Evde temizlik günü düzenlemek için on adım

Evde bir temizlik günü düzenlemeyi düşünüyorsanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, şanslısınız. En iyi sonuçları elde etmeniz için size mükemmel planı öneriyoruz. Bu adımları izleyerek son temizlik planını şimdi düzenlemeye başlayın.

1. Odaları kontrol edin

Tüm işlerinizi planlamaya başlamadan önce evin içinde bir yürüyüş yapın. Elinde defter, Listenizin parçası olması gereken tüm görevleri listeleyin. Pencereleri unutma lPerdeler, halılar ve yorgan. Onların da ilginize ihtiyaçları var!

2. En acil ve özel ilgi gerektiren görevleri işaretleyin.

Temizlik planınızın parçası olacak tüm görevlerin tam listesine sahip olduğunuzda, en acil olanları işaretleyin. Ayrıca, önemli olan Daha fazla özveri gerektiren görevleri vurgulayın, mutfak veya banyo ile ilgili olanlar, evin en çok bakım gerektiren odaları gibi.

3. Görev atayın

Aileniz veya oda arkadaşlarınız temizlik işiyle ilgiliyse, becerilere bağlı olarak herkes arasında temizlik görevleri atar veya her birinin olasılıkları. Temizlik tek başına yapılacaksa, birkaç güne bölebilirsin, her görevin aciliyetini hesaba katarak.

4. En uygun malzemeyi alın

Her yüzeye uygun tek kullanımlık eldiven, bez, mikrofiber bez ve temizlik ürünlerine ihtiyacınız olacaktır. Normal ürünlere ek olarak, bir Elektrikli süpürge. Athlet ProHygienic kablosuz elektrikli süpürge kaliteli bir temizlik elde etmek mükemmeldir. Ve evin kendisinden daha temiz bir hava sağlayan üç katmanlı bir filtreleme sistemine sahip olmasıdır. Ayrıca duvarda desteklemeye gerek kalmadan tek başına durur. Daha az yer kaplaması için asılı tutmayı tercih ederseniz, elektrikli süpürge Sınırsız tüm yüzeylerin 360º temizliğini yapabilirsiniz.

5. Sıralayarak başlayın

Derinlemesine temizlik için, her odayı sipariş ederek başlamak önemlidir. İstemediğiniz veya geri dönüştürmek istemediğiniz şeyleri atma fırsatını değerlendirin. Biraz yer açma zamanı!

6. Yukarıdan aşağıya doğru temizleyin

Harekete geç! Odaların her birini temizlerken çok basit bir kurala uymalısınız. Daha yüksekte olanın tozunu temizleyerek başlar. Örneğin perdeler ve dolapların üst rafları veya rafları. Bu üst alanlardaki tozu çıkardıktan sonra, alt katlarda bulunan mobilyaları kademeli olarak temizleyebilirsiniz. Böylece, tüm toz yere düşecek ve sorunsuz bir şekilde aspire edebilirsiniz. Cihazınızın aksesuarlarından yararlanmayı unutmayın. Elektrikli süpürge için mobilyalar arasındaki bağlantıları temizleyin, kitaplardaki tozu temizleyin veya iyice temizleyin kilim.

7. Banyoda temizlik

Banyo, evin en önemli odalarından biridir. Tüm yüzeyleri iyice temizleyip kuruduktan sonra banyomuzun temiz ve bakteri içermemesini sağlayacağız. A kullanır zeminleri fırçalamak için özel temizlik ürünü. Sıcak suyla durulamadan önce birkaç dakika oturmasına izin verirseniz, kiri daha çabuk çıkarabileceksiniz. Mantar oluşumunu önlemek için tüm alanları iyice kurutmayı unutmayın..

8. Mutfakta temizlik

Mutfakta çok zaman geçiriyoruz. Bu nedenle temizlik günümüzde bu odaya özel önem vereceğiz. Tezgah, anahtar noktasıdır. Temizlemek için belirli bir ürün kullanın. Sıcak suyla karıştırın ve tüm yüzeyini iyice temizleyin. Suyla durulayın ve kurumayı unutmayın.

Ayrıca en iyi sonuçları almak ve mutfağınızı mikroplardan uzak tutmak için tavsiye ederiz. doğru ürünleri kullanın her cihazı temizlemek için. Çekmecelerin içini temizleyin ve vakumlayın ve temizleme ve buzdolabını sipariş et ve fırını temizleyin.

9. Paçavraları yıkayın

Temizlik gününü bitirdiğinde hatırla tek kullanımlık eldivenleri atın. Bez veya pamuklu bez veya paçavra kullandıysanız, bunları çamaşır makinesinde yıkayabilir ve bir sonraki temizlik için tekrar kullanabilirsiniz. İçin tamamen temiz ve bakteri içermediğinden emin olun, seçin 60º programı veya daha yüksek sıcaklıklar çamaşır makinesi.

10. Bakımı planlayın

Artık evinizi temizlediğinize göre hatırlayın evinizi temiz tutmak için bakım görevlerini planlayın. Her gün yapmanız gereken banyo veya mutfağı temizlemek gibi bazı görevler vardır. Ancak, evi süpürmek gibi diğerleri her gün yapılabilir.

Bakım görevlerine diğer özel görevleri ekleyin. çamaşır makinesi kazanının temizlenmesi olası bakterilerden arındırmak için yastıklar ve yorgan, buzdolabını temizlemek ve den fırın. Tüm görevleri içeren bir takvim oluşturun ve evde görünür bir yere asın. Bakım planınız zaten mevcut!

Yazar hakkında

'src =