Evde ofis: iç mekanı nasıl dekore edilir

Bir mühendis, programcı veya yazar olsun, işi entelektüel faaliyetle ilgili olan modern bir insan için, dışarıdaki uyaranlardan rahatsız olmadan çalışabileceğiniz rahat ve sessiz bir yere sahip olmak çok önemlidir. Evdeki kişisel bir hesap, bu soruna mükemmel bir çözüm olacaktır. Evde maksimum konforla çalışmanıza olanak sağlayacaktır. Bir ev ofisi düzenlerken, atmosferin üretken çalışmaya katkıda bulunması ve yorulmaması gerektiğinden, iç mekanı ve konumu önemli bir rol oynar. Bugünün makalesinde, ideal çalışma koşullarını elde etmek için kişisel hesabınızı nasıl düzgün bir şekilde düzenleyeceğinizi ve donatacağınızı öğreneceksiniz.

Evde şık ve rahat ofis içi

Evde kendi ofisinizi kurmayı düşünüyorsanız, ne amaçla ihtiyacınız olduğuna hemen karar vermelisiniz. Bu bir ev kütüphanesi odası, yaratıcılık veya kalıcı çalışma yeri olabilir. Ancak bir ofise ne için ihtiyacınız olduğuna karar verdikten sonra, tarzınızı düşünebilir ve ev ofisiniz için mobilya seçebilirsiniz. Evde uygun şekilde tasarlanmış bir ofis iç mekanı, üretken çalışmaya katkıda bulunacak ve düşünceleri doğru yönde yönlendirecektir.

Klasik tarzda bir evde dolap

Ofisiniz için bir tasarım stili seçerken, zevk tercihlerinize ve yaşam tarzınıza rehberlik etmelisiniz. Seçimle ilgili bir sorununuz varsa, bir kazan-kazan seçeneği seçebilirsiniz – klasik. Geleneksel olarak, evdeki ofisin tasarımı, koyu kiraz veya pastel renklerin, büyük bir dolap ve doğal ahşaptan yapılmış bir masanın yanı sıra güzel bir nadir sandalye ve birçok antika unsurun kullanılması anlamına gelen klasik bir tarzda gerçekleştirilir. İç mekanı klasik tarzda yapılmış bir evin incelenmesi, genellikle, her şeyden önce aldatıcı derecede basit şeylerin işlevselliğine ve kalitesine değer veren iş adamları, yazarlar ve yöneticiler tarafından seçilir.

evde ofis, fotoğraf 1

evde ofis içi, fotoğraf 2ev ofis mobilyaları, fotoğraf 3ev ofis içi, fotoğraf 4evde kabin tasarımı, fotoğraf 5

Modern tarzda bir evde kabin tasarımı

En son tasarım çözümlerini tercih eden ve sadece ultra modern malzemeleri görmek isteyen kişiler için yüksek teknolojili bir ev ofis oluşturabilirsiniz. Ofisin modern tarzda iç mekanı, duvarların dekorasyonunda açık gri tonların ve döşeme için pahalı ahşap türlerini taklit eden yüksek kaliteli laminatın kullanılmasını içerir. Aydınlatma için dağınık beyaz ışıklı LED lambaların kullanılması mantıklıdır. Mobilya ürünlerine gelince, ergonomik bir çalışma sandalyesine sahip lamine MDF panellerden yapılmış büyük bir parlak masa ve parlak bir kanepe veya koltuk, iç mekana mükemmel bir şekilde uyacaktır.

evde kabin tasarımı fotoğrafı, fotoğraf 6

ofis içi, fotoğraf 7işyerinin içi, fotoğraf 8evdeki ofis içi fotoğraf, fotoğraf 9

Yüksek teknoloji tarzı ofis içi

Genellikle insanlar aynı anda evde birkaç ofis iç tasarım stilini severler ve herhangi bir seçeneği tercih etmek zordur. Bu durumda, sorunun çözümü, iki veya daha fazla stilin ayrı unsurlarını alarak stilleri birleştirmektir. En popüler çözümlerden biri, katı klasikleri parlak renkli duvarlar, güzel paneller veya fotoğraf duvar kağıtları ile seyrelten klasik tasarım ve yüksek teknolojinin bir kombinasyonudur. Bu tür renkli dekoratif öğeler, rutin işlerden dikkatinizi dağıtmanıza, sadece onlara bakmanıza izin verir, ancak sık sık dikkat dağılmasını önlemek için gözden uzak bir yere yerleştirilmesi gerekir.

