Fırınıma ne olacak?

Servis ömrünü uzatmak için fırından ve kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek her türlü soruyu hızlı bir şekilde çözmeniz için çalışmasını iyi bilmeniz önerilir. Doğru kullanmanız ve sinyallerini anlamanız için size bazı ipuçları vermek istiyoruz.

Fırınım çalışmıyor

Fırınınızın kırılmış olabileceğini düşünüyorsanız, önce bu listeyi okuyun. Burada, teknisyeni aramadan çözebileceğiniz küçük arızaları bulacaksınız.

 • Kapı açılamıyor. İle engellenebilir çocuk kasası. Devre dışı bırakmak için tuşuna yaklaşık 4 saniye basın.

Fırınıma ne olacak?

 • Kapak açılamaz ve ekranda sembolü yanar:

Fırınıma ne olacak?

Fırın kapağı kapanmıyor

Bu durumda kapı kilitlenir çünkü siz pirolitik fırınınızı temizlemek. İç kısım soğuyana kadar sembol yanık kalacaktır ve kapıyı açamazsınız. Bitmesini bekleyin ve hepsi bu.

 • Ekranda aşağıdaki sembol ve birkaç sıfır yanar. Bu, bir elektrik kesintisi olduğunu gösterir, sadece saati tekrar ayarlamanız gerekir.

Fırınıma ne olacak?

 • Cihaz ısınmıyor ve ekranda şu sembol beliriyor:

Fırınıma ne olacak?

Bunun nedeni Demo modunun açık olmasıdır. Çıkarmak için, cihazın elektrik bağlantısını kesin (sigortayı çıkarın), 3 dakika bekleyin ve yeniden bağlayın.

Fırın kullanım kılavuzu

Demo modunu temel ayarlardan devre dışı bırakabilirsiniz, nasıl yapılacağını bulacaksınız. kullanım kılavuzunda.

 • Ekranda “Sprache Deutsch” görünür. Elektrik kesintisi oldu ve fırın konfigürasyon dışı kaldı. Dili ve zamanı yeniden ayarlamanız gerekecek.
 • Yuvarlak topuz kolay dönmüyor. bizim Seri 8 fırınlar Çıkarılabilir yuvarlak bir topuzları vardır. Kolay kaymazsa altta kir birikmiş olabilir. Çıkarmak ve hem kontrolü hem de desteği sabun ve suyla temizlemek için çekin (keskin veya aşındırıcı ürünlerden kaçının). Son olarak kurutun ve tekrar yerleştirin.
 • F8 kodu. Bu kod, fırın birkaç saat kullanılmadığında otomatik olarak kapandığında görünür. Fırının tamamen kapanması ve kodun kaybolması için düğmeyi sıfır konumuna getirin. Fırının kendi kararınız olmadan kapanmasını önlemek için bir pişirme süresi seçin, bu süre boyunca fırın kesintisiz çalışacaktır.
 • E011 kodu. Bir tuşa çok uzun süre basıldı veya sıkıştı. Anahtarları tek tek kontrol edin ve soruna neden olanı temizleyin veya engelini kaldırın.
 • E106 kodu. Kapı kilidi, kapı açıkken etkinleştirilmiştir. Düzeltmek için bu sensöre basın

Fırınıma ne olacak?

 • E115 kodu. Fırının içindeki sıcaklık çok yüksek ve güvenlik için kapak kilitlenmiş. Fırını açmadan önce soğumasını bekleyin ve saat simgeli sensöre basın.
 • Farklı bir kod görünürse, son görüntüde görebileceğiniz saat simgesine de basmayı deneyin.

Bosch cihazları için resmi teknik servis

Hata kaybolursa, zamanı tekrar ayarlayın ve pişirmeye devam edin. Aksine kod kaybolmazsa, Resmi Servisimizden bir teknisyen tarafından çözülmesi gereken bir hatadır.

Yazar hakkında

'src =