Fırın sembolleri. Ne işe yaradıklarını öğrenin!

Programlıyor musunuz fırın her tarifin ihtiyaçlarını hesaba katarak mı yoksa her zaman aynı işlevleri mi kullanıyorsunuz? Sıcaklık ayarlarına ek olarak, seçilen program bulaşıklarınızın başarısını da doğrudan etkiler.

Fırınınızdan en iyi şekilde yararlanmak için kuşkusuz ki fırınınızın sembollerinin anlamı. Bugün size bilmeniz gereken her şeyi anlatıyoruz. Okumaya devam et!

Fırınınızın düğmelerinin yanında görünen sembollerin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız, okumaya devam edin ve bunları deşifre edebileceksiniz. Ve en önemlisi, her birini ne zaman seçeceğinizi bileceksiniz.

bosch-fırın-simgeler

Fırın sembollerinin anlamı

Bir3D veya 4D sıcak hava benyeniden sıcak 3D veya 4D (modele bağlı olarak). Pastalar, kapkekler ve her türlü hamur işi için idealdir. aynı anda bir veya daha fazla seviyede pişirin. Fan, ısıyı fırının iç kısmına eşit olarak dağıtır. Tamamen homojen bir dağılım ve mükemmel sonuçlar için.

Üst / alt ısı.Sıcak üst alt. Geleneksel yöntemle tek kademede pişirme ve kızartma için. Özellikle sulu kaplamalı kekler için uygundur. Isı, üst ve alt rezistanslardan homojen bir şekilde gelir.

ikon-sıcak-hava-fırınSıcak hava. Minimum enerji tüketimi ile tek seviyede optimum pişirme için. Fan, ısıyı fırının iç kısmına eşit olarak dağıtır. O mükemmel tatlıların ve hamur işlerinin hazırlanması için, derin dondurulmuş ürünler, rosto ve balık.

icon-grill-fırınlar-boschÜst / alt ısı tatlı. Minimum enerji tüketimi ile geleneksel yemek pişirmek için. Isı, boşluğun alt ve üst kısımlarından eşit olarak gelir.

Yemek pişirmek için fırın sembolleri

Sıcak havayla ızgara yapın. Kümes hayvanlarını kızartmak için, bütün balık ve çok büyük et parçaları. Izgara elemanı ve fan, etin içi sulu ve dışı gevrek olması için dönüşümlü olarak açılıp kapatılır. Fan, yemeğin etrafındaki sıcak havayı uzaklaştırır.

Izgara, geniş yüzeyli.ızgara geniş yüzey. 3 ısıtma seviyesini ayarlamanıza izin verir. Biftek, sosis veya kızarmış ekmek gibi yassı parçaları ızgara yapmak için; ve ayrıca graten için. Izgara elemanının altındaki tüm yüzey ısınır.

Izgara, geniş yüzeyli.Izgara. 3 ısıtma seviyesini ayarlamanıza izin verir. Sadece küçük miktarlarda yemek için geniş yüzeyli ızgara ile aynı kullanıma sahiptir. Izgara elemanının altındaki orta yüzey ısınır.

Pizza işlevi

Pizza işlevi. Patates kızartması veya milföy hamuru gibi çok daha düşük ısı gerektiren pizza ve dondurulmuş yemekler hazırlamak için. Isı, alt dirençten ve arka plakada bulunan dairesel dirençten gelir.

Fırınınızın sembollerini bilin ve ondan en iyi şekilde yararlanın

Yavaş pişirmeYemek pişirme düşük sıcaklıkta yumuşak. Et parçalarını açık bir kapta kavurup yumuşayana kadar yavaşça pişirin. Fırın, alttan ve üstten gelen ısı ile düşük sıcaklıklarda tutulur.

Alt ısıAlt ısı. Ben mari usulü pişirip tekrar pişirmek için. Isı, düşük dirençten gelir.

DBuz çözmedonmak. Yiyecekleri en iyi şekilde çözmek için.

Sıcak tutSıcak tutun. Pişmiş yiyecekleri sıcak tutmak için.

Yemekleri önceden ısıtınBulaşıkları önceden ısıtın. Soğumasını önlemek için yiyecekleri servis etmeden önce bulaşıkları ve kapları ısıtmak için.

Hızlı ısıtmaSprint. Bu fonksiyonla fırın, ayarlanan sıcaklığa çok çabuk ulaşır.

AutolimpiezaAutolimpieza. İçinde hornos pyrolyticos, Fırının iç kısmının otomatik olarak temizlenmesini etkinleştirmek için kullanılır. Kalıntılar kül haline gelinceye kadar çok yüksek sıcaklıklara ulaşılır, bunlar kolayca çıkarılır.

Artık biliyorsunuz: her tarif için bir fırın sembolü ve bir fonksiyon. Fırınınızı bir uzman gibi programlayın ve kusursuz sonuçlar alın.

Yazar hakkında

'src =