Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2021
EIpaRs 2021

Eviniz için teraslı bahçe fikirleri

Dik, engebeli veya eğimli bir bahçeyi basamaklı bir dizi mini bahçeye (seveceğiniz teraslı bahçe fikirleri) dönüştürerek mücadele edin Dik ve düzensiz bir bahçeniz mi var? Peki, doğru noktaya geldiniz. Eviniz eğimli bir arsa üzerindeyse, bu dik eğimi teraslar halinde düzenleyerek ve tesviye ederek gerçekten benzersiz ve ilginç bir dış mekan yaşam alanı yaratabilirsiniz. Ne de olsa teraslı bir […]

08 Ağustos 2020 - 9:23 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi. A+A-

Eviniz için teraslı bahçe fikirleri

Dik, engebeli veya eğimli bir bahçeyi basamaklı bir dizi mini bahçeye (seveceğiniz teraslı bahçe fikirleri) dönüştürerek mücadele edin

Dik ve düzensiz bir bahçeniz mi var? Peki, doğru noktaya geldiniz. Eviniz eğimli bir arsa üzerindeyse, bu dik eğimi teraslar halinde düzenleyerek ve tesviye ederek gerçekten benzersiz ve ilginç bir dış mekan yaşam alanı yaratabilirsiniz. Ne de olsa teraslı bir bahçe, hem güzel görünmesini hem de erozyonu önlemeye yardımcı olan, farklı seviyelerde bir dizi küçük bahçedir.

Apartman teras dekorasyonu
,
Teras Bahçesi Yapımı
,
Teras modelleri
,
Teras bahçe
,
Teras Dekorasyon
,
Bahçe terası
,
Terası bahçeye çevirmek
,
Teras bahçe düzenlemesi
,

Bir eğimi teraslı bir bahçeye dönüştürerek, temelde mevcut alanı çoğaltırsınız ve bu, dinamik ve boyutsal bir şekilde seviyelerle oynamanıza izin verir. Bir dizi birbirine bağlı, çok seviyeli bahçe yatağı tasarlamak, alana çok fazla karakter katar ve sonuç, sahne benzeri, amfi tiyatro hissine sahip harika bir dramatik bahçe olabilir.

Bu, güverteler veya teraslar, bank oturma yerleri, ateş çukuru alanı, göletler ve havuzlar gibi bireysel amaçlarla ayrı bölgeler oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Öyleyse içeri girelim ve görsel dramlarla dolu çok seviyeli teraslı bahçelerin 35 çarpıcı örneğine bakalım.

1. Modern teraslı bahçe

Teraslı bahçeniz bir uçurumun kenarında, heyelanlara eğilimli bir alanda olduğunda, ciddi bir yapısal desteğe sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz! Bir koya bakan bu çarpıcı sahil bahçesi, özellikle yapısal güçleri için seçilen bitkileri (Westringia, Miscanthus ve Lavender) ve hepsini yerinde tutmak için geniş ahşap zemin kaplaması kullanan teraslı bir bahçeye harika bir örnektir. Mekanın doğal hatlarına sadık kalıyor ve heykelsi tahta kaldırım, okyanus manzarasını seyretmek için bolca nokta sunuyor.

2. Alanı maksimize edin

Uyumlu bir gümüşi-yeşil renk düzeninde sağlam dikimlerle dolu, iyi tanımlanmış teraslı bahçe yatakları, bu sahil ön bahçesine bol miktarda etki katıyor. Düzenli katmanlar, her şeyin düzgün görünmesini sağlar ve seviyelere sahip olmak, mevcut ekim alanını gerçekten en üst düzeye çıkarır. İstinat duvarının tepesinde turkuaz renkli etli tebeşir çubukları (Senecio serpens) bulunur, ardından Dichondra ‘Silver Falls’ tarafından şelale benzeri hoş bir etki yaratılır. Sağ tarafa boyut ekleyen bir karton avuç içi.

