Evler, evler, yazlıklar, arsalar – Moskova bölgesinde mülk sahiplerinden ve acentelerden gayrimenkul satışı ve satın alınmasıyla ilgili reklamların bir veritabanı

Fotoğraf: Belikov Valentin

Leningrad bölgesindeki banliyö emlaklarına olan talep düşmeye devam ediyor. Avito Gayrimenkul’e göre 2020 yılında% 2 azaldı. Aynı zamanda, arz, aksine, hızla büyüyor: yani geçen yıl% 12 arttı. Banliyö gayrimenkulü sadece elit segmentte talep görmeye devam ediyor. Örneğin, üç A sınıfı yazlık yerleşim yeri ve altı B sınıfı yazlık yerleşim yeri satışa çıkarıldı, evlerin maliyeti 10 milyon ila 85 milyon ruble arasında değişiyor.

Uzmanlar, en önemlisi, bu gayrimenkul segmentindeki talep dinamiklerinin artık nüfusun gelirindeki bir düşüşten ve kır evleri için her zaman verilemeyen ipotek yokluğundan etkilendiğini belirtiyorlar. Aynı zamanda, elit kır evlerine olan talep, aksine, istikrarlı bir şekilde artıyor ve fiyatları hızla artıyor. Bu nedenle, örneğin, işletme sınıfı evler ve evler segmentinde, ortalama satın alma fiyatı 47 milyon ruble, konfor sınıfı – 19 milyon idi.

Tatil yerinde kış. Yeni Yıl tatillerinde köy kamplarının geliri% 20-50 arttı Geri kalan

Nereden başlamalı

Her şeyden önce, bir kır evinin tasarımının amacının, mevcut alanı görsel olarak artırmak ve üzerinde bulunan nesneleri düzene koymak olduğunu anlamanız gerekir.

Sitenin uygun şekilde düzenlenmiş peyzajı, altyapıyı daha erişilebilir kılar, düzenlemenin gereksiz teknik ayrıntılarını gizler ve banliyö alanlarının tasarımı için tek bir konsept belirler.

Kağıda bir proje hazırladığınızdan emin olun – bu şekilde yeteneklerinizi görsel olarak değerlendirebilirsiniz. Daha da iyisi, özel bir peyzaj tasarım programı kullanın.

Bir tasarım projesi hazırlamak için öneriler

10 dönümlük bir kır evinin bir arsa tasarımını planlamaya başlarken, aşağıdaki ipuçlarına uymalısınız:

  • Peyzajla ilgili herhangi bir çalışmanın gelecekte yapılacağını kendiniz anlayın. Bunu kabul edin ve tutarlı davranın. Ayrıca, bir tasarım projesi oluşturma sırasının ve uygulanması için adımların sırasının her zaman farklı olduğunu lütfen unutmayın.
  • Sabit nesnelerle çevre düzenlemesine başlayın. Mevcut binaları ve yapıları plana ekleyin, kaldırmak istediklerinizi işaretleyin ve inşa etmeyi planladığınızların üzerine çizin.
  • Bir izleme sistemi oluşturun.
  • Ayrı işlevsel alanlar ve nesneler üzerinde çalışın.

O halde iletişim?

Böyle bir durum, bir zamanlar sahaya bir ev inşa eden ve ardından kooperatife gaz sağlayan ve merkezi bir su temini yapan yaz sakinleri tarafından karşılaştı. Bir ev inşa etmek ve nihayetinde iletişim kurmak hem yasal hem de teknik olarak çok zaman alan ve karmaşık bir süreçtir. Belki de bu yüzden, zamanla anahtar teslimi hizmetlere sahip evlerin inşası için bir talep ortaya çıktı, söylenebilecek her şey ve uygarlığın faydaları onlar için iyi.

İmar incelikleri

Bir kır evi için peyzaj tasarımının fotoğrafı, bölgenin imar edilmesinin ayrılmaz bir unsur olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, bununla kıskanç olmanıza gerek yok, aksi takdirde site çeşitli unsurların bir çöplüğüne dönüşecektir.

Ayrı bölgelerin tahsisine, binalar veya doğal bariyerlerle çevrili yerlerden başlanması tercih edilir. Oyun alanları, küçük çiçek bahçeleri, ön bahçeler ve yürüyüş yolları için uygundur.

