Filtre LG çamaşır makinesinden nasıl çıkarılır

LG çamaşır makinesinde filtre nasıl çıkarılırİlk bakışta, tahliye filtresini bir LG yıkayıcısından çıkarmak basit ve kolaydır – vidasını sökün, temizleyin ve yerine geri koyun. Ancak bazen ikinci şey saatlerce uzar, apartman sel tehlikesi altındadır ve makinenin kendisi bir tahliye pompası olmadan bırakılabilir. Sinirlerinizi ve eşyalarınızı riske atmamak için, sürekli olarak talimatlara göre hareket etmek daha iyidir.

Normal koşullar altında parça çıkarma

Filtreyi çıkarmak için kesinlikle acele etmeye değmez. Hemen çalışmaya başlarsanız, su yerdeki boş delikten akacaktır. Tamburun boş veya dolu olması da önemli değildir – kirli atık sıvı her zaman “tıkanma” olmaksızın güçlü bir şekilde akan yıkayıcı tankında kalır. Böyle bir acelenin sonuçları makinenin etrafındaki ortama bağlıdır: Kirli bir halıdan, hasarlı bir zemin kaplamasından veya yerel bir selden kurtulabilirsiniz. Her durumda, zaman ve enerji harcamanız gerekecek.

Bu, filtreyi temizlemeyi unutmanız gerektiği anlamına gelmez. Prosedüre sadece akıllıca ve yeterli hazırlık ile yaklaşmak gerekir. Bu nedenle, LG’nin bir parçasını almadan önce bir dizi basit adımı tamamlamanız önerilir.Kutuyu kaldırın ve kabı değiştirin

  • Cihazı elektrikten çıkarın.
  • Makineden halıları, uzatma kablolarını, kutulardaki deterjanları ve diğer uygun olmayan nemi çıkarın.
  • Hassas zeminleri sudan koruyun. En güvenilir yol, ünitenin altındaki ve etrafındaki boşluğu yağ veya film ile kaplamak ve eski paçavraları üstüne koymaktır.
  • Atık suyu toplamak için bezler ve düz kaplar hazırlayın. İkincisi, plastik kaplar ve tavalar mükemmeldir.
  • Ön ayaklar 3-5 cm mesafede olacak şekilde yıkayıcı haznesini geriye doğru eğin ve filtre haznesinin altındaki boşluğa hazırlanmış bir kap yerleştirin.
  • Kabı baştan aşağı dağılmış bezlerle ‘koruyun’.

Döngü bittikten hemen sonra toz filtresini çıkarmaya çalışırsanız, sıcak su akışından yanabilirsiniz. Sıvının tamamen soğuması için birkaç saat beklemek en iyisidir.

Puanlar tamamlandıysa işe gidin. İlk önce teknik kapağı açın ve filtre kapağını bulun. Çıkıntılı “topuzu” alıp saat yönünün tersine yarım tur çeviriyoruz. Biraz çaba sarf ederek kendimizi çekiyoruz. Meme yuvadan çıktığında, delikten su akacaktır. Uçağın düzensiz olacağı gerçeğine hazırlıklı olmalısınız – plastik bir kapak sıvıyı serpecek ve paçavraların etrafına saçılan paçavralar bir öz haline gelecektir.

Ayrılamazsan?

Ancak parçalar her zaman düzgün bir şekilde çıkmaz. Bazen bir filtre elde etme girişimleri, RİA vücuda yapıştığından veya iplik tıkandığından istenen sonucu vermez. İlk durumda, beyaz veya sarı boya, lastik pedin altından görülebilir ve ikinci durumda, “çöp kutusu” nun bir şeyi tuttuğu hissi vardır. Bu gibi durumlarda, standart şema çalışmaz – diğer tarafa gitmeniz gerekir. Dolayısıyla, filtre kaldırılmazsa şunları yapmalısınız:

  1. Kıskaç veya pense hazırlayın.
  2. Filtre “tutamacını” “tut” aracı;
  3. Parçayı dikkatlice döndürün.

Çok sert sıkamazsınız, aksi takdirde kırılgan plastik kırılır ve uygun bir etki olmaz. Zaten sonuç yoksa, taktikleri değiştiririz: Yıkayıcıyı zeminden 15-20 cm yukarı eğip vücudu duvara yaslıyoruz. Bir kez daha, filtreye geri dönüyoruz ve ona “vurmaya” çalışarak birkaç kez tutuklıyoruz. Güçlü bir sarsıntıyla krateri tutan UFO’lar hareket edebilir ve ipliği “yakalamadan” kurtarabilir.

Toz filtresini koltuktan tornavidayla çıkarmaya çalışmanız önerilmez. Yüksek koklear hasar riski ve yeni bir sorunu çözmenin karmaşıklığı vardır.

Kavrama yöntemi işe yaramadığında, zor ama en verimli yoldan gitmelisiniz – çöp filtresini pompanın yan tarafından temizlemelisiniz.Kokleaya makinenin altından ulaşmak, yandaki deliklerden kelepçeleri çıkarmak, kelepçeleri gevşetmek ve tahliye pompasını almak gerekir. Kolaylık sağlamak için kasanın ön panelini sökebilirsiniz. Çıkarılan ek parçalar sıcak suya batırılır ve temizlenen filtre kolayca demonte edilir.

Akıllıca hazırlanırsanız, acele etmezseniz ve güvenlik önlemlerini hatırlarsanız, LG çamaşır makinenizdeki filtreyi çıkarmak kolaydır. Düzenlilik de önemlidir – uzun bir çökme iş parçacığını önleyecek ve görevi karmaşıklaştıracaktır.