadar görünecek.

Nasıl soyunma odası boyutları tasarımını etkilemek

Bir giyinme odasını dekore ederken, büyüklüğüne göre inşa etmeniz gerekir. Ayrı bir oda herhangi bir tarzda dekore edilebilir. Örneğin:

 • neoklasizm – şık ve pahalı görünüyor;

 • Provence – özel fırfırlar olmadan her şey basit ve zevkli;

 • çatı katı – küçük alanlar için uygundur;

 • boiserie – alan yeterince büyükse bu stile başvurabilirsiniz.

Ancak giyinme odasının odanın bir parçası olması durumunda, tasarımı iç mekanın tarzına devam etmelidir.

Bir apartman dairesinde giyinme odası düzenlemek için tasarımcıların pratik tavsiyelerine bir göz atın:

 • U şeklindeki sistem altında 4 m²’den fazla alana sahip bir yaşam alanı tahsis edin;

 • emrinizde 3 m²’den fazla alan varsa, bir köşe giyinme odası tasarlayabilirsiniz;

 • 2 × 1.5 boyutlarında bir giyinme odasının düzeni en iyi şekilde açısal veya doğrusal olarak yapılır.

Ayrıca bakınız: Yatak odasında giyinme odası 40 güzel ve şık fotoğraf

Dolap kapakları iç dekorun bir parçası olarak

Küçük odalar için açık tip gardırop sistemlerinin organizasyonu daha uygundur. Alan izin veriyorsa, bir işlevsel alanı diğerinden ayırın. Şuradan bölümleri kullanın:

Soyunma odasının girişine takılan sürgülü veya katlanır bir kapı şık görünüyor. Şunlardan yapılabilir:

Tasarım ipuçları: Tasarım yaparken nelere dikkat edilmeli giyinme odası

Soyunma odası rahat olmalı. Bu nedenle, içerideki mekanın organizasyonunu dikkatlice düşünmeniz gerekir. Uygunluk, büyük ölçüde doğru mobilya seçimi ile belirlenir.

Askılara bluz, gömlek, elbise asmak uygundur – halterlerin nereye yerleştirileceğini düşünün. Pantolonlar için özel bir pantolon kullanabilirsiniz.

Tişörtleri, kazakları, tişörtüleri raflara veya sepetlere koyun. Çoraplar, iç çamaşırlar, eşarplar – çekmecelerde. Şapkalar için üst rafları ve ayakkabılar için alt rafları seçin.

Alan çok küçük olduğunda:

Giyinme odası projesi – onsuz bitmeyecek

Aydınlatma çok önemlidir. Giyinme odası projesi aydınlatma armatürlerinin yerleştirilmesini, mobilya üzerine aydınlatmayı ve tavanı içermelidir.

Siyah dekora dikkat edin. Aşırıya kaçmayın – aksi takdirde giyinme odası bir dolaba benzeyecektir. İşte örneğin koyu renk mobilyalar.

Soyunma odası bordo bir tasarımda şık görünüyor – fotoğrafa bir göz atın. İyi düşünülmüş aydınlatma, ek çekicilik ve rahatlık sağlar.

Ne düşünüyorsun? Yaşam alanınıza yeni bir göz atmak ister misiniz? Umarız bu fotoğraflar size ilham vermiştir. Deneyin, deneyin – en iyi giyinme odasına sahip olacaksınız.