Fishki.net’te 01/15/2015 13:21 için uşaklardan sıradışı evler

Bu yazıda, eviniz için DIY el sanatlarını nasıl oluşturacağınızı göstereceğiz. Hurda malzemelerden yapılan dekor, eve eşsiz bir görünüm kazandırır, eski şeylerin yeni bir hayat bulmasına yardımcı olur. Zanaat bir fikirle başlar. Bireyselliği gösterir. Ev için el işi yapabilirsiniz. Tasarımcı olmanıza gerek yok. Yaratıcılıkta dikkatli olmak önemlidir. El sanatlarını kaliteli ve güzel yapmanın tek yolu budur.

Şeker sarmalayıcılarından el sanatları. Kelebek.

Bir kelebek yapmak için 2 şeker sarmalayıcıya ihtiyacınız olacak.

1.

Önce şeker sarmalayıcılarını bükmeniz gerekir (bkz. Resim 2 ve 5)

2.

Fazlalığı makasla kesin, böylece iki eşit kare yapın (bkz. Resim 3 ve 6), bir kare ikinciden daha büyük olmalıdır.

3.

Şimdi karelerin ortadan başlayarak bir akordeon ile bükülmesi gerekiyor.

4.

Her iki kareyi de katlayın ve üstlerine, sargıyı kestikten sonra almanız gereken bir şerit yerleştirin.

5.

Ortadaki kareleri ip ile bağlayın.

6.

Kelebeğin kanatlarını yaymaya devam ediyor.

Yastık

Ek elemanlar genellikle bir kanepe veya yatak için kullanılır. Yastıklar düzensiz şekilli olabilir. Neşeli bir güneş, bir kedi yavrusu veya bir köpek yavrusu, kreşin iç mekanını tamamlayacaktır. Hurda malzemelerden yapılan güzel el sanatları, mükemmel bir oturma odası dekoru olacaktır.

Yastık için kendi alışılmadık şeklinizi oluşturabilirsiniz. Herhangi bir malzemeden dikilirler, ponponları dekorasyon veya dantel için kullanabilirsiniz. Ek detayların seçimi, ürünün oluşturulduğu odanın tarzına bağlıdır.

Şeker sarmalayıcılarından el sanatları. Şeker sarmalayıcılarından balık.

Önceki zanaat gibi, bu iş de bir çocuk tarafından, doğal olarak bir yetişkinin yardımıyla yapılabilir.

Farklı boyutlarda 3 şeker sarmalayıcıya ihtiyacınız olacak.

1.

Balığın gövdesini ve kuyruğunu yapmak için 2 adet şeker sarmalayıcı (biri büyük diğeri küçük) hazırlamanız gerekir. Bu şeker sarmalayıcıların bir akordeon gibi ve sonra ikiye katlanması gerekir.

2.

Ortadaki her iki şeker sarmalayıcı akordeonunu yapıştırın.

3.

Balığın kuyruğunu vücuda yapıştırmak için tutkal kullanın.

4.

Gözleri ve yüzgeci yapıştırın

Ayrıca şeker sarmalayıcılarından bir Noel ağacı da yapabilirsiniz.

Böyle bir ağaç yapmak için nasıl modül yapılacağını bilmeniz gerekir. Modüllerden bir Noel ağacı yapmak için eksiksiz talimatlar BU MAKALE

.

Tabut

Küpeleri, boncukları, yüzükleri saklamak için her zaman uygun bir yer yoktur. Hurda malzemelerden kendi ellerinizle bir zanaat oluşturmak zor değil. Kutu için tahta, karton veya plastik bir kap kullanın.

Taban hazırsa, boncuklar, boyama veya aplike ile süslemeye devam eder. Her şey zanaatkarın tasarım fikrine ve fantezisine bağlı.

Eldeki malzemeden ne yapılmalı. Fotoğraf bulmacası.

İhtiyacın olacak:

– buzlu şeker çubukları (veya eczanede bulabileceğiniz tahta tıbbi çubuklar)

– Beyaz tutkal

– selobant

– kırtasiye bıçağı

– fotoğraf

1.

Birbirine birkaç çubuk yerleştirin ve seviyelerini yükseltin.

2.

Çubukları üstte ve altta birbirine yapıştırmak için koli bandı kullanın.

