Fırın Türleri Ne Farklılıklar Vardır?

Hayallerinizdeki mutfağı seçerken, fırın Biri yıldız elemanları. Ve birçok olanağınız var çünkü farklı fırın türleri var. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı bilmeniz için farklı sınıflandırmalarla size yardımcı oluyoruz. Bulmak ne tür bir fırın alınır sana hiçbir maliyeti olmayacak!

Mutfak fırın çeşitleri ve özellikleri

Hepsi değil fırınlar Onlar eşit. İdeal modelinizi bulmak için önce aşağıdaki detayları düşünmelisiniz.

Boyut

İki tane bulabilirsin fırın çeşitleri boyutlarına bağlı olarak:

 • Normal fırın: geleneksel fırın 60 cm genişliğinde ve yüksekliğindedir.
 • Kompakt fırın: Daha az alana sahip mutfaklar, bu tür fırının sahip olduğu 45 cm yüksekliğini takdir edeceklerdir. Aksi takdirde, aynı faydalara sahipler.
 • Büyük fırın: daha yüksek kapasiteli fırınları da bulabilirsiniz, örneğin 90 cm genişliğinde Bosch’ta var.

Bosch buharlı fırın

Pişirme sistemi

Tariflerinizi nasıl pişirmeyi tercih edersiniz? Nasıl yapıldığına göre farklı fırın türlerine bakın:

 • Çok işlevli fırın: elektrikli ısıtma elemanları ısı yayar ve homojen pişirme sağlamak için iç kısım boyunca hareket ettirmek için bir fan sorumludur.
 • İlave buhar içeren çok işlevli fırın: Bu tip fırın, önceki gibi çalışır, ancak içi sulu ve dışı gevrek bir sonuç elde etmek için pişirmeye biraz buhar ekleyebilirsiniz. Üç yoğunluk seviyesi arasından seçim yapabilirsiniz.
 • % 100 buharlı fırın: Buharda pişirme, gıdanın özelliklerini korumayı başardığı için gerçek bir devrimdir. Ne kadar sağlıklı olduğu kadar, yemeğin tadını ve rengini de arttırır. Maksimum 100ºC’de ve% 100 buhar ortamında yemek pişirebilirsiniz. Ayrıca fırınınızı geleneksel şekilde ve ilave buharla da kullanabilirsiniz.
 • Mikrodalga fırın– Zamanı kısıtlı olanlar için bu cihaz kombinasyonu büyük bir avantajdır. Mikrodalga teknolojisini geleneksel pişirmeye getirerek hazırlık süresini yarı yarıya azaltabilirsiniz. Çok işlevli bir fırını, mikrodalgayı ve ilave buharı tek bir cihazda bile birleştirebilirsiniz.

Hornos Bosch 45 cmPerformans

Mevcut farklı fonksiyonlar ve programlar, farklı fırın türleri hakkında konuşabileceğimiz anlamına gelir:

 • Horno pirolítico: Fırını temizlemek için zaman harcamak zorunda kalmamak büyük bir kolaylıktır. Piroliz, yüksek sıcaklıklar sayesinde kirleri parçalayan bir fırın temizleme türüdür. Tek yapmanız gereken, kire bağlı olarak farklı piroliz seviyeleri arasında seçim yapmak ve işlem bittiğinde kalıntıları bir bezle çıkarmaktır. Raylar pirolitik değilse, önce iç kısmı sökmeniz ve evrensel olanlar dışındaki tüm tepsileri çıkarmanız gerektiğini unutmayın.
 • Akıllı fırın: fırınınızı cep telefonunuzdan veya tabletinizden kontrol edin. Bosch fırınların Home Connect teknolojisi sayesinde, örneğin, ön ısıtmaya başlaması için nerede olursanız olun açabilirsiniz.
 • Fırın termometresiZorlu bir aşçıysanız, yiyeceğin iç sıcaklığını ölçmek için hiçbir şey sizi bir termometre veya termometreden daha mutlu edemez. Bosch fırınınız varsa, bu aksesuara PerfectRoast denir.
 • Teleskopik kılavuzlar ve klips rayları: Tepsileri fırından daha kolay çıkarmanıza olanak sağlayan teleskopik raylar ve kılavuzlar sayesinde kendinizi maksimum konforla idare edin.

Tasarım

Cilasına ve malzemelerine bağlı olarak birkaç çeşit fırın vardır. En yaygın olanları şunlardır:

 • Paslanmaz çelik: modern ve temizlemesi kolay.
 • Beyaz kristal: neşeli ve minimalist. Çelik ile kombine edilebilir.
 • Siyah kristal: sofistike. Çelik ile de kombine edilebilir.

Bilmenize yardım ettik mi ne tür bir fırın daha iyidir senin için? Herhangi bir sorunuz varsa, bize bir yorum bırakın.

Yazar hakkında

'src =