Fırınınızı kullanmadan önce izlemeniz gereken dört adım

Nihayet geldi! Yeni bir fırının hayalini kurarak bu kadar zaman geçirdikten sonra, onu zaten evinizde gördünüz. Elbette mümkün olan en kısa sürede yayınlamayı dört gözle bekliyorsunuz. Ancak, en sevdiğiniz tarifi hazırlamaya başlamadan önce, yeni cihazınıza alışmanız önemlidir. Bunlar, elde etmek için dört temel adımdır. fırın ilk kez kullanmadan önce.

Fırını ilk kez kullanmak için ipuçları

Fırınınızı kullanmaya başlamak için hazırlayın

Önerilerimizden ilki temeldir. Fırını elektrik akımına bağlayın. Bunu yaptığınızda, ekran başlangıç ​​ayarlarını gösterecektir. Uygun dili seçme ve zamanı ayarlama zamanı. Fırını çalıştırır başlatmaz ekran size bu iki ayarı gösterecektir. Ancak, bu verileri değiştiremezseniz, talimatlarda bunu yapmanın bir yolunu bulabilirsiniz.

Bosch fırınınız varsa, talimat kitabını nereye koyduğunuzu aramanıza gerek kalmaz. İnternette bulabilirsin. Ve eğer varsa Seri 8 fırın MasterChef fırını gibi, ekrandaki dairesel düğmeyi hareket ettirerek hem dili hem de saati ayarlayabilirsiniz.

Fırını temizleyin

İlk kez kullanmadan önce, fırının içini temizleyin yumuşak, nemli bir bezle. Bu videoda bunu nasıl yapacağınızı bulacaksınız.

Aksesuarları iyice temizlemeyi de unutmayın. Sabun ve suyla ıslatılmış bir bezle veya yumuşak bir fırça yardımıyla yapabilirsiniz.

Fırın kokularını ortadan kaldırın

Fırınınız yeni kokuyor mu? Bu aromanın kaybolmasını istiyorsanız, tüm aksesuarları ve ambalaj kalıntılarını içeriden çıkarmanızı ve üst ve alt ısıda 240ºC’de bir saat boyunca açın. Soğuduktan sonra iç yüzeyi tekrar sabun ve suyla bezle temizleyin.

Bosch fırınınızı Home Connect uygulamasına bağlayın

Bosch fırınınız varsa Home Connect, sadece onu bağlamanız gerekiyor uygulama tüm faydalarından yararlanabilmek. Bosch fırınınızı bu uygulamaya hızlı bir şekilde bağlamak için bu videodaki talimatları izleyin.

Zaten sahipsin fırın ilk kez kullanıma hazır! Ne hazırlayacaksın? #CocinaconBosch’tan lezzetli bir şeyler hazırlamanızı öneririz. pişmiş balık. Hızlı ve kolay bir şeye başlamak istiyorsanız, bu hızlı tarifi şuradan deneyin: pişmiş yumurtalı avokado. Yeni cihazınızın keyfini çıkarın!

Yazar hakkında

'src =