Eviniz için güzel banyo duş fikirleri

Bir banyoyu yenilemeyi planlarken yapabileceğiniz çok fazla seçenek var. Hem duşunuz hem de küvetiniz olacak mı? Duş, banyonun üzerinde mi yoksa kendi alanında mı olacak? Hangi duş perdesi en iyisidir? Bir perde bile istiyor musunuz yoksa ıslak bir oda mı oluşturmalısınız? Ne tür bir duş başlığı istiyorsun? Tahliye ne olacak? Banyo duşu fikirleri söz konusu olduğunda liste uzayıp gidiyor. Ama doğru kararı vermenize yardımcı olacak tüm fikirleri burada buldum.

Küçük banyo dekorasyonu,

Ünlülerin banyo dekorasyonu,

Modern banyo modelleri,

Küçük banyolar için akıllı çözümler,

6 metrekare banyo dekorasyonu,

Fayanssız banyo modelleri,

Küçük banyo modelleri 2020,

Banyo DÜZENİ Fikirleri,

Hayalinizdeki duş alanını planlarken ilham almanız için şık ve şık banyo duş fikirlerinden bir seçki topladım. Güzel taş işçiliği veya fayans, şık modern veya patinajlı eski armatürler, ne kadar alanla çalışmanız gerektiğine bakılmaksızın küçük bir parça öz bakım lüksü yaratabilirsiniz.

Bir uyarı kelimesi olsa da, bu kadar davetkar bir duş alanı ile biraz daha oyalanmak isteyeceksiniz. Şu su faturasına dikkat etsen iyi olur!

1. Tarz sahibi fayanslar

Altın tonlu yağmur duşunun altında zenginliğin tadını çıkarırken, muhteşem, çok renkli duş karolarınıza sonsuz bir şekilde hayran kalın. Bu el yapımı, dokulu Portekiz altıgen fayanslar, daha fazla lüks için altın harç ile tamamlanmıştır. Ve benim gibi bir fayans aşığıysanız, sizi salya akıtacak çok daha fazla banyo fayansı fikri bulabilirsiniz .

2. Siyah donanım

Duşunuz için kolay bir güncelleme, yorgun görünümlü armatürleri yeni, çarpıcı mat siyahlarla değiştirmektir. Banyo beyazlarıyla harika bir tezat oluşturuyorlar ve banyo alanınızı anında modernize edecekler. Küçük bir son dokunuş olarak, uyumlu siyah bir tahliye kapağı bile ekleyebilirsiniz.

Zaten yeni bir tapware’in yüklenmesini mi istiyorsunuz? Duş başlığı kurulumunuzu bir profesyonel tarafından yaptırın .

3. Zellige kiremit ve pirinç yağmur duş başlığı

Metalik harçla oluşturulan koyu renkli kömür zellige kiremit içeren bir başka çarpıcı duş. Özellikle zellige ile döşeme, kaba yontulmuş görünüm göz önüne alındığında kolay bir DIY gibi görünebilir. Ancak duşu döşemek, banyonuzun diğer alanlarını döşemekten daha zordur. Bunun nedeni, altta nem hasarına neden olmamak için duş suyunun alt döşemenizden uzak durması gerektiğidir.

Uzman bir kiremitçi önce su yalıtım membranı şeklinde bir koruma katmanı ekleyecektir – bu yüzden eşyalarını bilen yerel bir banyo döşeme ustasıyla sohbet edin .

4. Beyaza dokunun

Biraz farklı bir şey için, duş armatürlerinizi karıştırın. Vintage altın tonlu duş başlıkları, şık ve kesintisiz bir görünüm için kuruş mozaik duş duvarlarına uyum sağlayan modern beyaz musluk tertibatlarıyla eşleştirilmiştir.

Özel bir ahşap duş teknesi, ona açık havada bir güverte hissi verir ve arkadaki duş bitkisi, arka planda etkileyici bir saksı bitkisinin organik aksanı görsel olarak tekrar eder.

5. Mozaikli minimalist

Ruh halini ayarlamak, cesur bir ifade vermek ve duş alanınızı net bir şekilde tanımlamak için rengi kullanın. Okyanus renkleri banyolar için her zaman popülerdir ve işte muhteşem bir örnek – bu duşun ışıltılı akuamarin cam karo mozaiği aslında macenta ipuçlarını da yakından içeriyor.

