Fırın işaretleri anlamları

Semboller aracılığıyla farklı fırın fonksiyonlarının analizi. fırın sembolleri simgeleri
 Fırın işaretleri anlamları bosch siemens vestel teka profilo beko arcelik
Gazlı, statik elektrikli veya çok işlevli havalandırmalı fırınların fırın kontrol düğmesi üzerinde ,anlamları her biri belirli pişirme modlarına karşılık gelen semboller vardır .işaretleri Bu yazıda, prensipte bulabileceğimiz semboller olan ve dolayısıyla her biriyle ilişkili işlevi olan fırın tipine göre ana hatlarını çizeceğiz. Bir gazlı fırından bahsedersek , semboller prensipte aynıdır ve aynı pişirme karakteristiğine atıfta bulunur, statik bir elektrikli fırının işlevleri bile çoğu fırın için aynıdır ve düğmenin üzerindeki bir sembolojiye atıfta bulunulabilir. performans ve işlevlerde ortak olan, çok işlevli fırınlar için ise semboloji bazı genel işlevler için aynıdır, ancak diğerlerine benzer olmasına rağmen özel bir teknolojiye ait özel pişirmeyi tanımlayan üreticiler arasında farklı olan diğer simgelerle zenginleştirilmiştir. üretici ve fırın hattı.
fırın işaretleri anlamları,simgeleri sembolleri bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , siemens fırın işaretleri anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , beko fırın sembolleri ve anlamları , arcelik fırın işaretleri anlamları , beko fırın işaretleri anlamları , profilo fırın işaretleri anlamları , bosch fırın işaretleri anlamları , fırın işaretleri anlamları siemens , teka fırın işaretleri anlamları , vestel fırın işaretleri anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , siemens fırın sembol anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı ,bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,

Bu genel önermeyi yaptıktan sonra, sembolleri ana hatlarıyla açıklayalım ve her birinin işlevinin ne olduğunu ve özellikle ısının fırında nasıl yayıldığını ve kullanımının ne tür pişirme için belirtildiğini açıklayalım. Sembolleri, aradığımızı daha hızlı tanımlamanıza izin verecek şekilde fırın kategorisine göre tanımlarız. Spesifik olarak ve kronolojik sırayla, gazlı fırın, statik elektrik ve son olarak elektrikli havalandırmalı veya çok işlevli olanları belirleyeceğiz.

En basit gaz fırınlarında , her biri talimat kitapçığındaki bir tabloda belirtilen dereceye karşılık gelen sayıların gösterildiği bir topuz vardır. Bu durumda, düğmenin sıcaklığın yanı sıra sayılardan birine ayarlanması, gazlı fırının geleneksel pişirmesini başlatır. Diğer modellerde, gazlı fırındaki fonksiyonlar aşağıdaki sembollerle temsil edilir:

kapalıFırın kapalı pozisyonu.
Fırın lambasıDüğmeyi bu sembolün üzerine konumlandırdığınızda, fırının içindeki ışık yanarak içini aydınlatmanıza izin verir.
ızgaraGaz gelince, çoğu elektrikli bir ızgara ile donatılmıştır.
ızgara artı et lokantasıElektrikli ızgara ve çevirme işlemini birleştirir.
fırınFırın muflasının alt kısmına yerleştirilen gazlı ateş ile pişirmeyi ayarlayın.

Statik elektrikli fırın üzerinde bulabildiğimiz semboller, tüm cihaz üreticileri için büyük ölçüde aynıdır, düğme aşağıdaki sembolleri içerir:

 Fırın işaretleri anlamları bosch siemens vestel teka profilo beko arcelik

kapalıFırın kapalı pozisyonu.
Fırın lambasıFırının içindeki ışığı açmanıza izin verir.
ızgaraFırının orta üst kısmının ateşlenmesi, kalınlığı fazla olmayan yiyecekleri pişirmek için idealdir.
Düşük dirençFırının alt kısmını açmak, yemek pişirmek için idealdir ve alt kısmında çıtır hale getirir.
yüksek dirençFırının üst kısmının ateşlenmesi, pişirme aşamalarını tamamlamak için idealdir.
statikIsının fırının üstünden ve altından yayılmasına izin verir, yemek pişirmek ve kızartmak için idealdir. Eşit pişirme sağlamak için, fırının yalnızca bir kademesinin kullanılması tercih edilir, böylece yemek eşit şekilde ısınır.
fırın işaretleri anlamları,simgeleri sembolleri bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , siemens fırın işaretleri anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , beko fırın sembolleri ve anlamları , arcelik fırın işaretleri anlamları , beko fırın işaretleri anlamları , profilo fırın işaretleri anlamları , bosch fırın işaretleri anlamları , fırın işaretleri anlamları siemens , teka fırın işaretleri anlamları , vestel fırın işaretleri anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , siemens fırın sembol anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı ,bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,