Ev ofis mobilyaları

Bir ev ofisi için mobilya seçerken, boyutlarına, odanın genel dekorasyon tarzına ve finansal yeteneklere göre yönlendirilmelidir. Bununla birlikte, herhangi bir ev ofisi için, kağıtlar ve aksesuarlar için çok sayıda çekmeceye sahip rahat bir yazı masası ve rahat bir çalışma koltuğu zorunlu mobilya parçalarıdır.

Aşağıda fotoğrafları görebileceğiniz evdeki dolapların tasarımının bir diğer önemli ve işlevsel unsuru bir raftır, Bir rafın varlığı, tüm çalışma belgelerini ve literatürü tek bir yerde kompakt bir şekilde saklamanıza, bunlara kolay erişime sahip olmanıza ve ödüllerinizi veya hediyelik eşyalarınızı düz bir şekilde görmenize olanak tanır. …

Evde ofis tasarımında masa ve çalışma koltuğu


Evdeki bir ofisin tasarımını düşünerek, masa ve çalışma koltuğu seçimine dikkat edin. Ofisiniz için bir masa seçerken, doğal ahşaptan yapılmış seçeneklere veya daha az şık görünmeyen daha uygun fiyatlı MDF modellerine odaklanmak daha iyidir. Tablo hangi malzemeden yapılırsa yapılsın, her durumda mümkün olduğunca işlevsel olmalıdır.

evdeki ofisin iç tasarımı, fotoğraf 10

modern tarzda ofis içi, fotoğraf 11evde ofis, fotoğraf 12Evde ofis içi, fotoğraf 13ev ofis mobilyaları, fotoğraf 14ev ofis içi, fotoğraf 15Bir ev ofisi için önemli bir mobilya parçası, üzerinde çok fazla zaman harcayacağınız için para biriktirmemenin daha iyi olduğu bir çalışma sandalyesidir. Bir ev ofisi için en iyi çözüm, yüksekliği ve sırtlığı ayarlanabilen, doğal malzemelerden yapılmış ergonomik bir sandalye olacaktır. Sandalyenin döşemesi kumaş veya deri olabileceği için çok daha pratik olacaktır.

evde kabin tasarımı, fotoğraf 16

evde kabin tasarımı fotoğraf, fotoğraf 17ofis içi, fotoğraf 18

Ayrıca oku: Dairede ofis tasarımı: Modern tarzda 45 fotoğraf

Evdeki dolap: rekreasyon alanı mobilyaları

Odanın boyutu izin veriyorsa, bir kanepe ve birkaç koltuk içeren küçük bir oturma alanı düzenlemek harika bir fikir olacaktır. Yumuşak kanepede, zihninizi işten alıp yakındaki akvaryumdaki balıkları izleyebilir veya aile üyeleri veya müşterilerle rahatça sohbet edebilirsiniz.

işyerinin içi, fotoğraf 19

evde ofis içi fotoğraf, fotoğraf 20evdeki ofisin iç tasarımı, fotoğraf 21modern tarzda ofis içi, fotoğraf 22

Doğru aydınlatmaya sahip iş yeri içi

Karanlıkta çalışırken kağıtlarla rahatça çalışmanıza ve bilgisayar klavyesini kullanarak yazı yazmanıza olanak tanıdığından, iyi aydınlatma önemli bir rol oynar. Ev ofis aydınlatması göz kamaştırmamalı, yalnızca dağınık beyaz ışık oluşturmalıdır. İşyerinin ek aydınlatması ve okuma için, ışığın soldan düşmesi ve bilgisayar monitöründe parlama oluşturmaması gereken bir masa lambası kullanabilirsiniz.

evde ofis, fotoğraf 23

Evde ofis içi, fotoğraf 24evdeki ofis içi fotoğraf, fotoğraf 25evdeki ofisin iç tasarımı, fotoğraf 26ofisin içi modern tarzda, fotoğraf 27ofis içi, fotoğraf 28işyerinin içi, fotoğraf 29evde ofis içi fotoğraf, fotoğraf 30

Evde düzgün bir şekilde organize edilmiş bir ofis iç mekanı, yukarıda gördüğünüz en iyi seçeneklerin fotoğrafları, günün herhangi bir saatinde verimli çalışma için ideal koşullar yaratacak ve aynı zamanda ev ofis sahibinin kendini rahat hissetmesini sağlayacaktır.