6. Duşta Japon tarzı küçük küvet

Koridor şeklindeki bir duş kabini, duş ürünleri için bir çift niş, bir yağmur duşu ve oturmak ve ıslanmak için derin bir mini küvet içeren kullanımla doludur. Siyah aksanlı yarı çerçevesiz ekranı, siyah ekran tutacaklarını ve hem duş hem de küvet için siyah armatürleri seviyorum.

7. Renkli açıklama ekranı

Etkili mimari ve tasarım sitesi Dezeen, bu banyoyu “Brutalist” tarzda tanımlıyor – şüphesiz esas olarak ham beton döşeme ve bronz havlu askısı / depolama çıkıntısı sayesinde. Ancak buradaki ifade özelliği, “kabini yeşil, mercan turuncusu ve deniz mavisi değişen tonlarında arkaya atan” dikroik cam duş perdesidir. Kesinlikle, kalabalığın arasından sıyrılan biri.

8. Neredeyse orada ekranlar

İnsanlar çıplak camın sağladığı ferahlığı ve hafifliği benimsedikleri için çerçevesiz duş perdeleri şu anda revaçta. Buradaki çerçevesiz ekran, odağın bol yumuşak gri mermer karo üzerinde kalmasına da izin veriyor. Bir bitkiye organik dokunuşları seviyorum, küçük bir ahşap tabure, aksi takdirde sıkıcı olabilecek bir yere sıcaklık ve hayat katıyor.

Bu ekranları almak zor bir iştir ve bu nedenle , tüm doğru ekipman ve bilgi birikimine sahip profesyonel duş perdesi montajcıları vardır .

9. Kumsal Boho

Hayat, kör edici beyaz kumları ve kavrulmuş dalgaların karaya attığı odunları çağrıştıran güzel bir Boho banyosu olan bir plajdır. Yerdeki desenli beton karolar sayesinde eski bir hava var ve tüm parlak beyaza dramatik bir kontrast katıyor, ancak genel etki hala modern, temiz ve minimalist.

Boho’nun evin geri kalanında çalışmasını sağlamak ister misin? İşte bazı harika Bohem oturma odası fikirleri .

10. Döşeme mermer çift duş rüyası

Mermer banyoların sonsuza kadar şık ve şık olduğu inkar edilemez. Bu minimalist ikili duş, çerçevesiz bir ekrana sahiptir, bu nedenle muhteşem taşa bakışınızı hiçbir şey engellemez. Mermer severler, kirin gömüleceği harç veya kiremit dokusu olmadığından temizliğin kolaylığına da yemin ederler. Bu mükemmel bir ana banyo fikri !

11. Bir niş veya çıkıntı ile depolama alanı oluşturun

Bir depolama rafı eklemek, duş alanınızın kullanımını artırır. İster küçük bir niş, ister uzun doğrusal bir çıkıntı olsun, bir duş rafı, aksi takdirde ölü alanın mükemmel bir kullanımıdır – ve bu durumda, çoklu kullanım.

12. Kendinizi çerçeveye koyun

Çelik çerçeveli Crittall tarzı duş perdeleri, duş alanını fazla tıknaz olmadan net bir şekilde tanımlayan güçlü ama ince bir profil sundukları için popüler hale geldi. Bu şık monokrom banyoda olduğu gibi şeffaf veya buzlu camı çerçeveleyin, biraz endüstriyel vibe ve bazı modern siyah vurgular getirmenin harika bir yoludur.

13. Enkaustik karolar

Bu banyo duş alanı, çok sayıda beyaz, beyaz badanalı ahşap ve kısaltılmış armatürlerin kullanılmasıyla hafif ve havadar kalır. Burada da karışık metallerin güzel kullanımı. Ancak gösterinin yıldızı, yukarıdaki düz parlak beyaz metro karoları ve yer karosunun toz gri tonları ile tezat oluşturan desenli çini karo.

Bunu sev? O zaman bu diğer banyo fayansı fikirlerini de seveceksiniz .

14. Bir bankta inşa edin

Rahat oturuyor musun O zaman temizlenelim! Kişisel bakım ürünlerinizi tutmak için alçak bir niş ile birlikte yerleşik bir duş koltuğuna veya bankına sahip olmak, size uzun bir günün sonunda yorgun bacaklarınızı dinlendirme seçeneği sunar.

Küvet için yeriniz yoksa duş tezgahları mükemmel bir rahatlatıcı alternatiftir, sadece el cihazınızı bir kasayı hareket ettirmek zorunda kalmadığınızdan emin olmak için yükseltici bir ray üzerinde bulundurun. Bu muhteşem mermer duş kabini, altın banyo armatürleri sayesinde daha da lüks görünüyor.

