Fırınınızı nasıl doğru kullanacağınızı biliyor musunuz?

Kullan fırın Temel detaylandırmalar ise, genellikle basit ve oldukça sezgisel bir görevdir. Fakat,fırınınızı gerçek bir şef gibi nasıl kullanacağınızı biliyorsunuz? Bilginizi test etmek ister misiniz?

Bosch fırını kullanmak ve iyi pişirmek için ipuçları ve püf noktaları.

Fırın ve tüm fonksiyonları nasıl kullanılır?

Bunların anlamını biliyor musun fırın simgeleri? Değilse, onları tanımak, fırından en iyi şekilde yararlanmanıza ve daha önce hiç olmadığı gibi pişirmenize yardımcı olacaktır.

Fırın ızgarası

ızgara: küçük yemekleri graten yapmanıza ve ızgara yapmanıza olanak verir. Ayrıca, fırının yalnızca bir duvarı ısındığından enerji tasarrufu sağlarsınız.

Bosch fırın sıcak hava fonksiyonu

Sıcak hava: Yemeklerin tatlarını veya kokularını karıştırmadan aynı anda iki seviyede yemek pişirebilirsiniz. Bir fan vasıtasıyla fırın, sıcak havayı eşit olarak dağıtır ve her iki yemeğin de aynı seviyede ısı almasını sağlar.

Sıcak hava ile ızgara fırını

Sıcak havalı ızgara: ızgara fonksiyonuyla aynı, yemeklerinizi gratenleyin ve kızartın. Ancak bir farkı var: Fan, sıcak havayı fırının içinden geçirerek balık veya makarna kapları gibi büyük parçaları pişirmenize olanak tanır.

Üst ısı - alt fırın

Üst / alt ısı: en çok bilinen işlev olduğu için en çok kullanılan işlevdir. Isı, fırının tavanından ve tabanından gelir ve tek seviyede yemek pişirmenize ve yemeklerinizin her iki tarafı da mükemmel şekilde pişmesine olanak tanır.

Alt ısı

Alt ısı: fırının alt kısmı ısınır ve benmari tarifleri hazırlamanıza, yemekleri konfiye etmenize, pişmiş pirinç ve hatta kahverengi kurabiyeler yapmanıza veya empanada yapmanıza olanak tanır.

Pizza işlevi

Pizza işlevi: Çok daha düşük ısı gerektiren pizza veya yemekler hazırlamak için mükemmel. Ayrıca fırını önceden ısıtmaya gerek kalmadan cips veya puf böreği gibi dondurulmuş yiyecekleri hızlı bir şekilde pişirmek için çok kullanışlıdır.

Yavaş pişirme işlevi

Yavaş pişirme: “Düşük ısıda nazik pişirme” işlevi, yemeklerinizi açık kaplarda yavaşça pişirmenize olanak tanır. Bir parça eti kızartmak için mükemmeldir.

Bosch fırında buz çözme işlevi

Buz çözme: Fırın 30º – 60ºC arasında ısınır ve fırının sağladığı nem sayesinde yiyeceklerinizi kurutmadan veya bozmadan çözmenize olanak sağlar.

Fırınlar bulaşıkları sıcak tutma işlevi görür

Sıcak tut: % 100 buharlı veya ilave buharlı Bosch fırınlar Pişirmeyi bitirdikten sonra yemekleri fırında sıcak tutmanıza izin verir.

Hızlı ısıtma fonksiyonu

Hızlı ısıtma: Fırını daha kısa sürede önceden ısıtmak için bu işlevi kullanın.

Piroliz fonksiyonu

Piroliz: Yağ ve kir kalıntılarını parçalamak için fırını yüksek sıcaklıklara ısıtarak temizleyin ve dezenfekte edin.