Havalandırmalı / çok işlevli elektrikli fırın , az önce gördüğümüz klasik statik fırın işlevlerine ek olarak, bir semboloji ve çok çeşitli pişirme programları sunar, özellikle farklı üreticileri gruplandırdık:

Rex Electrolux fırın sembolleri
PizzaAlttan gelen ısı doğrudan yemeğe ısı sağlarken, sıcak hava üstteki fan tarafından dolaştırılarak eşit bir pişirme sağlanır. Pizza ve kek pişirmek için idealdir.
Kokuları karıştırmadan aynı pişirme sıcaklığına sahip yemekleri aynı anda birkaç seviyede kızartmanıza veya pişirmenize ve kızartmanıza olanak tanır. Dairesel dirençten yayılan ısı fırın içinde eşit olarak dağıtılır.
Fan, daha hızlı buz çözme sağlamak için donmuş yiyeceklerin üzerine hava iletmek için herhangi bir direnç yardımı olmadan kullanılır.
Buhar kullanımını dairesel ısı ile birleştirin.
Alt ve üst ısıtma elemanları ve havalandırma yardımı ile hızlı ve homojen pişirme. Turta, tatlı ve rosto pişirmek için idealdir.
Izgaradan yayılan ısı, büyük et parçalarını pişirmek için uygun olan yemeğin etrafında dolaşır.
Hotpoint Ariston fırın sembolleri
Statik çalışmaya karşılık gelir, iki direnç, hem yukarıdan hem de aşağıdan bir ısı yayılımı için etkinleştirilir. Bu tür pişirme ile fırında sadece bir tava kullanılması tavsiye edilir.
Tabandan, üstten ve dairesel direncinden gelen ısının birleşik etkisi. Isı, havalandırma kullanımı sayesinde eşit olarak yayılır ve iki rafta aynı anda pişirme sağlar.
Tüm ısıtma elemanları devreye girerek fırında eşit ısı üretir ve aynı anda dört rafta bile yemek pişirmenize olanak tanır.
Döner, fırın ızgarasıyla aynı anda çalışmaya başlar ve yüksek yüzey sıcaklığı gerektiren yiyecekleri mükemmel şekilde pişirmenize olanak tanır.
Fırının üst direnciyle birleşen havalandırma, yüzeydeki yiyeceği yakmayan ancak derinlemesine nüfuz eden bir ısı yayma etkisi yaratır.
Pizza pişirmek için idealdir, iki ısıtma elemanı kullanır, düşük direnç ve dairesel olan, ısı daha sonra fan tarafından yayılır. Isı daha çok aşağıdan gelirken, fanın etkisi yukarıdan ısının yanmadan içeri girmesini sağlar.
Arka ısıtma elemanı ve fan, birden fazla rafta bile hassas yiyecekleri pişirmek için ideal olan tek tip ve hassas ısı üretir.
Düşük ısıda pişirmenize, kabarmaya, çözdürmenize ve yoğurt hazırlamanıza olanak sağlar.
Domuz eti, dana eti, sığır eti ve kuzu eti pişirmek için.
Tatlı pişirme programı.
Fırın talimat kitapçığında verilen özel talimatlara uyarak ekmek pişirmenizi sağlar.
Dondurulmuş ve önceden pişirilmiş yiyecekler gibi önceden paketlenmiş yiyecekleri pişirmek için uygun olan pişirme programı ön ısıtma gerektirir.
Girdap fırını sembolleri
Aynı pişirme sıcaklığına ihtiyaç duyan yiyecekleri aynı anda birkaç rafta kokuları karıştırmadan pişirin.
Düzgün ve homojen ısı için üst ve alt direnç artı fan. Aynı anda iki yemek pişirme imkanı.
Hava akışlarının dağılımını iyileştiren özel bir sistem sayesinde hızlı bir şekilde sıcaklığa ulaşarak fırının ön ısıtma aşamasını engeller.
Fırının altından eklenen ısı ile çok seviyeli pişirme.
Aynı anda üç farklı türde yemek pişirmek için özel işlev.
Izgara ısısı fan yardımı ile yumuşatılarak ızgara yapmanıza olanak sağlar.
Program, pizza ve ekmek pişirmek için ideal olan bir odun fırınıyla aynı sıcaklık koşullarını yeniden oluşturmanıza olanak tanır.
