Fırına hangi kapları koyabilirim?

Bu, mutfakta tekrar eden bir sorudur ve bu konuda asla tam olarak net değiliz: içine ne tür malzemeler koyabiliriz? fırın? Onun zamanında sana zaten söylemiştik mikrodalgaya hangi kapları koyabilirsiniz, bu da mutfağın büyük gizemlerinden bir diğeri, ama Kafamızı karıştırmamalıyız bu cihazlar. Mikrodalga, elektromanyetik dalgalardan ve fırından elektrik dirençlerini ısıtarak çalışır.

İkisi arasındaki en büyük fark, fırının malzeme kabul etmesidir. metalik ve mikrodalga Hayır; ve şu plastik (özellikle bunun için uygundur) mikrodalga için uygundur, ancak fırın için uygun değildir.

Fırına bir tabak koyabilir misin?

Bu, herkesin fırınını kullanırken sorduğu en yaygın sorulardan biridir, ancak şunu unutmayın sadece içinde fırın koyabilirsin paslanmaz çelik, metal ve alüminyum, ısıyı daha yüksek sıcaklıklara ulaşan diğer malzemelerden daha iyi iletir ve bu nedenle daha önce yemek pişirir. Ayrıca konteynerler Barro, bunlar ani sıcaklık değişikliklerine çok iyi dayanmasa da, fırın önceden ısıtılmışsa kullanılmasını önermiyoruz, ancak fırın açılır açılmaz takılmalıdır. Ve son olarak taş, kil benzeri, ancak daha dayanıklı ve yavaş ve düzenli pişirmeye ihtiyacınız varsa çok iyi çalışıyor.

Bosch buharlı fırın

Fırın kapları

Yukarıda söylenenleri çok iyi hatırlayın, çünkü bu talimatları atlamak bir kazaya neden olabilir. Ancak kullanabileceğiniz başka kaplar da var. fırın ve mikrodalga için. Size hangilerini söylüyoruz:

  • Bardak: Hem fırına hem de mikrodalgaya koyabilirsiniz, ancak yalnızca ulaşılan maksimum sıcaklık 100ºC ise dikkatli olun, çünkü daha fazla ulaşırsa kap çatlayabilir.
  • Temperli cam veya Pyrex: Termal değişiklikleri harika bir şekilde destekler, böylece hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmaz.
  • Seramik fayans, fayans seramik ve porselen: Yüksek sıcaklığa çok dayanıklı malzemelerdir. Çizmemenin yanı sıra dondurucu için de kullanabilirsiniz.
  • Silikon: Düşmelere karşı kırılmaz olmasının yanı sıra bu tip konteynerler çok hafiftir ve kullanımı kolaydır. Ancak PerfectBake sensörü varsa, zarar görebileceğinden fırında kullanamazsınız.

Horno de Bosch

Fırın için doğru tavaları seçmek için ipuçları

Tarifinize en uygun kabı seçerken, aşağıdakileri de göz önünde bulundurmalısınız:

– Sapanların aksine, düz yazı tipleri Yiyeceklerin daha önce ve eşit şekilde pişirilmesini kolaylaştıran daha geniş bir yüzey alanına sahiptirler.

– Kaplar karanlık ısıyı açık tonlardan daha iyi emerler.

– Çoğu durumda, çok fazla ısı emen kapla temas nedeniyle tarifiniz yanabilir. Azaltarak bundan kaçının sıcaklık fırından.

-Eğer varsa Buharlı fırınElektrikli fırın ile aynı malzemeleri kabul eder. % 100 buharlı pişirecekseniz ve bulaşıklarınızın mükemmel olmasını istiyorsanız, delikli tepsiler Suyu gideren gıdalarda mükemmel sonuç için.

Fırını değiştirmeyi düşünüyorsanız, bu fırsatı kaçırmayın: Bosch 8 Serisi fırın satın almak için size bir hediye veriyoruz kap seti.

Artık tamamen sakin yemek pişirebilirsiniz. Anneni ara ve söyle ona!

Bosch Aşçılık Promosyonu

Yazar hakkında

'src =