3. Malzeme uyumu

Teraslı bahçe istinat duvarlarınızı, evinizle aynı malzemelerden inşa etmek, iç mekanların dış mekanlara bağlı kalmasını sağlar. Bu sahil evinde, muhteşem bir ham ahşap istinat duvarı hem ateş çukuru alanını çevreler hem de düşük yüksekliği sayesinde rahat oturma yeri olarak ikiye katlanır. Küçük duvarın arkasındaki bahçe, çay ağacı çalılıklarının arasında kum tepelerine oturur ve az bakım gerektiren yerel kıyı bitkilerine sahiptir.

4. Çimlerle çevrili

Süs çimleri, teraslı bir bahçede esintide kımıldayıp sallanırken güzel görünür ve ne kadar çok katman olursa o kadar iyidir. Aşağıda, az bakım gerektiren çimen ve çalılarla dolu bu üst üste binen teraslar, yapıların sert hatlarını yumuşatır ve hoş bir hipnotik hareket sağlar.

5. Gelgitler ve akışlar

Su özellikleri her zaman bir bahçede görsel ilgi yaratır, ancak özellikle teraslı bahçeler için çok uygundur. Küçük şelaleler veya çeşmeler eğim fikrini tamamlar, yerçekimi suyu yokuş aşağı damlatırsa doğal görünür. Su özelliğinizi sulama ve drenaj sisteminize dahil etmek bile isteyebilirsiniz. Burada, bu teraslı bahçenin organik kıvrımları, akan su fikri ile çok iyi birleşiyor.

6. Yukarı çıkmak

Lancashire, İngiltere’deki bu otantik, asırlık, resmi teraslı bahçe, birçok farklı alanda seyahat etmeye izin vermek için çeşitli açılarda çok sayıda merdiven seti içerir. İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun: bahçenizde dolaşmak mı yoksa uzaktan görmek mi istiyorsunuz? Bakım için erişim ne olacak? Bu, sizin de adım eklemeniz gerekip gerekmediğine karar vermenize yardımcı olacaktır.

7. Paralel çizgiler

Bu ödüllü yapısal teraslı bahçe, taş istinat duvarları, ağaç sıraları ve çitlerin oluşturduğu katmanların, evin içinden bakıldığında görsel olarak çok hoş görünen bir dizi yatay paralel çizgiyle nasıl sonuçlandığını gösteriyor.

Eğimli avlu, hem güzel bir arka plan hem de komşulardan mahremiyet sağlamak için bahçeye getirilen olgun süs armut ağaçlarına sahiptir. Bahçede, dokulu taş duvarlar boyunca banket koltukları ve bir yemek ortamı dahil olmak üzere eğlenmek için bol miktarda sosyal alan bulunmaktadır.

Bu veranda fikirleri ve açık hava fikirleriyle daha fazla açık hava yemek fikri görün .

8. Çoklu bölgeler

Bahçeler, teraslı alanınız için tek seçenek değildir – farklı seviyelerde küçük sosyal alanlar da dahil edebilirsiniz. Altın tonları ve yumuşak tonları ile aşağıdaki teraslı bahçenin ahenkli renk paletini seviyorum. Ayrıca kayaları büyük bir etki için kullanır – bunlar çıplak toprak ve çakıl alanlarının erozyonunu önlemede gerçekten yardımcı olur.

Dışarıda ısınmak için bir yer, serin geceler veya kış eğlenceleri için mükemmeldir. İşte bahçenizde kullanabileceğiniz en sevdiğim ateş çukuru fikirlerim .

9. Dönüm noktaları

Seviyeleri geçerken yön değiştiren küçük adımlar, küçük teraslı bir bahçede dinamik ve ilginç bir kompozisyon oluşturur. Yukarı ve aşağı dik bir dizi basamaktan ziyade, garip dönüşler yapanlar hem göze hoş gelir hem de daha güvenlidir. Beyaz istinat duvarları ile birlikte beyaz çiçekler içeren dikim paletinin bulunduğu bu şık teraslı ön bahçeyi seviyorum.