2,5 kg’ın üzerinde bile büyük et pişirir.
Beş farklı dondurulmuş gıda türü için en iyi pişirme modunu otomatik olarak seçer.
Soğuk fan, yiyeceğin çözülmesine izin veren bir hava akışı oluşturur.
Fırını önceden ısıtın.
En çok kullanılan 10 işleve erişim sağlar.
Tatlı ve tuzlu için ideal bir mayalanma elde edilir.
Kızartın ve taze pişmiş yiyecekleri gevrek tutun.
Fırının tamamen temizlenmesi için piroliz fonksiyonunu etkinleştirin.
Indesit fırın sembolleri
Et, balık ve sebzeleri duman oluşturmadan kavurarak mangal işlevinin yerini alır.
Ekmek, çörek, şişte tavuk gibi yiyeceklerin ısıtma fonksiyonu, taze pişmiş haline getirilir.
Üç farklı sıcaklık ve yiyecek türü için üç pişirme seviyesi.
Izgara artı fan.
Fırını önceden ısıtmaya gerek kalmadan hemen pişirilecek dondurulmuş yiyecekler.
Güçlü ve optimum ısı yayılımı sayesinde pizza işlevi.
Basit yiyecekleri hızlı pişirir ve önceden pişirilmiş yiyeceklerin pişirilmesini tamamlar.
Bisküvi, kek ve daha fazlası gibi tatlıları pişirmek için.
Semboller Ignis fırınları
A sınıfı.Fırının A sınıfında olduğunu gösterir.
Çok seviyeli pişirme fonksiyonu.Aynı pişirme sıcaklığına ihtiyaç duyan yiyecekleri aynı anda birden fazla rafta ve koku yaymadan pişirmenize olanak sağlar.
Pasta işlevi.Bisküvi ve kek gibi mayalı ürünleri aynı anda birkaç seviyede pişirmek.
Pizza işlevi.Pizza pişirmek için özel işlev.
Ekmek işlevi.Ekmek pişirmek için özel işlev.
Çok düzeyli işlev.Birkaç seviyede yemek pişirmenize izin verir. Dairesel artı düşük direnç kullanılmıştır.
Turbogrill işlevi.Büyük et parçalarını ızgara yapmak için ideal olan dairesel ve üst ısıtma elemanları devreye girer.
Buz çözme işlevi.Arka fan, direnç yardımı olmadan devreye girer. Tüm yiyeceklerin buzunu çözmek için kullanışlıdır.
Sıcak işlevi koruyun.Taze pişmiş yiyecekleri sıcak tutar.
Şeker fırınları sembolleri
Yumuşak aşçı.Optimize edilmiş nem ve sıcaklık dağılımı sayesinde ekmek ve hamur işlerine uygun hassas bir pişirme sağlar, nem kaybını% 50 azaltır, yiyecekleri yumuşak ve hoş kokulu bırakır.
Sprinter.Fırının ısınma sürecini hızlandırarak sadece 8 dakikada 200 ° C’ye ulaşmasını sağlar.
Süper Izgara.Geleneksel çok işlevli bir fırına kıyasla ızgaranın gücünü% 50 artıran çift dirence sahiptir. Daha güçlü ve daha gevrek bir esmerleşme elde edilir.
Statik fırın işlevi.Fırının alt ve üst rezistansları devreye girer.
Havalandırmalı fırın fonksiyonu.Alt ve üst dirence ek olarak, fırının altındaki fan da yanarak ısının eşit şekilde yayılmasını sağlar.
Sıcak işlevi koruyun.Fırının alt kısmında bulunan dairesel rezistans ve fan devreye girerek ısının farklı raflara yayılmasını sağlar. Lezzet ve kokuları karıştırmadan aynı anda farklı yiyecekler pişirmek için idealdir.
Sıcak işlevi koruyun.Fırının sadece alt ısıtma elemanı devreye girer.
Sıcak işlevi koruyun.Orta ve ince etleri pişirmek için ideal olan ızgara elemanı devreye girer.
Sıcak işlevi koruyun.Fırının alt kısmındaki alt rezistans ve fan devreye girer. Tatlılar, kekler, bisküviler gibi hassas yiyecekleri pişirmek için idealdir.
Sıcak işlevi koruyun.Üst ısıtma elemanı ve fırının altındaki fanın kombinasyonu olan havalandırmalı ızgara. Üretilen etki, büyük miktarlarda bile kümes hayvanları, sosisler ve kırmızı etleri pişirmek için ideal olan et lokantasının yerini alabilir.