3.

Bir fotoğraf hazırlayın, hepsini tutkalla kaplayın ve çubukların arkasına eşit şekilde yapıştırın (bant bulunmayan yerlerde).

Bu örnek, resme parlak bir görünüm kazandırmak için resme uygulanabilen özel bir yapıştırıcı kullanır.

4.

Tutkal kuruyana kadar boşluğu presin altına yerleştirin.

5.

Bandı çıkarın.

6.

Şimdi çubukları ayırmanız gerekiyor. Bunu yapmak için keskin bir kırtasiye bıçağı ve üstüne yerleştirilmesi gereken başka bir çubuk kullanın.

Bulmaca hazır!

Duvar saati

Nakış kasnağı ürünün temelini oluşturacak. Aralarına bir kumaş kanadı sabitlenmiştir. Sayılar yerine düğmeler dikebilirsiniz. Çirkin taraftan, mekanizmayı eski saatten takmanız gerekiyor. El işi, bir kreş veya mutfağın içini tamamlayacak.

Plastik kapak portresi

Bu otoportre, Amerikalı sanatçı Marie Ellen Kroto tarafından çok sayıda küçük plastik kapak kullanılarak yapıldı.

Bu sanat eserinin ön planında, eserin yazarının bu otoportrenin, özellikle mantardan plastik şişelerin kullanımıyla ilgili çevre kirliliği sorununa dikkat çekmek için yaratıldığını açıkladığı bir not var.

Eserin kendisinin 2,5 metre genişliğinde ve 2,1 metre yüksekliğinde olduğunu belirtmekte fayda var.

DIY hediyeler

Küçük, güzelce paketlenmiş hediyeler veya nezaketler, herhangi bir evde eldeki malzemeler kullanılarak hızlı bir şekilde yapılabilir.

Kumbara

Bu yılın sembolü şeklinde bir kumbara sadece bir çocuğa sunulamaz. Yetişkinler genellikle cüzdanlarında biriken ağır önemsiz şeylerle ne yapacaklarını bilmezler; böyle bir şey onlar için de faydalı olacaktır.

Kumbara

Plastik bir şişe, mantarlar ve renkli kağıt veya bir parça bezden yapılır.

İşin aşamaları Açıklama
1 Zanaat için ihtiyacınız olan her şeyi kaydedin.
2 Şişeyi dikkatlice ikiye bölün.
3 Boynun iç kısmını tutkalla yağlayın ve diğer yarısını bunun içine yerleştirin. Beş şişe kapağını pembeye boyayın. Bunlardan biri yama, geri kalanı bacak olacak. Kulakları kağıttan kesin.

4

Eklemi maskelemek için domuzun vücudunun etrafına bir şerit renkli kağıt veya bez yapıştırın. Sonra mantar bacaklarını ve kulaklarını yapıştırın. Gözler kağıt veya küçük düğmelerden yapılabilir. Bir yama çizin.

Domuzun arkasına bir yarık açabilirsiniz veya sadece yama kapağını açarak içine küçük bir değişiklik yapabilirsiniz.

Video – Plastik bir şişeden kumbara

Plastikten yapılmış anahtarlıklar

Keklerin, salataların ve diğer güzelliklerin satıldığı plastik kaplardan çok ilginç el sanatları elde edilir: anahtarlıklar, buzdolabı mıknatısları, vitray boyalarla boyama için figürinler ve hatta kolyeler ve diğer süslemeler.

Konsey. Bu amaç için diğerlerinden daha iyi 6 numara ile işaretlenmiş plastik kaplardır. Ürünün altında bir ok üçgeni ile belirtilmiştir. Bu tür bir plastik ısıtıldığında güçlü bir şekilde büzülür, birkaç kat daha kalın ve daha sert hale gelir.

6 numara ile işaretlenmiş plastik kaplar

Aşama 1.

Bir yazıcıya basıyoruz veya uygun resimleri kitaplarda ve dergilerde buluyoruz.

Adım 2.

Kabın altını kesin, resmin üzerine koyun ve tüm detayları çizerek kalıcı bir kalemle çizin. Bir resmi doğrudan bilgisayarınızın monitöründen çevirebilirsiniz.