10. Aydınlat

Akıllı peyzaj aydınlatmasıyla muhteşem teraslı bahçenizi vurgulayın. İster güneş ışığı ister duvar lambaları, bahçe fenerleri veya bir dizi aynalı ışık seçin, aydınlatma seviyelerinize derinlik katacak ve özellik ışıklarınıza odaklanacaktır.

Gömme LED şeritleri gibi aydınlatma, seviyelerde değişikliklerin meydana geldiği yerlerde belirginleşmeye yardımcı olarak adımların güvenliğini artırabilir. Bahçe ihtiyaçlarınız için bir plan hazırlamak için uzman bir peyzaj aydınlatma tasarımcısıyla konuşun .

11. Arka bahçe teraslı sebze bahçesi

Klasik teraslı bahçeler genellikle yarı dairesel, amfitiyatro şeklini alır ve bir dizi basamağın her iki tarafında teraslar bulunur. Bu teraslı bahçe, aşçıya kolay erişim için arka kapının hemen dışında, nane, frenk soğanı, pazı ve domates içeren bir sebze alanıdır. Bahçe duvarlarını oluşturmak ve bu özel evi çevreleyen arazinin demir madenciliği mirasına bir selam veren merdivenleri tanımlamak için korten çeliği kullanıyor.

12. Boxy ahşap teraslı bahçe

Bu küçük dik alan, rahat oturma ve ekstra saksı bitkileri için alan sağlamak için derin platformlarla birlikte ahşap zemin kaplaması ve basamaklarla doldurulmuştur. Kereste kullanımında oldukça ağır görünmektedir, ancak ekici kutularındaki bitkiler kendilerini daha fazla kurduktan sonra, sert çizgileri biraz yumuşatacaktır. Saksı kutuları konusunda bir uzmandan yardıma ihtiyacınız varsa, her zaman size yardım edecek bir yerel bulabilirsiniz.

13. Görsel hileler

Teraslı bir bahçenin güzelliği, yalnızca seviyelerin kendilerinin daha fazla alan yaratması değil, aynı zamanda toplam alanı daha da büyük gösteren optik illüzyonlardan da yararlanabilmenizdir. Teraslı bir bahçenin akıllıca peyzajı , gerçekte olduğundan çok daha fazla alana ve derinliğe sahip gibi görünebileceği anlamına gelir.

Boyut, aşağıdaki teraslı bahçede dokulu dikimler ve dolaşan bir yol karışımı ile elde edilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, aşağıdaki beyaz duvar gibi bir istinat duvarının, bitkileri önünde sergilemek için boş bir tuval oluşturmasıdır.

14. Tasarım özelliği olarak adımlar

Daha küçük veya daha az dik teraslar, istinat duvarlarına ve yapısal desteğe daha az ihtiyaç duyarlar ve hafif, alçak yükselmelerle sadece birkaç adımda uzaklaşabilir. Bu teraslı yazlık bahçedeki gibi gerçekten geniş basamaklar yatay yüzeyleri vurgular ve lüks bir ferahlık hissine katkıda bulunur. Ayrıca aşağıdaki gibi bahçe heykelleri için yer sağlarlar.

15. Etli teraslı bahçe

Tüm seviyelerinize erişilebilirlik, teraslı bahçe tasarımında bir faktördür, ancak basamaklar ve platformlar bu zorlu noktalara ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, teraslı bahçenizi çok çeşitli kuraklığa dayanıklı sulu meyveler ve otlarla dikerek hayatınızı daha da kolaylaştırın.

Bu, bakımınızı ve dolayısıyla erişim ihtiyaçlarınızı azaltacağı için harika bir fikir. Ve sulu meyveler, aşağıdaki bahçede olduğu gibi, toplu dikimlerde düzenlendiğinde ve kayalarla karıştırıldığında kesinlikle çarpıcı görünebilir.

