Fırınınız, mutfakta inanılmaz bir müttefik.

O fırın Evin en sevilen cihazıdır. Tabii ki değil! Bize verir tava kahvaltıda bize yememiz için etli yemekler sunar ve tatlı geldiğinde lezzetli olduğunu hatırlarız. kapkek. Onsuz ne yapardık! Bu harika müttefikten en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bu gönderiyi kaçırmayın. Fırınınızın tüm işlevlerini açıklıyoruz. Hiçbirini kaçırmayın!

Fırınınızın işlevlerini keşfedin

Fırınınızın birçok seçeneği vardır, ancak zamanı geldiğinde her zaman aynı olanı seçersiniz. Bir olasılıklar dünyasını kaçırdığınızı biliyor musunuz? hornos Bosch Her yemek için en iyi pişirmeyi sağlayan farklı programları vardır. Bunları nasıl kullanacağınızı öğrenmenin zamanı geldi!

 • Izgara işlevi. Biftek, sosis veya kızarmış ekmek gibi yassı parçaları rendelemek ve ızgara yapmak için bu işlevi seçin.
 • Sıcak hava. Bu işlev, her türden hamur işi tariflerini hazırlamak için mükemmeldir. Bisküvi. Ayrıca ısıyı fırının tüm alanlarına yayarak aynı anda farklı seviyelerde pişirme yapmanızı sağlar.
 • Sıcak havayla ızgara yapın. Fırınınız bu işleve sahipse, kuşları kızartmak için kullanın veya bütün balık. Bu fonksiyon aynı zamanda kuzu sırtı gibi büyük et parçalarının kızartılması için de önerilir.
 • Üst ve alt ısı. Yalnızca bir yemek pişirecekseniz ve bunu en geleneksel şekilde yapmak istiyorsanız bu işlevi seçin.
 • Daha düşük ısı. Su banyosunda biraz yemek pişirmek istiyorsanız mükemmeldir.
 • Pizza işlevi. Sizin için ideal fonksiyon evin gerçek bir pizzacıya dönüşür. Dondurulmuş yemekler, patates kızartması veya milföy hamuru pişirmek istiyorsanız da bu işlevi seçin.
 • Yavaş pişirme Yavaş hızda et parçalarını pişirmek için bu işlevi kullanın. Lezzetli olacaklar!

Fırınınız pişirmenin yanı sıra …

Fırınınızın tek işlevi yemek pişirmek değildir. Ayrıca şunu da seçebilirsiniz: “defrost” işlevi tüm özelliklerini korurken gıdanın buzunu çözmek veya işlevi seçmek için “Sıcak tutun” tarifinizi tüketilmeye hazır tutmak için.

Ve temizleme zamanı geldiğinde, Piroliz fonksiyonu Böylece fırınınız kendi kendini temizleyebilir ve böylece mutfağınızda maksimum hijyen sağlar.

Fırınınızın buharı varsa, müttefik çift olur

Bir % 100 buharlı fırın veya ilave buhar ile? Şanslısınız! Buharlı pişirme, mükemmel lezzet sonuçları elde etmek için daha sağlıklı bir diyet sağlar. Bir teknolojidir Gıdanın tatlarını, besin maddelerini ve rengini geliştirerek daha aşamalı ve kontrollü pişirmeyi ortadan kaldırır.

Eğer varsa % 100 buharlı fırınhem sebzeleri hem de balığı pişirmek için bu işlevi seçin. Fırınınız varsa eklenen buharBu işlevi fırınınızın hemen hemen tüm programlarıyla birleştirebilirsiniz. Bununla bir alacaksınız dışı gevrek ve içi sulu ve yumuşak. Kullanmak için ne bekliyorsunuz?

Fırını hangi sıcaklıkta koymalıyım?

Bize en çok sorduğunuz sorulardan biridir. Ve cevap şu ki, pişireceğiniz yemeğe bağlıdır. İşte size yardımcı olabilecek sıcaklık ve yiyeceklerin bir listesi.

 • 230º. Aşağıdaki gibi kompakt etlerle yemekler hazırlamak için bu sıcaklığı seçin. ızgara tavuk.
 • 220º. Sizin için ideal sıcaklıktır. Pizza o mükemmel.
 • 180º. Fırınlamada en çok kullanılan sıcaklık. Hazırlanmak için mükemmel kekler ve kekler. Ancak pişirme hassaslık gerektirir. Bu nedenle tarifin tavsiyesine uymanız tavsiye edilir.
 • 150 º. Uzun bir fırın süresi gerektiren yahni ve güveç pişirmek için mükemmeldir.
 • 120 º. Sen beze ve kurabiyeler bu sıcaklıkta pişirilir.
 • 80º. Yiyecekleri kurutmak için bu sıcaklığı kullanın.

Eğer varsa horno Bosch ile asistente Assist, en uygun sıcaklığı seçme konusunda endişelenmenize gerek yok. Pişireceğiniz yiyeceğin türünü seçin, fırın süreyi otomatik olarak ayarlayacak ve program bittiğinde kapanacaktır. Bu kadar kolay!

Fırın tariflerinizin doğru çıkması için ipuçları

Yavaş yavaş, fırınınızın tüm işlevlerinden en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğreneceksiniz. Hazırlıklarınızda size yardımcı olacak bazı ipuçları var:

 • Pişirme sırasında fırını açmayın. Aksi takdirde, fırın sıcaklığı pişirme sürecini etkileyecek şekilde keskin bir şekilde düşecektir. Bunun yerine tarifinizin durumunu kontrol etmek için dahili fırın ışığını açın.
 • Bunu hatırla, Fırını kapatsanız bile artık ısı ile yiyecekler pişmeye devam edecektir.. Fazla pişmelerini istemiyorsanız, yiyeceği fırından çıkarın.
 • Tariflerin zamanını kontrol edin. Fırının kendi alarmını veya Asist işlevi tariflerinizi planlamak için.
 • Fırınınız varsa Home Connect işlevi, cep telefonunuzdan ve evde olmak zorunda kalmadan pişirme süresini kontrol etmek için kullanın.

Artık fırınınız hakkında her şeyi bildiğinize göre, hangi tarifi pişireceksiniz? Hazırlıklarınızı sosyal ağlarınızda #cocinaconBosch hashtag’ini kullanarak bizimle paylaşın. Fırında ne olduğunu görmek için sabırsızlanıyoruz!

Yazar hakkında

'src =