Bosch fırınlarının buhar işlevi eklendi

Buhar eklendi: Yumuşak ve sulu yemekler için geleneksel pişirme işleminize buhar ekleyin. Nemli yemek pişirmek, bir gün önce hazırlanan yemekleri orijinal dokusunu korurken yeniden canlandırmak istiyorsanız da çok kullanışlıdır. Ayrıca bu işlevi, üstünü kurutmadan hamuru daha hızlı fermente etmek için de kullanabilirsiniz.

Buhar fonksiyonu Bosch fırınları

Buhar% 100: tüm özelliklerini korumak için yemeğinizi buharda pişirin. Hazırlamak malzemelerinizin besinlerini, renklerini ve dokularını koruyan sağlıklı ve lezzetli tarifler.

Uygun fırın sıcaklığı

Her yemeği pişirmek için doğru sıcaklığın ne olduğunu biliyor musunuz? Her zaman aynı sıcaklıkta pişirilmesi gerektiğini düşünüyorsanız, beklemedesiniz! Daima aynı sıcaklığı kullanın. fırın bu bir hata. Her yiyeceğin bir belirlenen ısı ve pişirme sırasında üstünden geçersek veya yetersiz kalırsak, tüm tarifi bozabiliriz.

Ne kullanırdın yüksek sıcaklıklar? Et ve balık hakkında düşünüyorsanız, haklısınız.

230ºC ile 200ºC arasındaki yüksek pişirme seviyeleri, tavuk gibi kızartmalar, pizza, et ve balık pişirmek için kullanılır. Bir hile: Et veya balık pişirmeye gittiğinizde, ısının daha iyi nüfuz etmesi için çapraz kesimler yapın.

Ve Pastahane… Siz de yüksek ısıda pişirir misiniz? Cevabınız hayır ise, doğru yoldasınız.

Kek veya muffin gibi hamur işleri yapmak için doğru sıcaklık 180 isC’dir. Buna dikkat etmeli ve her zaman tarifte verilen talimatları takip etmelisiniz. Sıcaklığı aşırıya kaçarsak, hamuru parçalayabiliriz.

Ve orta ve düşük sıcaklıklarOnları ne zaman kullanırsın? Size bir ipucu veriyoruz: hem tatlı hem de tuzlu hizmet ediyorlar.

Orta sıcaklıkta (150ºC) güveçler pişirilir. Bu şekilde et suyunu etten uzak tuttuğumuzdan ve kurutmadığımızdan emin oluruz.

120ºC’de pişirilmesi gereken beze ve 80ºC’de pişirilen sebze veya meyveleri kurutmak için düşük sıcaklıklar kullanılır.

Şu an nasılsın Hepsinin doğru olmasını umuyoruz. Son soruya geçelim!

Fırın zamanlayıcısını nasıl kullanacağınızı öğrenin

Fırınınızdaki zamanı kontrol etmek için kaç olasılık var? Yemeğinizin ne zaman hazır olduğunu bilmenin tek yolunun alarmı kurmak olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Zamanı iki şekilde kontrol edebilirsiniz: manuel olarak veya fırınınızı programlayarak, biliyor muydunuz?

Assist işlevini aşağıdaki işlemler için kullanabilirsiniz: tariflerinizi planlayın. Sadece yiyeceği seçin, fırın tarifiniz için gerekli ayarları seçmeniz için size rehberlik edecektir. Ayrıca tahmini pişirme süresi bittikten sonra fırın kapanacaktır.

Ayrıca işlevi kullanarak zamanı kontrol edebilirsiniz. Home Connect pişirme seçeneklerini ve saati evde olmanıza gerek kalmadan mobil cihazınızdan programlayabileceğiniz fırınınızın.

Kaç soruyu cevapladınız? Size söylediğimiz hiçbir şey sizi şaşırtmadıysa, o zaman mutfakta bir uzmansınız. !! Tebrikler !! Yeni şeyler öğrendiyseniz, harika! Şimdi biraz pratik yapman gerekiyor. Sen olabilirsin harika aşçıYine de fırınınızla keşfedebilirsiniz. Tadını çıkar!

Yazar hakkında

'src =