16. Sınırlı bir alana çok şey koyun

Bu küçük ve dar teraslı avlu, sekiz kişinin oturabileceği rahat bir açık hava yemek alanı yaratarak çok şey sığdırmayı başarıyor. Dikim kutularındaki çiçekli bitkilerin yanı sıra birkaç büyük ifade bitkisi, her şeyin düzenli ve düzenli olmasını sağlar.

17. Klasik teraslı bahçe

Bir dizi basamağın her iki yanında simetrik bahçe yatakları olması, klasik teraslı bahçe görünümüdür ve bahçenin her katına kolay erişim sağlar. Diğer yükseltilmiş bahçe yatakları hakkında fikir edinmek isterseniz, harika yükseltilmiş bahçe yatağı fikirleriyle dolu makalemize de bakın .

18. Adımları tanımlayın

Bu teraslı bahçedeki basamak taşları ne kadar güzel? Güvenlik amacıyla basamaklarınızın veya yolunuzun kenarlarına dikkat çekmek iyi bir fikirdir ve bunu yapmanın küçük mor çiçekli yer örtücülerinin aralarında kalmasına izin vermekten daha iyi bir yol olabilir mi?

19. Sulama ihtiyaçları

Teraslı bahçenizin bazı üst katları sadece estetik amaçlı olabilir. Bu durumda, sulama amacıyla en yüksek yerlere ulaşmak bazen zor olabilir ve bir sulama sistemi kurmak işin gereği olacaktır. Neyse ki sulama sistemleri damla doğal yerçekimi teraslı bahçeler sayesinde daha kolay yapılabilmektedir. Bu köşeli, çağdaş Kaliforniya teraslı bahçe, elle sulanması zor olan bazı çok yüksek noktalara sahiptir.

20. Süreklilik

Teraslı bir bahçe planlarken, hem iç hem de dış mekanda benzer bir görsel stili korumak için sürekliliği düşünün. Bu, uyumlu bir estetik için yaşam alanını evin ötesine genişletmeye yardımcı olur.

Aşağıdaki teraslı bahçeyi örnek alarak iki mekanı renkler, malzemeler ve hatta eklediğiniz mobilyalar ile birleştirebilirsiniz. Burada, dışarıdaki gri seramik karolar, istinat duvarı ve gri boyalı basamaklar ile içerideki beton zemine uyuyor. Mutlu, parlak bahçe mobilyaları, ev sahibinin iç mekan mobilyalarına benzer.

21. Teraslı sebze bahçesi – terasta

Teraslı bahçeler, farklı bitki türlerini çok kolay bir şekilde ayırmanıza olanak sağladıkları için bitkiler ve sebzeler yetiştirmek için idealdir, ancak yerçekimi sulama sistemleri veya eşlik eden ekim gibi şeylerden yararlanabilmeniz için yataklar yeterince yakın durur. Her zaman yenilebilir bir bahçe istemişseniz, katmanlı bir kurulum tam size göre olabilir. Balkonunuzda nasıl bitki yetiştireceğinize dair ipuçlarımıza göz atın .

22. Doğal görünümlü teraslı bahçe

Kayalar ve kayalar da dahil olmak üzere birçok farklı türde malzemeden teraslar oluşturabilirsiniz. Bu mini istinat duvarları, Teksas’ta eğimli bir arsanın bulunduğu yerde bulunan kireçtaşı kayalarından yapılmıştır. Peyzaj mimarı bunları barajlar gibi kullanarak yağmuru hapsederek toprak erozyonunu önler, bu da teraslamanın temel avantajlarından biridir.

23. Ön bahçedeki istinat duvarı

İki katmanlı basit bir istinat duvarı kurulumu, eğimli bir ön bahçede erozyonu durdurmanın kolay bir yoludur. Eğimi daha yumuşak birkaç adıma çevirerek, yağmur akmak yerine hapsolur.

