Fırın, buharlı fırın, mikrodalga fırın ve mikrodalga Aralarındaki fark nedir?

İspanyol mutfaklarında sahip olduğumuz mikrodalga fırınlar sen buharlı fırınlartipik olanı tamamlayan fırın ve mikrodalga. Ama bu cihazların her birinin ne için olduğunu biliyor musunuz? Bu yazıda, mutfağınızda en iyi sonuçları elde edebilmeniz için sahip olabileceğiniz tüm şüpheleri açıklığa kavuşturacağız.

Bosch fırınlarının özellikleri

Başlangıçtan, yani geleneksel olarak yemek pişirmek için en çok kullanılan cihazla başlayacağız: fırın. elektrikli fırınlar mutfaklarımızda bir klasik. Temel olarak, ısının, yiyecekleri ısıtan ve pişiren elektriksel dirençler yoluyla üretildiği bir cihazdır. Son teknolojik inovasyonlar Fırınlarımızın çoğunda bulunanlar, karmaşık ve çok özel yemek pişirme işlemlerini gerçekleştirmenize de olanak tanır.

Ama hepsi bir basit yol. Çünkü Bosch fırınıyla yemek pişirmek son derece kolaydır. Üç çeşit pişirme çeşidi vardır ve çok basit, özgün ve iştah açıcı tarifler hazırlamanıza izin verir. Ekrandaki pişirme türünü seçmeniz ve lezzetli bir tarifi tatmaya hazırlanmanız yeterlidir.

Fırınlarımızdan biri ile et, balık, sebze ve hatta pastacılık ürünleri gibi her türlü yiyeceği gratebilir, kızartabilir, fırında pişirebilir, pişirebilir, ısıtabilir, kondisyonlayabilir veya çözebilirsiniz. Ek olarak, bazı fırınların işlevi vardır. pirolizböylece kendilerini bile temizlerler. Sadece 3 olası yoğunluk ve sonuç seviyesi arasından seçim yapmalısınız.

Sıcaklık ile ilgili olarak, her yiyeceğin farklı bir ısıya ihtiyacı vardır pişirmek. Bosch fırınları, her biri için ideal sıcaklığa ulaşabilir ve bu sıcaklığı koruyabilir, bu nedenle yiyecekleri yakmak veya geçmek konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Buharlı fırın nasıl çalışır?

Son yıllarda buharlı pişirme en popüler yemek pişirme tekniklerinden biri olduğu için buharlı fırın popüler hale geldi. sağlıklı bulunmakta. Bu tür bir mutfak, yiyeceklere gerçekten rakipsiz bir doku ve lezzet verir. % 100 buharla veya ilave buharla pişirilebilir. Ayrıca fermente edin, kurutun, yavaş pişirin veya yiyecekleri yeniden oluşturun.

Buharlı fırınların en büyük avantajı, gıdalar özelliklerini ve besinlerini korur, kompozisyonunu değiştirmeden. Bu tip fırında yiyecekler orijinal rengi ve dokusu korunarak yüksek nem indeksi ile muhafaza edilir. Sağlıklı beslenmek isteyenler için en uygun olanlardır.

Al buharlı pişirmek, yiyecekler daha hafif ve daha az yağlıdır. Bu yöntem aynı zamanda toksin içermez ve gıdalardaki yağları en aza indirir. Diğer yandan, işlev a buhar, aroma ve tatların karışması riski olmadan birden fazla yiyeceğin aynı anda pişirilmesine izin verir.

Mükemmel bir tarif elde etmek istiyorsanız, fırın içindeki işlemler ne kadar yavaş ve düşük bir sıcaklıkta olursa yemeğin kalitesinin o kadar yüksek olacağını unutmamalısınız. Bu nedenle, bu durumda buharlı fırın en iyi seçenektir.

Piyasadaki en iyi buharlı fırınlardan biri bizim Serie 8. PerfectRoast termometresi sayesinde en karmaşık kızartmalarda bile mükemmel pişirme elde edilebilir. Pişirilecek yiyeceğin üç farklı noktasına yerleştirmeniz yeterlidir; her bölümde ideal pişirme sıcaklığına ulaşıldığında fırın kapanır. Sonuç, dışı gevrek ve içi sulu lezzetli bir rosto olacaktır.

Öte yandan fırınımız Seri 6 buhar ekledi ve Recetas gurme önceden programlanmış. Bir Profesyonel 3D ısıtma sistemi, size üç farklı seviyede aynı anda yemek pişirirken mükemmel sonuçlar sunar. Yiyeceklerin dışı gevrek ve altın, içi yumuşak ve sulu olduğu için pratik olarak profesyonel sonuçlar elde edebileceğiniz bir fırındır.

Mikrodalga, tüm yaşamın pinche’si

Basit veya hızlı işlemler veya tarifler için mikrodalga en iyi müttefikiniz olacaktır. Mutfağınızda her zaman olduğu gibi. Bir mikrodalga, gıdalardaki su molekülleri ile etkileşime giren elektromanyetik dalgalar üzerinde çalışır ve bunların hızla ısınmasına neden olur.

Mikrodalgalar sayesinde yapabiliriz ısı, graten veya ızgara hiçbir zaman bulaşıklar. Bosch’un mikrodalgalarından bazıları bile Serie 8Stoklarında bulunan otomatik gurme tarifleri sayesinde pratikte tek başına yemek yapıyorlar. Bunu yapmak için sadece malzemeleri girmeniz ve ağırlıklarını belirtmeniz gerekir.

Mikrodalga fırın ne içindir?

Fırınlarımız, buharlı fırınlarımız, mikrodalgalarımız var … ve mikrodalga fırınlar! Ama nelerden oluşurlar? Temelde bir cihazdır bir mikrodalga ve fırının işlevlerini birleştiriryer sorunu olan küçük mutfaklar için idealdir. Aslında fırınlarımızda bir arada iki hatta üç pişirme şeklimiz olduğunu söyleyebiliriz.

Mikrodalga fırınlar kompakt fırınlar, 45 santimetre yüksekliğinde, çok işlevli bir fırın ve bir mikrodalga fırının avantajlarına sahip. İşlemi hızlandıran elektromanyetik dalgalar sayesinde pişirme sürelerinin azaltılmasını mümkün kılar. Yemek yapmayı sevmesine rağmen yemek pişirmek için fazla zamanı olmayanlar ve evlerinde birkaç alet bulunduracak yer olmayanlar için ideal bir mutfak aletidir.

Gördüğünüz gibi size ve kendinize lezzetli tarifler hazırlamak için birçok seçeneğiniz var. Fırınların, buharlı fırınların, mikrodalgaların veya mikrodalga fırınların özellikleri hakkında sorularınız mı var? Öyleyse, bize bir yorum bırakın, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Yazar hakkında

'src =