15. Küvetli duşakabin

Bu alana ne kadar sığması gerçekten şaşırtıcı. Tavana ve duvara monteli yağmur duşu başlıkları, zemine monte musluğa sahip bağımsız bir küvet, hatta bir çiçek vazosu tutmak için bir çıkıntı.

Tavanı, zemini ve duvarları döşemenin yarattığı alışılmadık etkiyi gerçekten çok seviyorum. Ton olarak değişen muhteşem gri balık pulları, blok renkli bir karo gibi çok ağır görünmesini engeller. Peki yukarıdan akan o doğal ışık şelalesine ne dersiniz?

Tavanı boyamak yeterince zordur, ancak tavanı döşemek… Bu girişime yardımcı olmaktan mutluluk duyacak bir banyo döşeme ustası bulun .

16. Trend olan koyu yeşil karo

Bazıları yeşilin banyolar için yeni beyaz olduğunu söylüyor. Bu lüks ve geniş çift duş, ahşap duş zemini ile zenginleştirilmiş doğal renk ile yosunlu yeşil dikey istiflenmiş metro karosuna sahiptir. İkili nişler, bir oturma yeri ve etrafı saran bir ayna ile işlevsellik üzerine çok düşünülmüş. Çerçevesiz duş perdesi, eşyaları havadar tutar ve bu karanlık banyonun klostrofobik hissetmesini önler.

17. Karıştırma desenleri

Görsel olarak göze çarpmayan klasik krom duş ahizesi, taş ve çini karoların burada merkez sahneye çıkmasına izin veriyor. Küvetin yan tarafının döşendiğini görmek alışılmadık bir durumdur, ancak bu görünüm size hitap ederse düşünebileceğiniz başka bir seçenek de budur. Küvet çeki düzen seçeneklerinizi tartışmak için banyo yenileme konusunda uzmanlaşmış bir uzmanla konuşun .

18. Duş yeşilliği

Bitkilerin onları iç mekana getirdiğinizde sunduğu birçok sağlık faydası sayesinde “yeşil banyolar” artık büyük bir şey. Banyodaki muhteşem bitki yaşamının hoş görsel çekiciliğinden bahsetmeye bile gerek yok!

Duşunuzun içinde bile az ya da çok ekleyebilirsiniz, çünkü tipik banyo alanının nemine ve parlak ışıklarına çok iyi uyan birçok farklı banyo bitkisi vardır.

19. Karışık desenler

Duvarlara bu metro karosu karışımı artı duş boşluğundaki ve zemindeki altıgen mermer kiremit gibi zıt desenlerde karo döşeyerek görsel ilgi ekleyin. Tavus kuşu mavisi boyalı dolaplar ve makyaj, daha da fazla kontrast sağlar. Banyo dolaplarınızı veya duvarlarınızı boyamak için yardım istiyorsanız, yerel bir banyo boyama uzmanıyla iletişime geçin .

20. yüzyıl ortası tarzı

Yüzyıl ortası tarzında özel yapım makyaj masasıyla banyonuza klasik, zamansız bir çekicilik katın. Ardından görünümü metro döşemesi ve çerçevesiz duş perdesi ile modernize edin. Ekranda aynadaki, apliklerdeki ve makyaj çekmelerindeki bakır aksanları tamamlayan bakır aksesuarlar ve tutacaklar bulunur. Piéce de direnç mi? Çarpıcı bir siyah-beyaz geometrik desenli yer karosu.

21. Pencere tarzı kısmi ekran

Bu, modern banyolarda popüler olan tanımlanmış anahat estetiğini gösteren başka bir Crittall tarzı çerçeveli ekrandır. Siyah kenarlı, temiz endüstriyel çizgiler metro karosu ile güzel bir şekilde çalışır ve kısmi boyut, bu küvet üstü duş alanındaki duş alanını tanımlar.

22. Büyüleyici

Biraz süslü… Bu banyoda yer karosundan duvar kağıdına ve gösterge lambasına kadar pek çok şey var. Duş ve küvet alanları, mahremiyet için buzlu camlı Crittall tarzı bir bölme çerçevesi ile bölünmüştür. Çerçeve ayrıca zarafet ve sofistike bir enjeksiyon için bazı Art Deco unsurları içerir. Banyoya açılan çift kapının dramını seviyorum.