Evinizin dışını tamamlayan çekici bir dokulu taş seçin ve yabani otlara hakim olacak dayanıklı, az bakım gerektiren bitkiler dikin, böylece ön yabani otları ayıklamak için fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz. Veya bahçenizin bakımı için başka birini kiralayın !

24. Çok dik teraslı bahçe

Çok dik bir eğimle, erozyon ve kaymayı önlemek için sitenin bütünlüğüne çok dikkat etmeniz gerekecektir. Buradaki merdiven setine bitişik ekici kutuları, bu basit minimalist ekim için bol miktarda yapı ve güç sağlar.

25. Çok amaçlı

Teraslarla çalışmanın avantajlarından biri, alanı dinamik ve işlevsel kılan tüm bu bireysel bölgeleri yaratabilmenizdir. Aşağıdaki küçük şehir bahçesinde, çimenlik alan, havuz ve açık duş, açık mutfak ve hatta bir oda bulundu. Devam eden çok şey ve her etkinlik için kesin sınırlar varken, bahçenin temiz ve düzenli kalmasını sağlamanız gerekir .

26. Yapı ve düzen

Teraslama, birkaç istinat duvarına sahip bu San Fransisken teraslı bahçe gibi, harap bir yamacın şık ve çağdaş bir tasarıma dönüştürülmesine yardımcı olur. İstinat duvarları çok çeşitli görünüm ve malzemelerde olabilir ve site koşullarınız ve ihtiyaçlarınız ile kişisel zevkiniz seçiminize rehberlik edecektir. Yaygın malzemeler arasında ahşap, taş, tuğla veya bunlar gibi beton bulunur.

27. İşlevsel ve estetik

Dik teraslı bahçelerdeki doğal taş istinat duvarları, bitkileri öne çıkarmak için nötr bir arka plan görevi görmenin ek faydasına sahiptir. Zıt renk, bitkileri odak noktaları olarak vurgulamak için ekimi gerçekten parçalar. Aşağıda, bir kireçtaşı duvar, bir kıyı ekimi ile eşleştirilmiş çarpıcı görünüyor ve aynı zamanda sahil evini güçlü rüzgarlardan korumaya yardımcı oluyor.

28. Mavi teraslı bahçe

Burada yine, yabani otlara karşı kendi özelliklerini koruyacak, kuraklığa dayanıklı bitkilerle dolu, çok az bakım gerektiren teraslı bir bahçe örneğimiz var. Bu ekimle elde edilen maviler ve yeşiller denizini seviyorum – aklınızda belirli bir renk şeması varsa, vizyonunuzu hayata geçirmenize yardımcı olabilecek bir bahçe ekimi uzmanıyla konuşmaya ne dersiniz?

29. Siteyi yeniden şekillendirme

İstinat duvarları monte edilmek yerine, bu bahçe toprağın yığılması ve sitenin dış hatlarının yeniden şekillendirilmesi yoluyla oluşturulan hafif bir eğime sahip. Tıknaz granit basamaklar ve bluestone basamak taşları, yerlilerin ve egzotiklerin bitki paletine karşı muhteşem görünüyor: basamak taşları boşlukları doğal menekşe yer örtüsüyle doldurulmuş.

30. Dikten şıklığa

Site iki seviyeye bölünmemiş olsaydı bu eğimin ne kadar dik olacağını hayal edin? Bunun yerine artık iki ayrı sosyal alan var; üst kısım çim için düz hale getirilmiş ve alt kısım bir avluya döşenmiştir. Sade bir ahşap merdiven onlara katılır.

Ev sahibinin daha fazla ilgi için asimetrik bir ekim düzenlemesine gitmesine bayılıyorum – avludaki oturma yerinin arkasında yeşil bir duvar ve merdivenlerin diğer tarafına tünemiş bazı temiz kaplar.