Tüm küçük bölgeleri kestikten sonra, az çok anlaşılır bir konfigürasyona sahip olacaksınız. Fantezi ve hayal gücünün dolaştığı yer zaten olacak.

Ancak, aşağıdaki kurala uymalısınız: bir bölgenin boyutu 1,5 papağanı geçmemelidir.

Dekorasyonlar

Peyzaj fikirlerini dekore etmek için manzarayı dikkatlice düşünmeniz gerekir. Heykel, lambalar, dekor – yukarıdakilerin hepsini kullanarak başkalarının dikkatini arazi sahibinin karakterine odaklayabilirsiniz.

En çok ilgi çeken, aşağıdaki dekoratif detaylardır:

Aydınlatma. Yeterince organize edilmiş alan aydınlatması, tarif edilemez bir gizem ve gizem atmosferi yaratacaktır. Bu gerçek özellikle romantik insanlara dikkat etmeye değer.

Heykel grupları. Bu, sahiplerin iç dünyasının bir yansımasıdır. Kompozisyonlar, masal karakterlerinden, efsanelerin kahramanlarından, dünya sanatının başyapıtlarından veya ev yapımı eserlerden oluşabilir.

Taşlar. Çevrede onlara önemli bir estetik değer verilir. Onlara çekici bir görünüm verirseniz, kompozit kompozit elemanlar olarak kullanılabilirler.

Yolların ve çevreleyen yapıların tasarımı

Bölgeyi, görünümün kapıdan kademeli olarak açılacağı şekilde ayrı bölgelere ayırmak gerekir. Genellikle, yolların yana gittiği bir merkezi sokak yaparlar.

Ancak bir gölet veya çiçek bahçesi ile ayrılmış iki sokaklı bir seçenek var. Ayrıca sitenin kenarları boyunca kısa yollarla veya iki yolla dolambaçlı bir yol da düzenleyebilirsiniz.

Parçalar tek bir şeyle ayırt edilmelidir – renk performansı veya şekil. Geometrik boyutları amaca bağlıdır.

Çitler olmadan güzel bir site tasarımı imkansızdır. Katı veya yarı saydam olabilirler. Bölgede daha derine indikçe boylarının artması arzu edilir.

Genel üslup yönünü korumayı unutmayın. Ahşap bir kuyu, bir kütük veya taş yapıyı, bir tuğla çiti – beton bir park alanını vb. Mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır. Saçma kombinasyonların olmadığından emin olun.

İşleme prosedürü

Arka bahçenizin iyileştirilmesini organize etmeye karar verirseniz, belirtilen telefon numarasına başvurun ve kalifiye bir uzmandan ücretsiz danışmanlık alın. Çalışmaya başlamadan önce, sitenin organizasyonu için tahsis edilen sabit bir maliyet ve şartlarla bir anlaşma yapılır.

Belirlenen zamanda, kendi teknolojik araçlarına sahip ustalar arka bahçenize gelecek ve büyük ölçekli çalışma durumunda, ekip sonuçtan tamamen memnun kalana kadar her gün gelecektir. First Cottage Company, sitenizi inanılmaz derecede güzel hale getirecek ve rahatlamanın tüm özelliklerini hesaba katacaktır.

Çevre düzenleme

Öncelikle mevcut doğal koşullarda yetişebilen ve size uygun olan bitki ve ağaçlara karar vermelisiniz.

Bahçenin çevresine dikilen çalılar, sınırlarının silinmesine yardımcı olacaktır. Onlara iyi bir katkı çılgınca çiçek açan çiçekler olacak.

Ağaç dikimleri için, sitenin kuzey ve batısında bölgelerin tahsis edilmesi tercih edilir.

Uzun ağaçların ve çalıların çiçek tarhlarını kapatmadığından emin olun – her zaman iyi aydınlatılmalıdırlar.

Tekrarlama ve simetri kuralını yeşil alanlara uygulayın, renkleri akıllıca seçin ve vurgular koyun.

Manzarayı kendiniz dekore etmeniz oldukça mümkün. Önemli olan arzu ve sabra sahip olmaktır. Size yardımcı olmak için, kır evlerinin arsalarının tasarımının hazır örnekleri olacak – bunlar internette bulunabilirler. Profesyonel tasarımcılarla yapılan istişareler gereksiz olmayabilir.

Bir kır evi sitesinin peyzaj tasarımı fotoğrafı

Makaleyi beğendin mi? Paylaş ;)

0