Sıcak işlevi koruyun.Yiyecekleri kızartmak ve gevrekleştirmek için ızgara ve et lokantası aynı anda çalışır.
Sıcak işlevi koruyun.Fonksiyon, bir pizzacının odun fırınına benzer bir saran sıcaklık oluşturmanıza olanak tanır.
Sıcak işlevi koruyun.Pişirmeden önce yiyeceklerin buzunu çözmenizi sağlar. İşlem, üst ve alt direncin ve fanın aralıklı olarak etkinleştirilmesiyle karakterize edilir. Fırın içerisinde 40 ° C’lik bir sıcaklık sabit tutulur.
Sıcak işlevi koruyun.Üst ve alt rezistansların kullanımı ile fan kombinasyonu sayesinde fırın içi sıcaklığı 60 ° C’de sabit tutar. Taze pişmiş yiyecekleri sıcak tutmak için idealdir.
Nardi fırın sembolleri
Nardi fırın lambası.Fırın ışığının yandığını gösterir.
Nardi hızlı buz çözme.Hızlı buz çözmeyi sağlayan ılık hava getirir.
Nardi hızlı buz çözme.Dahili fan devreye girerek havayı ısıtmadan nazikçe buz çözme için hareket ettirir.
Nardi daha düşük direnç.Uzun süreli pişirme için alt ısıtma elemanını, mayalanmaya izin vermek ve pişmiş yiyecekleri sıcak tutmak için etkinleştirin.
Nardi'nin üstün direnci.Pişirmeyi bitirmek ve kahverengileştirmek için üst ısıtma elemanını etkinleştirin.
Geleneksel pişirme nardi.Üst ve alt olmak üzere her iki direnci de etkinleştirerek geleneksel pişirmenin tek bir rafta yapılmasını sağlar.
Nardi düşük direnç artı fan.Alt direnç ve fanın çalışmasını birleştirir. Pişirmeyi bitirmek ve sterilize etmek için mükemmeldir.
Nardi dirençleri artı fan.Üst, alt ve fan direncini birleştirerek, aynı anda birden fazla yemek pişirmek için ideal olan optimum hava dağıtımına sahip olmanızı sağlar.
Nardi dairesel dirençler.Lezzet ve kokuları karıştırmadan, farklı türlerde bile aynı anda birkaç yemek pişirmek için dairesel rezistansı ve fanı harekete geçirir.
Nardi ızgarası.Izgara fonksiyonu, ızgara için ideal
Nardi ızgara artı fan.Zorla havalandırmayı ızgara ile birleştirerek, gıdanın dışını ve içini yumuşak hale getirmeyi başarır.
Nardi ızgara et lokantası.Tükürükte kümes hayvanları, oyun ve daha fazlasını pişirmek için.
Nardi pizza.Pizza pişirmek için otomatik program.
Nardi tostu.Otomatik olarak ekmek kızartmak için program.
Nardi tavuk programı.Tavuk ve patatesleri otomatik olarak pişirmek için.
Nardi yoğurt programı.Yoğurdu otomatik hazırlamak için.
Nardi ayrılık programı.Otomatik mayalanma programı.
Nardi kızartma programı.Kızartma için otomatik program.
Nardi kek programı.Otomatik kek programı.
Nardi gıda ısıtıcısı programı.Yiyecekleri sıcak tutmak için.
Nardi tabak ısıtma programı.Bulaşıkları yeniden ısıtmak için.
Nardi gratin programı.Graten. fırın işaretleri anlamları,simgeleri sembolleri bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , siemens fırın işaretleri anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , beko fırın sembolleri ve anlamları , arcelik fırın işaretleri anlamları , beko fırın işaretleri anlamları , profilo fırın işaretleri anlamları , bosch fırın işaretleri anlamları , fırın işaretleri anlamları siemens , teka fırın işaretleri anlamları , vestel fırın işaretleri anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , siemens fırın sembol anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı ,bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,