31. Büyük arka bahçe teraslı bahçe

Bu büyük arka bahçede, taş istinat duvarları ile iki seviyeli mekanlar oluşturulmuştur. Mavi taş döşeli bir alt veranda, barbekü ve açık havada yemek yemek veya ateş çukurunun yanında oturmak için mükemmeldir. Taş basamaklar bir çim ve ahşap stüdyosuna çıkar. Bahçe boyunca, ev sahipleri az bakım gerektiren, kuraklığa dayanıklı bitkiler kullanmışlardır – bu, bakımı için böylesine geniş bir bahçe alanınız olduğunda iyi bir fikirdir!

32. Bir ağacın etrafında sıralı

Teraslı bahçenizi planlarken ve mevcut özellikleri değerlendirirken, zemin hareketine neden olarak sitenizin bütünlüğünü etkileyip etkilemeyeceğini, olgun ağaçların sökülmesinin iyi bir fikir olup olmadığını düşünün.

33. Havuzlu teraslı bahçe

Malzemelerin tekrarı, bu modern teraslı arka bahçenin tüm öğelerinin ve seviyelerinin birbirine bağlı kalmasını sağlar. Havuz zemin kaplamasından merdivenlere, ahşap tezgah oturma yerlerine ve hatta ham ahşap adirondack sandalyelere kadar benzer soluk ahşap tonları kullanılmıştır. Daha fazla zemin kaplama bilgisi için, zemin kaplama fikirleri hakkındaki makalemize de bakabilirsiniz .

34. Asimetrik teraslı ön bahçe

Teraslı bir ön bahçeye sahip olmak, farklı bitkilerle oynayabileceğiniz ve yine de her şeyin süper temiz ve düzenli görüneceği anlamına gelir. Aynı zamanda ziyaretçileri hoş şekil ve renklerden oluşan bir zikzakla cezbediyor ve tabii ki kaldırım çekiciliğini artırıyor – bu sokaktan tüm önemli manzara.

35. Çiçekler ve kayalar

Ve son olarak, tamamen farklı bir şey… Düzeni ve düzgünlüğü unutun, kayalardan çıkan kaotik bir renk şelalesine ne dersiniz? Bu sakat adımlara çok iyi bakmanız gerekir! Ama muhteşem bir estetik, sence de öyle değil mi?

Zorluklar ve düşünceler

Elbette, yamaçta bir bahçe oluşturmaya gelince bazı kısıtlamalar var. Yamaçta dilimlemeye veya mevcut ağaçları ve çalıları kaldırmaya başlayamayacaksınız. Sitenin bütünlüğüne ve istikrarına zarar vermekten kaçınmak için dikkatli planlamaya ihtiyaç vardır – kim çamur kaymalarını ister? İstinat duvarlarının yerleşimi ve tepelik bölgeye sempati duyan bir dikim planı hakkında düşünmeniz gerekecek.

Bir eğimin dibine doğru, nemin yağmurdan sonra birikme eğiliminde olduğu yerlerde damper toprağı tolere edebilen bitkiler ekleyeceksiniz. Zirveye daha kuru dayanıklı bitkiler ekeceksiniz. Stabiliteye yardımcı olmak için her zaman derin köklenen bitkileri arayın. Kayalar ve yer örtücüler eklemek toprağın sabitlenmesine yardımcı olur ve bir kök ağı oluşturan ağaçların dikilmesi, seviyelerin bağlanmasına ve güçlendirilmesine yardımcı olur. Bahçe tasarımınızla ilgili yardım almak için yerel bir uzmanla konuşmak isteyebilirsiniz.

İstinat duvarları , bir eğimi daha az toprak basıncı ile daha küçük artışlara dönüştürdükleri için teraslı bahçeler için yaygındır, bu da yağmur yağdığında daha az erozyon anlamına gelir. Doğru sağlamlığa ve sağlamlığa sahip bir istinat duvarı tasarlamak için bir yapı mühendisi şarttır. Çok dik bir siteniz varsa, genellikle site derecelendirmesinden de yararlanacaktır. İstinat duvarlarına zarar vermekten kaçınmak için drenaj da çok önemlidir . Ayrıca, suyun yavaşça alt seviyelere akmasına yardımcı olacak ve emek-yoğun bir sulama rejiminden kaçınacak bir sulama sistemi eklemek isteyebilirsiniz.

