Gazlı ocağınızı nasıl temizlersiniz

Bunu düşünüyor musun gazlı ocağı temizlemek karmaşık? Şimdi size her zamankinden daha kolay olduğunu göstereceğiz. Diğer şeylerin yanı sıra, çünkü bizim gazlı ocaklar Son derece güvenli ve temizlenmesi kolay hale getiren en son teknolojiyi içerirler.

Bireysel ızgaraları bir yüzeye yerleştirilir. kristal cam seramik, temperli cam veya paslanmaz çelik ve kolayca çıkarılabilir, böylece bunları çıkardığınızda brülörlerin çevresinde yalnızca düz bir yüzey kalır. Takip edin ipuçları gazlı ocağınızı temizlemek için ve az çabayla her zaman kusursuz olacaktır.

Temizleme ipuçları

  1. Her zaman şununla yap soğuk tabak.
  2. Yüzeyi, brülörleri ve ızgaraları bir yumuşak sünger sabun ve suya batırılmış; Ocağınız cam seramikten yapılmamışsa ve ocakta yıkayabileceğiniz dökme demir ızgaralar yoksa bulaşık makinesi. Plakanızın yeni görünmesini sağlamak için süngerler veya metal fırçalar ve aşındırıcı ürünler kullanmaktan kaçının.
  3. Hepsini kaldırmayı dene kir izleri kabuklanmayı önlemek ve tüm deliklerin ve yuvaların temiz olduğundan emin olun, böylece tekrar pişirdiğinizde alev doğru olur.
  4. Varsa sıvı dökülürse, yapışmaması için lütfen en kısa sürede temizleyin.
  5. Tamamen kurulayın ocağı yakmadan önce brülörler ve ızgaralar: pişirme sırasında nem emayeye zarar verebilir.
  6. Izgaraların lastik pedleri olması durumunda, temizlerken gevşememelerine dikkat edin. Ve her şeyden önce, tüm öğelerin doğru yerleştirilmiş pişirmeye başlamadan önce.

Tüm yüzeyler için bakım

Bakımı gazlı ocak Büyük ölçüde yapıldığı malzemelere bağlıdır. Her birine göre gazlı ocağın nasıl temizleneceğini keşfedin:

Gazlı ocağı temizlemek için ipuçları

Yüzey paslanmaz çelik isesirke veya limon suyu gibi asitli sıvılarla temastan kaçının. Düzenli olarak temizlemek en iyisidir bu özel ürünEkranda basılan semboller ve göstergeler silinebileceğinden, kontrollerin etrafındaki alanlardan kaçınmak. Bazı çelik alanların pişirme sırasında renk değiştirdiğini fark ederseniz, telaşa kapılmayın, kullanımdan sonra ve uygun temizlik ile normal renklerine kavuşurlar.

Gazlı ocağı temizlemek için ipuçları

Yüzey cam-seramik veya temperli camdan yapılmışsaaşındırıcı veya keskin ürünler kullanmayın ve camları çizebilecekleri için kapları camın üzerine kaydırmamayı unutmayın. Sadece istisnai durumlarda, örneğin cama yapışmış şeker kalıntıları varsa, kazıyıcı bunları mümkün olan en kısa sürede kaldırmak için.

Temizlemesi kolay gaz aralıkları

Domino plakası

Ayrıca, birini seçerseniz domino tabağı, birçok avantajın tadını çıkaracaksınız. Bu ocaklar her büyüklükteki mutfağa uyum sağlar ve bunları istediğiniz gibi kombine edebilirsiniz: teppan yaki, ızgara, indüksiyon, gazlı ve seramik ocak. Ve en iyisi, ızgaralar domino gazlı ocakların% 100’ü bulaşık makinesi ve herhangi bir özel deterjan gerektirmezler. Sadece çok fazla kir varsa, daha iyi bir sonuç için yüzeysel kalıntıları temizlemenizi öneririz.

En yüksek ile birleştirilmiş geleneksel pişirme teknoloji, güvenlik ve tasarım. Gazlı ocaklarımız böyle, onları temizlemek ve kullanım ömürlerini uzatmak için bu basit ipuçlarını izleyin.

Yazar hakkında

'src =