Farklı yiyecekler nasıl mikrodalga fırında pişirilir

Günlük kullanım için bir cihaz olmasına rağmen, çoğu zaman yalnızca mikrodalga için buzunu çözmek veya yiyecek ısıtmak için, ama Mikrodalgada birçok tarif pişirebileceğinizi biliyor muydunuz? Çok hızlı bir yöntem olmasının yanı sıra çok sağlıklı da olabilir.

Mikrodalga fonksiyonları sayesinde büyük komplikasyonlar olmadan sağlıklı bir diyet yemek çok daha kolaydır. günlük yaşamın bu tür zımbaları ile bulaşıkları hızlı ve kolay bir şekilde pişirin, ısıtın ve buzunu çözün sebze, et, pirinç veya patates gibi. Bugün içinde #cookingwithBosch size mikrodalgada farklı yiyecekler pişirmeyi öğretiyoruz.

Mikrodalgada patates

Patates mikrodalgası nasıl yapılır

Kavrulmuş, pişirilmiş, kızartılmış… Patates her yönden iyidir! Ve en iyisi, tüm bu tarifleri mikrodalgada hazırlayabilmenizdir. Patates, en sevdiğimiz yiyeceklerden biridir ve çok yönlüdür. Bu nedenle, bir yazmaya karar verdik İleti onları mikrodalgada nasıl pişirebileceğinizi açıklamak için tamamlayın. Kaçırma!

Sebzeler nasıl mikrodalga fırında pişirilir

Sebzeler her zaman lezzetlidir. Tek başına veya bir tabak et, balık veya makarna ile. Mikrodalgada sebzeleri pişirmek için küçük, benzer büyüklükte parçalar halinde kesin.. Mikrodalgaya uygun bir kaba koyun ve her 100 gram sebze için iki yemek kaşığı su ekleyin.

Kabı mikrodalgaya koyun ve 600 W güçte 10-15 dakika (500 gram sebze pişirmek için) pişirin. Ara sıra karıştır.

Balık mikrodalgasında nasıl yapılır

Mikrodalgada balık pişirmek de mümkündür. Bunu yapmak için, bunu dikkate almanız gerekecek balık filetosu ne kadar ince olursa, o kadar hızlı pişecektir. En iyi sonuçlar için, filetoları mikrodalgaya dayanıklı bir tabağın alt kısmına, üst üste koymadan yaymanızı öneririz.

Balık filetolarını pişirmek için 600W güçte 7-12 dakika pişirin. Mikrodalgaya koymadan önce Filetolardan biraz yağ ekleyin ve baharatlayın. Fazladan bir lezzet katmak için bir tutam limon ekleyebilirsiniz. Lezzetli olacak!

Et mikrodalgada nasıl yapılır

Yiyeceklerin kalınlığının mikrodalgada pişirme süresini etkileyeceğini unutmayın. Mikrodalgada bir parça tavuk pişirmek istiyorsanız, 600W güç seçerseniz bunu yapmak 30 dakika sürecektir. Zamanın yarısı geçtikten sonra tavuk parçasını çevirmeniz gerekeceğini unutmayın. Bir iyilik hazırlayın Garnizon ve zaten yiyecekleri yaptınız!

Mikrodalga pandispanya tarifi

Mikrodalgada hamur işleri nasıl pişirilir

Nasıl duyuyorsun! Mikrodalgada hamur işleri pişirmeyi hiç düşünmediyseniz, bunu hazırlayabileceğinizi bilmek sizi şaşırtacak. lezzetli kek sadece iki dakika içinde ve mutfağı kirletmeden. Lezzetli!

Mikrodalga pişirme kapları

Artık mikrodalgada nasıl pişirileceğini bildiğinize göre, bunun için mükemmel kabı seçmeyi unutmayın. Yemek pişirmek için en uygun olanı cam ve seramik kaplardır. Ancak, bu kullanım kabın kendisinde sağlandığı sürece karton veya kağıt kaplar da kullanabilirsiniz.

Mikrodalgada yemek pişirirken aklınızda bulundurmanız gereken bir diğer ipucu da bunu kapalı kaplarda yapmaktır. Bu sayede daha homojen bir pişirme elde edeceksiniz ve ayrıca mikrodalgada kötü kokuların oluşmasını önleyeceksiniz.

Son olarak, yemek pişirildikten sonraTadına bakmadan önce 2-5 dakika dinlendirmenizi tavsiye ederiz.. Yemek için!

Yemek yapmaya hazır mısın mikrodalga? Bazı Bosch mikrodalga modellerinde, önceden programlanmış 10 tarif bulacaksınız. Daha fazlasını istiyorsanız, blogumuza bir tur atın ve en iyi mikrodalga tariflerini bulun. Dakikalar içinde ve mutfakta neredeyse hiç karışıklık olmadan en iyi mutfağın tadını çıkarın!

Yazar hakkında

'src =