Erişilebilirliğin ele alınması da önemlidir. Bir eğim dikerseniz, bakım veya sosyal alanların keyfini çıkarmak için tüm alanlara erişebilmeniz gerekir. Bu, adımlar, yollar veya rampalar eklemek anlamına gelebilir.

Ancak yukarıdaki tüm harika teraslı bahçe fikirlerinden de görebileceğiniz gibi, bir eğimin veya tepenin dikey alanını en üst düzeye çıkaran muhteşem bir bahçe tasarlamanın pek çok yolu vardır. Paralel terasların sıralı düzenlemesinin simetrisini ve sırasını mı tercih edersiniz? Ya da belki daha asimetrik, organik bir görünümden hoşlanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sukulent türleri ve çiçek açan türleri Sukulent türleri ve çiçek açan türleri...

 Sukulentleri keşfetmek Sulu meyveler veya sulu meyveler, sukulent türleri suyu depolamak ve kuraklık zamanlarında hayatta kalmak için ...

Seyrek çim nasıl sıklaşır toprak hazırlama Seyrek çim nasıl sıklaşır toprak hazırla...

Toprağı çim için hazırlama Toprağın özellikleri ve bölgenin klimatolojisi belirlendikten sonra onu hazırlama zamanı gelmiştir. Yapılmas...

Açık hava trendi Pergolalar Verandalar ve Teraslar Açık hava trendi Pergolalar Verandalar v...

Dışarıda yaşamak ve zamanımızın çoğunu evlerimizin dışında geçirmek sahip olabileceğiniz en büyük lükslerden biridir. İşte Pergolalar, ...

Kaktüs Dekoratif Fikirler ve Lamba Kaktüs Dekoratif Fikirler ve Lamba

Süslemek için kaktüs şeklindeki lambalar NEON ışıklar, LED ampuller ve sulu şekilli lambalar Elbette bu ampul işaretlerini daha önce gö...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Klima aylık ne kadar yakar Klima aylık ne kadar yaka...

Klima tüketimi Klima bana aylık ne kadara mal olur? Klimam a...

İç mekandaki aynalar, fikirler ve yerleşim kompozisyonları İç mekandaki aynalar, fik...

Farklı fonksiyonel alanların özelliklerini dikkate alarak ko...

Hostelworld nasıl çalışır? Hostelworld nasıl çalışır...

Seyahat etmek hayatın önemli bir parçasıdır. İşleri ve diğer...

Pencere panjur fiyatları 2021 Pencere panjur fiyatları ...

ÖNCÜ FİRMA Model Fiyatı PİMAPEN ELEKTRIKLİ PANJUR 160 – 200 ...

Oda hava soğutucularının seçimi için öneriler Oda hava soğutucularının ...

Hava soğutucu kalitesi, sunumu, ürünün büzülme miktarı, soğu...

En İyi hava soğutucu tavsiye En İyi hava soğutucu tavs...

En İyi Hava Soğutucuları Klimaların pazarı ele geçirdiği yad...

Çamaşır makinesi su alıyor ama dönmüyor Çamaşır makinesi su alıyo...

Çamaşır makinesi dönmüyor: nedenleri ve sorunun aranması Çam...

Sukulent türleri ve çiçek açan türleri Sukulent türleri ve çiçek...

 Sukulentleri keşfetmek Sulu meyveler veya sulu meyveler, su...

Dış cephe mantolama nedir hangisi daha iyi Dış cephe mantolama nedir...

Yapacağımız ilk şey, mantolama nedir şu anda ele aldığımız k...

Yerli oyun şirketi  rollic games satıldı Yerli oyun şirketi rolli...

Zynga, Hızla Büyüyen Hiper Günlük Oyunlar Sektöründe Lider o...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