Fotoğraflı küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı

Sıkışık küçük bir alanda yaşıyor ve eşya ve mobilya yığınlarına gömülmüş, geniş bir eve taşınmayı hayal ediyor musunuz? “Odnushka” nızın konforlu bir konaklama için hiç uygun olmadığından emin misiniz? Hemen sonuca varmayın.

İç tasarımı bir damla hayal gücü ve bir avuç yaratıcılıkla yapılan küçük tek odalı bir daire, herhangi bir ev hanımının gururu olabilir.

Peki, şimdiden hoş metamorfozlara alıştınız mı? O halde kollarınızı sıvayın ve gidin!

Nereden başlamalı?

Ve ilhamla başlamalısın.

Hemen şimdi dairenize bir göz atın ve şu inançtan sonsuza kadar kurtulmaya çalışın: “küçük, rahatsızlık demektir.”

küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 1

küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 2küçük stüdyo daire iç tasarım, fotoğraf 3tek odalı küçük bir dairenin tasarımı, fotoğraf 4küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 5küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 6küçük stüdyo daire iç tasarım, fotoğraf 7tek odalı küçük bir dairenin tasarımı, fotoğraf 8küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 9küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 10küçük stüdyo daire iç tasarım, fotoğraf 11tek odalı küçük bir dairenin tasarımı, fotoğraf 12küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 13küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 14küçük stüdyo daire iç tasarım, fotoğraf 15

Küçük olmanın net faydalarına odaklanın:

  • Birincisi: Küçük bir daire çok daha hesaplıdır. Ve “ortak bir daire için” aylık ödeme miktarı, geniş apartman dairelerine göre çok daha düşüktür.
  • İkincisi: Mekanın optimize edilmiş işlevselliği çok moda ve modern.
  • Üçüncüsü: Küçük ama kullanışlı bir alana sahip, uygun şekilde döşenmiş daireler çok rahattır.

Küçük ama kullanışlı bir alana sahip doğru döşenmiş daireler çok rahattır.

“Sırada ne var?” – sen sor.

Ve sonra biriken tüm çöpleri apartmandan atıyoruz ve evimizi hangi yollarla iyileştireceğimize karar veriyoruz.

İki yol var:

  1. Yeniden geliştirme yapıyoruz (yatay, dikey)
  2. Alanı görsel olarak genişletiyoruz (imar, kozmetik son işlem)

Küçük tek odalı bir dairenin yeniden geliştirilmesi

Küçük tek odalı bir dairenin tasarımını olabildiğince işlevsel hale getirmek için bölme duvarları yıkılabilir. Bu, sıkışık bir “tek odalı daireyi” şık bir stüdyoya dönüştürecektir.


Tabii ki, bir “ama” var. Taşıyıcı duvarın çökme tehlikesi olduğu için, bölmeleri bu şekilde yıkmak imkansızdır. Yeniden yapılanma için kamu hizmetlerinin onayını almamız ve kayıt defterine yeni apartman planına girmemiz gerekecek.

Yüksek tavanlara sahip olacak kadar şanslıysanız, başka bir harika seçenek daha var – dikey iyileştirme. Basitçe söylemek gerekirse, sıradan bir daire iki katlı bir daireye dönüşür.

Çoğu zaman, ikinci kat yatak odası olarak kullanılır. Bu, küçük bir apartman dairesinde bölgeleri sınırlandırmayı ve “tek odalı bir dairede” iki odaya sahip olma etkisini yaratmayı mümkün kılar.

Küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı: imar, dekorasyon

Küçük bir dairenin alanını görsel olarak büyütmek için kozmetik yüzeylere özellikle dikkat edin. Renk şeması herhangi biri olabilir, tek koşul açık renkler kullanmaktır.

Kontrast ve renk vurguları önemlidir, ancak koyu renklerin ve büyük mobilyaların alanı azaltacağını unutmayın.
Işıklandırma üzerinde çok çalışın. Küçük bir apartman dairesinde çok fazla ışık olmalı! Odanın “ağır” alanlarını vurgulayarak spot aydınlatma tekniğini kullanın.

tek odalı küçük bir dairenin tasarımı, fotoğraf 16

küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 17küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 18küçük stüdyo daire iç tasarım, fotoğraf 19tek odalı küçük bir dairenin tasarımı, fotoğraf 20küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 21küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 22küçük stüdyo daire iç tasarım, fotoğraf 23tek odalı küçük bir dairenin tasarımı, fotoğraf 24küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 25küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 26küçük stüdyo daire iç tasarım, fotoğraf 27tek odalı küçük bir dairenin tasarımı, fotoğraf 28

Ayrıca oku: Çocuklu bir aile için tek odalı bir dairenin tasarımı – 40 fotoğraf

Küçük bir odalı bir daireyi imar etmek

  • İşlevsel mobilyalar Birkaç metrekareyi çok işlevli bir alana nasıl dönüştürebilirim? Yeni çıkmış mobilyaları kendi avantajınıza kullanın! Bir yatar koltuk, bir dönüşüm masası ve yerleşik cihazlar, bir oturma odasını bir yemek odasına ve bir yemek odasını bir ofise veya bunun tersini kolayca dönüştürmeyi mümkün kılacaktır.
  • Her Metrekare Kullanın Gizli nişler, çekmeceli kanepeler ve gardıroplar harika bir iş çıkarabilir. Tüm hantal şeyleri meraklı gözlerden çıkarın – bu, daireyi dağınıklığın görsel etkisinden kurtaracaktır.
  • Podyum Mutfak alanını oturma odasından bir podyum ile ayırın. Dekorasyonda ve spot aydınlatma tekniğinde renk vurguları kullanın.
  • Görsel Genişleme Aynalar ve ciladaki parlak yüzeyler, genişleyen alan izlenimi verecektir.

küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 29

küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 30küçük stüdyo daire iç tasarım, fotoğraf 31tek odalı küçük bir dairenin tasarımı, fotoğraf 32küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 33küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 34küçük stüdyo daire iç tasarım, fotoğraf 35tek odalı küçük bir dairenin tasarımı, fotoğraf 36küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 37küçük tek odalı bir dairenin iç tasarımı, fotoğraf 38küçük stüdyo daire iç tasarım, fotoğraf 39tek odalı küçük bir dairenin tasarımı, fotoğraf 40

Gördüğünüz gibi fantezisi olan biri için hiçbir şey imkansız değildir. Küçük bir odalı dairenin yetkin iç tasarımı harikalar yaratıyor! Öyleyse dairenizin çok küçük olduğundan şikayet etmeyi bırakın. Tüm yaratıcı enerjinizi bir yumrukta toplamak ve devam etmek daha iyidir – yeni tasarım çözümlerine doğru!

İyi şanslar!