Fırında tavuk yapmakta başarısız olmayan 5 numara

Tarifi pişmiş tavuk Pazar günleri en çok pişirilenlerden biri ve senin yıldız tarifin, ama … anladın mı? Elbette geliştirmek ve özellikle dış tarafta gevrek bir doku ve sulu bir iç mekan elde etmek istersiniz. Bunlarla Fırında tavuk yapmak için 5 numara, alacaksınız!

Lezzet katmak için tavuğu boyayın

Bu şekilde iki şeye ulaşacaksınız: tavuğu sulandır pişirmeden önce ve ona lezzetli bir dokunuş ver Çünkü aromalar tavuğun etinin iç kısmına nüfuz edecektir.

#CocinaconBosch’ta sos, zeytinyağı, kekik ve biberiye gibi aromatik bitkiler, birkaç damla limon suyu, tuz, karabiber ve sarımsak ile yapılır.

Daha hızlı gitmek için bir mutfak fırçası kullanmanızı ve tavuğu her taraftan emprenye etmenizi öneririz, birini kaçırmayın!

Buzdolabından yarım limondan yararlanın

Yüzleş, her zaman sahip olduğun buzdolabında Yarım limon çünkü onunla ne yapacağını bilmiyorsun. Tavuğun içine sokarak ıslatmak ve lezzetini almak için bu tarifte bundan yararlanın. Evde aromatik bitkiler varsa, bir dal biberiye veya kekik kesip limonla birlikte verebilirsiniz.

Tavuğu fırına koyun

Mükemmel bir tavuk elde etmenin bir başka yolu da onu fırında doğru konuma yerleştirmektir. Buhar kullanmayacaksanız, patatesleri tepside yatak olarak süslemekve tavuğu üstüne koyun. Bu şekilde tepsi tüm meyve sularını toplayacak ve onunla yan sos yapabilirsiniz.

Bu, size verdiğimiz kap setini serbest bırakmak için mükemmel bir reçetedir. Seri 8 fırının satın alınması.

Fırın sıcaklığını kontrol edin

Tam noktayı bulamıyor musunuz? Bazen doğru, bazen biraz kuru ve bazen az pişmiş. Bu senin başına gelmesin, sahip olmana yardım edecek et termometresi, gibi 8 Serisi fırınlarımız. PerfectRoast termostatı fırının doğru zamanda kapanması için yiyeceğin içindeki tam sıcaklığı ölçer.

Fırında tavuk pişirirken başarısız olmayan püf noktaları

Bu fırınlardan birine sahipseniz, termoset probu uca ulaşmaya çalışarak memenin en kalın kısmına sokulmalıdır. Tavuğun şekline bağlı olarak (veya bu yöntem her tür kümes hayvanı için işe yaradığından kuş), kızartma termometresini enine veya boyuna yönde yerleştirmelisiniz. Aldıktan sonra, tavuğu göğsü yukarı bakacak şekilde ızgaraya veya kaynağa koymalısınız.

Kavurma sırasında tavuğun nemlendirilmesi

Her pazar evde pişmiş tavuk oynadığını gördünüz. Geleneksel yöntemlerden biri, tavuğu sulandırmak için tavuğu limon suyu ve sarımsak aromalı yağ ile sulandırmaktır. Eğer varsa Buharlı fırın veya a buhar eklenmiş fırın Bunu yapmak zorunda değilsiniz, çünkü pişirme boyunca tavuğun nemlendirilmesinden buhar sorumludur.

Fırında tavuk

Buhar sayesinde tavuğun dışı gevrek ve altın, içi sulu olacaktır.

Pek çok testten sonra, sonunda tavuğu tam yerine getirmenin püf noktasını buldunuz. Sadece bu 5 numarayı takip etmelisiniz, başarısız olmazlar.

Yazar hakkında

'src =