Eviniz için hangi bulaşık makinesi satın alınır?

Bulaşık makinesi, denediğiniz anda evde vazgeçilmez hale gelen cihazlardan biridir. Ovma pedini kesinlikle unutuyorsunuz, tüm bulaşıkları temizlemek çok daha az zaman alıyor ve ayrıca elde yıkamaya kıyasla önemli miktarda su tasarrufu sağlamış oluyorsunuz. Ama zaten biliyorsun hangi bulaşık makinesi alınır senin evin için Seçiminizi yapmadan önce bilmeniz gereken farklı özelliklere sahip birkaç alternatif vardır. Bu makale ile bunu olabildiğince basitleştirmenize yardımcı olmak istiyoruz!

Bulaşık makinenizi satın almak için bu ipuçlarını izleyin

En önemli şey, seçilen modelin evinizdeki ihtiyaçlarınıza uyum sağlamasıdır. Fiyat önemli bir bilgi parçasıdır, ancak bakmanız gereken tek şey değildir. Her şeyden önce karar vermek bulaşık makineniz için ne tür bir kurulum istiyorsunuz. Tipik olarak iki seçenek vardır:

  • Bağımsız bulaşık makinesi (), mutfakta drenaja bağlantınızın olduğu herhangi bir yere yerleştirilir. Diğer mobilyalarla birlikte veya bağımsız olarak yapabilirsiniz.
  • Entegre bulaşık makineleri: bir mobilya kapısının arkasına saklananlardır. Nereye yerleştirildiğini sadece siz bileceksiniz. Tasarımı çok daha sağduyulu olduğundan, minimalist mutfaklar veya dekorasyona tüm önemi vermek istediğiniz yerler için mükemmel bir seçenektir. Yükseğe mi kurmak istiyorsunuz? Seçebilirsiniz sürgülü kapılı bu model bu da yükleme ve boşaltmayı daha da kolaylaştırır. Ek olarak, ihtiyacınız olanı saklamak için alt alandan yararlanabilirsiniz.

Ne kadar boş alanınız var?

Kurulum türüne karar verdikten sonra, mutfaktaki ölçüler kendinize sorduğunuzda çok önemli başka bir noktadır. hangi bulaşık makinesi alınır. 60 cm bulaşık makinesi Geniş En yaygın olanlarıdır, fazla yer olmayan mutfaklarda ise küçük boyutuna rağmen büyük modellerle aynı özelliklere sahip 45 cm’lik bir tane tercih edebilirsiniz.

Bulaşık makinesinin boyutu da kapasitesini belirleyecektir. hizmetlerde ölçülür. Çoğu 60cm modelde 13-14 hizmet kapasitesi. Öte yandan kompakt bulaşık makinelerinde 10 adede kadar servis yıkayabilirsiniz.

Enerji verimliliğini unutmayın

Bulaşık makineleri zamanla çok değişti. Artık tabaklarınızı ve bardaklarınızı kusursuz bırakabiliyorlar Doğru miktarda su ve ışık kullanarak. Ancak bu avantajlardan yararlanmak istiyorsanız, bir bulaşık makinesi A +++, hatta bu derecelendirmeye göre% 10 daha az tüketenlerden bazıları.

İle ne kadar yıkandığını biliyor musun Bosch’tan en verimli bulaşık makinesi? Yalnızca 0,13 € *. Bir yıl içinde, tahmini elektrik tüketimi neredeyse 38 € olacaktır. Ve çalışması için ne kadar suya ihtiyacı var? Hepsi seçilen modele bağlı ama en verimli bulaşık makineleri 7,5 litre kadar az bir miktarla mükemmel sonuçlar elde edebilir, 30L daha az!

Ve son olarak, faydalarına dikkat edin

Merak ettiğinde hangi bulaşık makinesi alınırElbette en iyisini arıyorsunuz. O zaman, diğer iki ayrıntıyı gözden kaçırmayacaksınız: gürültü seviyesi ve performans.

Enerji etiketine baktığınızda su ve ışık tüketiminin yanı sıra bulaşık makinelerinin çıkardıkları gürültüyü de gösterdiğini göreceksiniz. Sessiz modellerin en verimli olanlarla da çok ilgisi vardır. çünkü gürültüyü azaltmak için Bosch EcoSilence motoru gibi yeniliklere dayanır, fırçalardan kurtulup sürtünmeyi önleyen. Önemi hakkında size bir fikir vermesi için, size özel bir gerçek veriyoruz: 20 38 dB bulaşık makineleri, 51 dB olanla aynı sesi çıkarır.

Bosch ankastre bulaşık makinesi

Ve en göze çarpan özellikler nelerdir? Bosch bulaşık makineleri, hayatınızı çok daha kolaylaştıracak işlevler ve programlarla donatılmıştır:

  • Zeolitlerle Kurutma: bu cihaz için en iyi yeniliklerden biridir. Bulaşık makinesinde oluşan nemi emip ısıya çevirebilen bir mineraldir. Her türlü sofra takımı ile kullanılabilir ve ayrıca her yıkamadan sonra kendilerini yeniler, böylece bakımları konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Minimum enerji tüketimi ve bulaşıkların daha iyi bakımı ile aradığınız sonuçlara sahip olacaksınız.
  • VarioSpeed ​​işlevi Aceleniz olduğu anlar için mükemmeldir, çünkü 3 kata kadar daha hızlı yıkayıp kurutabilir.
  • İle 1 saatlik program sadece 60 dakika içinde günlük sofra takımınızı tekrar kullanıma hazır hale getireceksiniz. Daha fazla zaman kesmeniz mi gerekiyor? Ardından bulaşıkları ve bardakları su ile yıkayabilirsiniz. 45ºC hızlı program.
  • Akıllı bir bulaşık makineniz olsun ister misiniz? bizim Home Connect ile bulaşık makinesi bunları cep telefonunuzla her yerden yönetebilirsiniz. Ekranda tek bir dokunuşla herhangi bir ayarı değiştirebilir, yük ve kire göre en iyi programı seçebilir veya eve gittiğinizde temiz bulaşıkları bulacak şekilde programlayabilirsiniz.

Ve iç donanımın da önemli olduğunu unutmayın!! Örneğin, üçüncü bir çatal bıçak tepsisi olan bir bulaşık makinesi satın almadan, alt sepette daha fazla alana sahip olursunuz ve sayesinde Bosch RackMatic sistemi Üst sepeti 3 farklı seviyeye kadar düzenleyebilirsiniz. Büyük bulaşıkları yıkamanız mı gerekiyor? Bunu, katlanabilir oldukları için daha derinlemesine oynamanıza izin veren VarioFlex Pro sepetleriyle yapabilirsiniz.

En iyi bulaşık makinesini mi arıyorsunuz? Tavsiyemizle doğru olanı bulacağınızdan emin olabilirsiniz, böylece tekrar elle yıkamak zorunda kalmazsınız!

Yazar hakkında

'src =