Kabın altını kesin

Taslağa plastik koymak

Daire çiziyoruz

Aynı anda birkaç anahtarlık yapabilirsiniz

Aşama 3.

Kontur boyunca resmi kesin.

4. adım.

Fırını açıp 150 dereceye kadar ısıtıyoruz.

Adım 5.

Fırın tepsisini folyo veya parşömen ile kapatıp kesilmiş parçaları üzerine koyuyoruz. Hemen küçülmeye, küçülmeye ve deforme olmaya başlayacaklar.

Fırında hazırlık

6. adım.

Rakamlar tekrar düzleşmeye başlar başlamaz onları fırından çıkarıyoruz, düz bir yüzeye koyuyoruz ve son olarak düzleştirip bastırıyoruz.

Pişirdikten sonra kütükler

Plastik yeterince güçlü

7. Adım.

Ateşte ısınmış bir iğne ile, onlardan anahtarlık yapmak istiyorsak, figürlerde delikler açıyoruz. Veya küçük mıknatısları yapıştırırız.

Delik, ısıtılmış bir iğne ile yapılabilir

Hazır anahtarlık

Tavan rayları

Aynı yere korkuluk takılabilir

Tam ekranı genişlet Geri 1/5 İleri

Küçük bir apartman dairesindeki şeylerin yetkili organizasyonundaki bir başka can kesmesi de tavan raylarıdır. Hem duvarlara hem de kapılara monte edilebilirler (örneğin bir mutfak ünitesi gibi cepheyi bozmak istemiyorsanız, korkuluğu kapının içinden asın). Ve geniş kaplara ve sepetlere takabileceğiniz kancaları da unutmayın.

Kapıdaki çelenk

Orijinal bir aksesuar şenlikli bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır. Böyle bir ürün misafirlerin ilgisini çekecek, gülümsetecek.

Zanaat fazla zaman almayacak, doğal ve yapay malzemeler buna uygun. Çelenk çerçevesi tel, köpük, karton veya kumaş olabilir.

Dekor olarak gelin teli, yılbaşı ağacı süsleri, kartpostallar, gazete kupürleri, kurdeleler, yapay çiçekler kullanılmaktadır.

Tanıdık bir yuvarlak çelenk, farklı bir şekle sahip bir ürünle değiştirilebilir. Bu dekorasyon sadece Yeni Yıl tatilleri için uygun değil. Çelenk kalp veya yıldız şeklinde olabilir.

Evin içini tamamlaması için dekoru önceden düşünmelisiniz. Bu öğe herhangi bir kutlama için uygundur, sadece tasarımını doğru düşünmeniz gerekir.

Takı bir çay setinde saklanır

Doğru, bu çok tatlı! Takı saklamak için artık set olmayan eski bir servisten bir fincan ve tabağı uyarlarsanız, bir başucu veya tuvalet masasının orijinal bir dekorasyonu olacaktır. Ve tabii ki çok işlevsel.

Mekanın organizasyonu, tüm yaratıcılığınızı hayal etmek ve kullanmak için harika bir fırsattır. Elinizdeki tüm eşyaları kullanın: çeşitli tahtalar, kancalar, ipler, renkli kağıtlar ve hatta tuvalet kağıdı kılıfları. Her şey işe yarayabilir!

Eser sahibi: Elena Tarasova

Fotoğraf: wordofdecor.com, dekoriko.ru, cpykami.ru, sdelajrukami.ru, berkem.ru, stroyday.ru, novate.ru

Cüceler

Güneşte güneşlenmek için evden çıkan bir cüceler ailesi manzarayı tamamlayacak. Figürinler alçıdan yapılmış ve ardından parlak renklerle boyanmıştır.

Cüceler için kıyafetlere bakmalıyız. Yanlarına çiçekli bir araba koyabilir veya küçük bir ev koyabilirsiniz. Bu kompozisyon kesinlikle çocukları çekecek.

Balkonda raf

Bir sundurmada veya balkonda çiçekler için duvarlardan birini kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için raflar takmanız veya hafif ama dayanıklı bir raf yapmanız gerekir.

Şişelerden yapılan plastik kaplar tencere olarak uygundur. Bu tasarım aynı zamanda fide yetiştirmek için de kullanılabilir.