Fırınınızla ilk 100 gün için en iyi ipuçları

Az önce aldın mı yeni Bosch fırın? !! Tebrikler !! Şimdi hazırlanabilirsiniz Yeni cihazınızda bulunan teknoloji sayesinde #LikeABosch pişirin. Ve fırınlarımız çok daha kolay bir hayat sürmenize yardımcı olabilir ve sizi günün kahramanı yapar.

Fırınlarımızı tasarlarken gününüzü daha iyi hale getirmeyi düşünerek yapıyoruz. Başlangıçtan itibaren en iyi sonuçları almak da size bağlıdır. Bu nedenle, yeni bir fırın aldıysanız, pişirmeye başlamadan önce bilmeniz gereken bazı hususları size anlatacağız.

Fırınınızı pişirmeden önce temizleyin

Fırınınız eve kullanıma hazır olarak gelecek. Ancak Bosch’tan, ilk tarifinizi hazırlamaya başlamadan önce, fırınınızla birlikte gelen boşluğu ve aksesuarları temizleyin. İlk kez açmadan önce boşluğun düz yüzeylerini yumuşak, nemli bir bezle temizleyin. Yeni cihazların kokusundan hoşlanmıyorsanız fırını boşken ısıtabilir ve kapısını kapalı tutabilirsiniz.

Fırınınızın bakımı ve temizliği

Fırınınıza özen gösterir ve düzgün temizlerseniz görünümünü korur, uzun süre koşmak. Bu yüzden çok önemlidir bu cihazı düzenli olarak temizleyin ve yüzeyine dikkat edin. Kullanım kılavuzunda farklı bulacaksınız temizlik ve bakım ipuçlarıtemizlik için ne tür deterjan ve mutfak eşyaları kullanabileceğinizi belirlemek.

Fırının türü ne olursa olsun, her zaman temiz tutmaya çalış. Pişirdikten sonra, bir dahaki sefere pişirmemek için kirleri hemen temizleyin. Sert kimyasallar kullanmaktan kaçının bu cihaza zarar verebilir ve fırında pişirmeye uygun kaplar seçmeyi unutmayın.

Yeni fırınınızda yemek pişirmek için ipuçları

Pişirmeden önce biraz zaman ayırın yeni fırınınızın ayarlarını ve işlevlerini öğrenin. Her model için özel talimatlara ek olarak, tariflerinizin mükemmel çıkmasını sağlamak için bazı genel ipuçlarını dikkate alın.

  • Malzemeleri hazırlarken fırınınızı önceden ısıtın ve sadece zamandan kazanmak için önerilen sıcaklığı yükseltmeyin.
  • Fırın sıcakken, yiyeceği mümkün olduğunca çabuk yerleştirin. ısı sızıntısını önleyin.
  • Pişirme sırasında, yiyeceğin durumunu kontrol etmek için fırın kapısını açmayın.
  • Sonuçlar pişirme sürelerine, sıcaklığa, yiyecek kalitesine ve mutfak gereçlerinin boyutu ve türü.
  • Yalnızca fırınınız için tasarlanmış orijinal aksesuarları kullanın.

Fırınınızı MyBosch’a kaydedin

Fırınınızı kullanmak için yeni tarifler, püf noktaları ve ipuçlarından haberdar olmak ister misiniz? Kolay var! Sadece yapmalısın fırınınızı MyBosch’a kaydedin ve ihtiyacınız olan her şey her zaman elinizin altında olacak: kılavuzlar, garantiler, yemek kitapları, ipuçları, kullanım ipuçları … Ve bu yeterli değilse, özel promosyonlara erişebilirsiniz! Web sitemize girin ve #LikeABosch’u şimdi yaşamanın faydalarından yararlanın.

Ve artık fırınınızı kullanmaya hazır olduğunuza göre ne pişireceksiniz? İle başlayabilirsin mükemmel pastayı pişir . Fırınınızı yenilemenin daha iyi bir yolu var mı?

Yazar hakkında

'src =