Bu ışık gözünüze çarptıysa, işte size başka güzel banyo aydınlatma fikirleri . Oh, ve bu duvar kağıdını nasıl unutabilirim… Aslında sadece banyo duvar kağıdı fikirleriyle ilgili bir makale hazırladım.

23. Çift doz renk

Canlı zıt renklerle renk engelleme, duşunuzda fayans kullanmanın göz alıcı bir yoludur. Los Angeles’taki Firehouse Hotel’deki bu duş, krom armatürler ile birlikte beyaz ve lila zellige karo karışımı kullanıyor. Alışılmadık poligonal yağmur duş başlığını seviyorum.

24. Kemerli bir çerçeve seçin

Küçük bir duş perdesi çerçevesinden biraz farklı bir şey, kemerli bir çerçevedir. Bu pembe kiremitli duş, ekranın yuvarlak şekli ile zenginleştirilen ve sıra dışı doğrusal yer karosu düzenlemesindeki düz çizgilerle kontrast oluşturan yumuşak bir kadınsılığa sahiptir. Armatürlerin ve havlu askılarının sıcak tonları karo sıcaklığını pekiştirmektedir.

25. Yığılmış kömür karo

İki farklı ton ve şekilde fayans karışımı kullanılarak basit, ayrıştırılmış bir renk paleti çarpıcıdır: duş duvarları için istiflenmiş dar dikdörtgen karo ve duş zemini için daha hafif küçük kare fayanslar. Gri tonlar, krom duş armatürleri ile zenginleştirilirken, karolara daha fazla doku kazandırmak için reaktif bir sır verildi.

26. Siyah desenli kömür karo

Zikzak desenli fayans döşemek dinamizm katar ve duş alanını canlandırır. Bu nötr gri duş, şık niş döşeme dahil modern siyah vurgulardan da yararlanıyor. Duşunuzun en iyi şekilde görünmesi için kiremitinizin ve harçınızın çok temiz olduğundan emin olun. Öğrenin kadar fayans ve harç temizleme maliyetleri nasıl sizin için görev olduğunu profesyonel tanıtıcı olması.

27. Balık pulu kiremit duşu

Bir başka parlak, okyanus tonlu kiremitli duş, bu sefer klasik bir denizkızı veya beyaz harçlı balık pulu karoda. Banyo duşu fikirleri söz konusu olduğunda, duşunuzu döşemek, tüm banyoyu ele geçirmeden ve bunaltmadan dar bir alana renk, desen ve ilgi eklemenin harika bir yoludur.

28. Terrazzo banyo duşu

Şu anda çağdaş banyolarda çok popüler olan, fayans ve döşeme şeklinde veya yerine dökülmüş (sonuçta çimento ve taş veya sentetik malzemelerin bir karışımı) terrazzo kullanımıdır. Pek çok insan terrazzo’nun benekli görünümünü sever ve bol miktarda renk ve stilde gelir, böylece banyonuzun dekoruna uygun bir tane bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Duşunuzu mu yeniliyorsunuz? En önemli egzoz fanını unutma !

29. Katman malzemeleri

Derinlik ve doku elde etmek için beyaz metro karosu, mermer ve pirinç gibi klasik malzemeleri karıştırın. Bu sığ duş boşluğunun armatürleri barındırmak ve duş ürünleriniz için kullanışlı bir yer sağlamak üzere nasıl tasarlandığını seviyorum. Siyah çelik Crittall tarzı duş perdesi, burada klasik şehir görünümünü tamamlıyor.

30. Duş alanına bir küvet sokun

Küçük bir duş alanı yine de küvete sığabilir! Tam boy bir küvet olmayabilir, ancak yine de size her iki dünyanın da en iyisini verecektir. Bir niş işlevselliği artırırken açık renkler alanı görsel olarak genişletir. Gözler, neredeyse boşlukta havaya yükselen küvetin etkisini yaratan zebra benzeri desenli çimento yer karosuna çekilir!

31. Dramatik bir duş perdesi ekleyin

Sabit bir duş perdesine bir alternatif elbette eski güzel duş perdesidir. Ancak ev eşyası mağazalarında bulunanlarla sınırlı kalmanıza gerek yok. Bu dar monokrom banyonun sahibinin, krom kancalarla oval raya tutturulmuş büyük bir siyah yelken bezi tabakasından benzersiz bir duş perdesi yaratmasını seviyorum.

Siyah pandantif ışık ve siyah yağ ısıtıcı perdeyi tamamlarken, doğal ışık selleri metalik vurgulu duvar karolarını parlatıyor.

