Gardırop değişimine hazır mısınız?

Yüksek sıcaklık ve sıcaklığı tercih edenlerdenseniz, size güzel bir haberimiz var: yavaş yavaş kış uzaklaşıyor. Sıcaklıklar yükseliyor ve bunu gösteriyor dışarı çıkmak için gittikçe daha az giysi katmanına ihtiyaç vardır.

Tabii ki, aynı zamanda Korkunç gardırop değişiminin zamanı geldi. Bazı insanları tembelleştiren ve bazen olması gerektiği kadar iyi performans göstermiyor.

Ama endişelenme, bu sefer seni hazırlıksız yakalayamaz. Bu görevi hemen ve mümkün olan en iyi şekilde bitirebilmeniz için size bazı ipuçları vereceğiz.. Yani önümüzdeki kış tekrar kazak giydiğinizde yeni gibi olacaklar.

Gardırop nasıl değiştirilir?

Her şeyden önce sakince. Kusursuz gardırobunuzdan ayrılmak istiyorsanız, koşuşturmayı ve stresi unutun. Ama sizi temin ederim ki Tüm bu çaba ve harcadığınız zaman buna değecek ve giysileriniz size teşekkür edecek.

Yapmanız gereken ilk şey, saklamak istediğiniz tüm kıyafetleri dolaptan çıkarmak olacaktır., depolamada geçireceği tüm zamana biraz özen gösterin ve daha sonra saklayın ve iyi sınıflandırılmış olarak saklayın tekrar ihtiyacınız olduğunda.

Okumaya devam edin ve bunun çok basit bir görev olduğunu göreceksiniz.

Kıyafetleri sipariş et

Bir şeyleri boks yapmaya başlamadan önce, Yeni sezonda ihtiyaç duymayacağınız tüm kışlık giysileri sergileyin. Böylece onu depolamanın en iyi yolunun ne olduğunu planlayabilirsiniz.

Artık kıyafetleri tek tek geçebilir ve tesadüfen, düşünün geçen yıl giydiyseniz. Cevap hayır ise belki ondan kurtulmayı düşünmelisin. Yaşlandığını görürseniz çöpe atabilir, bağışta bulunabilirsiniz, böylece birisi ona ikinci bir kâr verebilir, hatta satabilir, Böylece daha fazla giysiye yeniden yatırım yapmak için biraz para kazanabilirsiniz!

Daha ileri, artık dolaplar boş olduğu için, yazlık giysileri koymadan önce bunları temizleme fırsatını yakalayabilirsiniz.. Zaman kazanmak istiyorsanız, en iyisi bir el süpürgesi. Ardından her rafı nemli bir bezle silin. Giysilerinizin güzel kokması için aromatik poşetler veya sabun kalıpları koymayı unutmayın.

Tamam, önümüzdeki kış için saklamak istediğiniz kıyafetleri zaten seçtiniz ve şimdi onları kurtarma zamanı, ama önce Yıkamalı ve ütülemelisin ki bir dahaki sefere giydiğinde yeni kadar iyi olacak. Şunlardan birini kullanırsanız zaman kazanacaksınız kurutucularımız Ö yıkayıcı kurutucular, ne mikropların ve bakterilerin yok edilmesini garanti eder ve kırışıklık oluşumunu azaltmak Buhar programı sayesinde sıcaklık ve nem sağlar. Daha ileri, sonraki ütüleme görevini kolaylaştırın (Evet, elbiselerini kaldırmadan önce ütülemen de tavsiye edilir. Tembelliği yen çünkü buna değer!). İşinizi kolaylaştırmak için bizim hizmetlerimizden birini kullanabilirsiniz. ütü merkezleri seçeneği ile dikey ütüleme. Yanında ProHygienic serisi Giysilerinizden bakterileri çıkarmanıza yardımcı olur.

Giysileri saklarken, En pratik şey, tişörtler veya kazaklar gibi katlanabilecekleri kutulara koymak ve elbiseler, ceketler ve narin giysiler için kılıflar kullanmaktır.. Kutuları açtığınızda ortaya çıkan kırışıklıkları önlemek için her şeyi maksimuma çıkarmalısınız.

Giysileri güvelerden korur

Önümüzdeki sezona kadar kıyafetlerine veda etmek, onlara bakmayı bırakacağın anlamına gelmez.. Birkaç ay içinde ona tekrar ihtiyacınız olacak ve iyi durumda olmasını isteyeceksiniz. Bu nedenle, yıkayıp ütülemenin yanı sıra güvelerden korumalısınızUzun süre saklandığında en sevdiğiniz giysiyi mahvedebilecek böcekler.

Klasik naftalin veya kafur veya portakal veya limon kabuğu, lavanta veya nane gibi ev ilaçlarını kullanabilirsiniz. Böylece gömleğinizi geri sardığınızda delik korkusu olmadan yapacaksınız.

Alandan yararlanın!

Önümüzdeki sezona kadar saklayacağınız kıyafetlere ihtiyacınız olmayacak, yani alandan yararlanmanıza ve aynı alanda mümkün olan maksimum sayıda giysi biriktirmenize izin verebilirsiniz. Kullanım kılıflar, saklama torbaları veya vakumlu paketleme; Her birinin içindekileri görmenize gerek yok, bu yüzden elbiseleri kırışmamaya çalışarak, olabildiğince çok şeyi bir araya getirin. Ayrıca dolabın tavan arasına ve hatta depo odasına sığan kutuları da kullanabilirsiniz, bunun gibi depolama alanını maksimize edeceksiniz.

Diğer bir seçenek, odanızda veya giyinme odanızda yer varsa, evinize sofistike bir görünüm kazandıran askılarda asılı kıyafetleri destekleyen bir eşek kullanmaktır.

Listelerin önemi

Kutular, askılar, kapaklar … sonunda Kışlık giysileriniz farklı yerlerde saklanmıştır ve tekrar ihtiyacınız olduğunda giysiyi nereye bıraktığınızı unutmanız kolaydır.. Bundan kaçınmak için, kaydettiğiniz her şeyin ve nerede olduğunun bir listesini yapın. Yani önümüzdeki kış her şeyi ilk kez bulacaksınız.

Bu ipuçlarıyla Eminim gardırop değiştirme korkunuzu kaybedersiniz ve ayrıca kıyafetlerinize daha iyi bakarsınız.. Ve siz, bu görevi yerine getirmek için hangi yöntemi kullanıyorsunuz? İpuçlarınızı yorumlarda bizimle paylaşın.

Yazar hakkında

'src =