32. Lüks zevk

Üç duş başlığı birden iyidir, değil mi? Bu alışılmadık kubbeli tavanı süsleyen merkezi yağmur duşunun altında lüksleşin veya duvara monte çift duşların altında sevdiğiniz biriyle bir duşu paylaşın. Çift duşlar görsel olarak hoş bir simetri oluşturmanın yanı sıra evinize değer katar.

Bu nedenle, bir banyo tadilatı yapıyorsanız, listenize çift duş koyun. Eskimiş pirinç armatürleri, kuruş kiremit ve metro kiremitinin evliliğini ve tabii ki mekanın içine yerleştirilmiş klasik beyaz bağımsız küveti seviyorum. Dokuları bu şekilde katmanlandırdığınızda, spa benzeri bir estetik oluşturmak için çok basit bir nötr palete bağlı kalabilirsiniz.

33. Hüküm süren drenajlar

Giderler her türlü yüzey ve şekilde mevcuttur. Ancak şık, modern, minimalist bir duş tasarımına gidiyorsanız, dekora kusursuz bir şekilde uyum sağlayan bir duş kanalı seçmek isteyeceksiniz. Suyun sihirli bir şekilde kenarlardan aktığı bir sonsuzluk giderinin ya da hafifçe eğimli bir duş zemini ile birlikte pratikte görünmez bir duvar süzgecinin görünümünü beğenebilirsiniz. Bu ultra minimalist duşta, sifonlu duş teknesi tahliyesi bir odak noktası haline gelir.

Modern tarz dekoru seviyor musunuz? Bu modern ev tasarımlarını da görmek isteyebilirsiniz .

34. Çimento banyo duş fikri

Açık ve koyu grilerden oluşan bir palet ve beyaz tonlar, bu dar duş alanındaki krom duş armatürleriyle güzel bir şekilde çalışıyor. Geniş formatlı odun kömürü duvar karosu, her iki tarafa beyaz tavan ışığı sıralarının eklenmesi sayesinde kasvetli görünmekten kaçınırken, desenli çimento karolar doku ve karakter katar.

35. Islak bir oda yapın

Banyo duş fikirleri için popülerlik kazanmak, ıslak oda veya kapısız duş / küvettir. Suyun her köşeye girmesine izin verecek şekilde tasarlanan ıslak oda, duşu ve küveti olan su geçirmez bir banyodur.

Çocukların tüm banyonuzu ıslatması konusunda endişelenmenize gerek yok (evcil hayvanlardan nefret ediyorum). Ancak bornozunuzu duş spreyinin ulaşamayacağı bir yere asmak isteyebilirsiniz. Mükemmel banyo su yalıtımının yanı sıra , zeminin ne kadar kaygan olabileceğini düşünmeniz ve bunu döşeme planınıza dahil etmeniz gerekir. Bu oldukça büyük banyoda olduğu gibi gökyüzünü devasa bir cam tavanla içeri alın. Ayrıca ahşap bankın “yıkananların köşk” titreşimlerini de seviyorum.

36. Altın için gidin

Bunun gibi basit, minimalist lüks bir duşu seviyorum. Bir duş duvarında beyaz harç bulunan beyaz metro karosu, her şeyi klasik tutar ve ilginç bir 3D efekti yaratan eğimli mini kare karoların duvarıyla güzel bir tezat oluşturur. Bir kez daha, büyük bir altın yağmur duşu başlığı, anında cazibeyi yansıtırken size tatmin edici bir ıslanma sağlar.

37. Basit çekicilik

Kişisel favorim olan eski Kawaiian Lion başkanı Dee Tang’ın sanat stüdyosu banyosunu bitireceğim. Evinin ve stüdyosunun estetiğinin geri kalanıyla uyumlu olarak, bol miktarda doğal ışık ve badana, bol miktarda eski özellik ve farklı bir desen sevgisi var (Aman Tanrım, o zemine bakın!).

Ve işte karşınızda – hayalinizdeki duş alanını tasarlamaya gelince, inspo için muhteşem banyo duş fikirleri seçimim. Senin favorin hangisiydi? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin!

Banyo tadilatınız için daha fazla banyo duşu fikri ister misiniz? Banyo fikirleri hakkındaki derinlemesine makalemize bir göz atın . Ve faydalı fiyat kılavuzlarımız size bir tesisatçının ne kadara mal olduğu veya daha spesifik olarak mikser / musluk kurulumunun maliyeti hakkında bir fikir verecektir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir