Evde lake mobilya boyama nasıl yapılır

Tamirci misiniz ve lake mobilyaların nasıl temizleneceğini mi düşünüyorsunuz? Mobilyanızın tarzını değiştirmek için ihtiyacınız olan tüm bilgiler

Evde lake boya nasl yaplr,
Lake boya tamiri,
Lake boya renkleri,
Lake mobilya eskitme yaplr m,
Eskitme Lake boya nasl yaplr,
Lake boya nasl yaplr Uzman Tv,
Lake boya nedir,
Akrilik Lake boya,

Lake mobilyaların boyanması zor değildir. Daha önce hiç resim yapmadıysanız veya mobilya boyama deneyiminiz yoksa endişelenmeyin, çünkü bu numaralar, hiç mobilya yenileme veya boyama yapmamış olanlar da dahil olmak üzere herkes için tasarlanmıştır.

LAKE MOBİLYALARIN BOYANMASINA İLİŞKİN ADIMLAR

Lake mobilya nasıl boyanır: Cilayı çıkarın.

Lake mobilyaların nasıl boyanacağını bilmeden önce yapmanız gereken ilk şey cilayı ve mobilyanın üzerine emprenye edilmiş olabilecek kalıntıları çıkarmaktır. Garaj, balkon, bahçe gibi bu görevleri yerine getirmek için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun … mümkün olan yerlerde geniş ve bol havalandırmalı yerler. Bütün bunlar, nihai sonucun tatmin edici olmasını kolaylaştıracaktır.

Cilayı çıkarmak için tüm mobilyayı zımpara kağıdı ile zımparalayacağız. Böylelikle tüm verniği kaldırarak daha sonra uygulayacağımız boyanın mobilyaya iyice yapışmasını sağlayacağız. Zımpara makineniz varsa kullanabilirsiniz, yoksa zımpara kağıdı da kullanabilirsiniz. Bu 220 gr olmalıdır.

Tüm mobilya parçasını zımparaladıktan sonra, zımpara kağıdıyla henüz çıkarılmamış kalıntıyı çıkarmak için bir bez, tercihen mikrofiber kullanın. Yavaş yavaş, mobilya yüzeyinin yeniden boyamaya uygun olmasını sağlayacaksınız.

Son olarak, lake mobilyaların nasıl boyanacağına dair bu adımda, bir astar kat uygulamayı unutmayınız. Bu hem yağ hem de baz olabilir. Kuruması için yaklaşık iki saat bekleyin ve mobilyalar üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Lake mobilya nasıl boyanır: boyama

Lake bir mobilyayı boyamak için atmanız gereken adımlar şunlardır:

 • Öncelikle mobilyalarınız için en uygun renkleri seçin. Boyayı yağ bazında inceltin. Suda da yapabilirsiniz.
 • Karışımı karıştırmak için tahta bir çubuk kullanın ve birkaç dakika bekletin.
 • Lake mobilyaların nasıl boyanacağına dair en iyi sonucu almak için iki kat boya uygulamalısınız. İlkini uygulayın ve tamamen kuruyana kadar bekleyin (birkaç saat). Boyanın kuruduğunu kontrol edin ve ikinci kat boyayı uygulayın. Bu kadar kolay! Boyanın kurumasını bekleyin ve mobilyayı birkaç saat kullanmayın. Vernikli mobilyaların nasıl boyanacağına dair sonucun mükemmel olması için en iyi numaranın sabır olduğunu unutmayın.

Lake mobilya nasıl boyanır: püf noktaları

 • Birçok kişi lake mobilyaları boyarken fırça seçeneğini tercih etse de, sizi Wayook blogundan bir rulo ile boyamayı denemenizi de öneririz. Her şey boyamakta olduğunuz yüzeyin türüne bağlı olacaktır, çünkü şekilleriyle silindiri kullanmayı zorlaştıran mobilyalar olabilir.
 • Daha önce de bahsettiğimiz gibi, belki de bir profesyonel tarafından yapılan mobilyaların cilalanması, bunu kendiniz yapmakla tam olarak aynı değildir, ancak yukarıda yorumladığımız basit adımları takip ederken işin püf noktası her zaman sabır olacaktır.
 • Lake kaplama, mobilyalarımızı işlerken elde edebileceğimiz sonuçlardan biridir, ancak emaye kaplamayı da tercih edebiliriz. İkisi arasındaki temel fark, lake efekti ile mobilyalarımızın daha çok parlamasını sağlayacağımızdır. Bu etkiyi arıyorsak en çok önerilen seçenektir. Ayrıca çok çabuk kururlar ve etkisi daha uzun sürer.

Lake mobilya nasıl boyanır: cila türleri

Mobilyalarınıza cila uygulamak söz konusu olduğunda, bunlar, lake mobilyalarınızı nasıl boyayacağınızı düşünüyorsanız, mobilyalarınıza uygulamak için piyasada bulabileceğiniz bazı cila türleridir:

 • Yağlı vernikler. Açık havada daha iyi direnmelerini sağlayan özelliklere sahiptirler. Yavaş kururlar ve fırça ile uygulanırlar. Pencere ve kapılar için tavsiye edilir.
 • Nitro. İç mekan mobilyalarının cilalanması için tavsiye edilir. Banyo veya mutfak için tavsiye edilmese de. Havalı tabancalar ile uygulanabilir. Kuruma gelince, öncekinden farklı olarak çok hızlıdır.
 • Reaktif . Mat seçenekleri olmasına rağmen çok fazla parlaklık sağlarlar.
 • Shellac. Atölyelerde restorasyon çalışmaları için kullanılır ve en eski yöntemdir.
 • Akrilikler . Bu tür cilalar daha pahalıdır, ancak sararma eğilimi göstermeden kararlı bir sonuç sağlarlar.
 • Poliüretanlar . Genellikle nemli ortamlar için kullanılır, bu nedenle mutfak ve banyo mobilyalarını bitirmek için en iyi seçenektir. Çabuk kurur.
 • Polyesterler. Bu tip bir cila lehine, mekanik sertlik özelliklerine sahip olduğu ve aşınmaya dayanıklı olduğu unutulmamalıdır. Ancak diğer yandan karışımın ömrü nispeten kısadır. Kurutma söz konusu olduğunda bu saç spreyi hızlıdır.
 • Urea-Formol. O kadar sık ​​kullanılmıyor. Daha kalın katmanlar, uygulanmasından bu yana uzun zaman geçmeden çatlayabildiğinden, nihai cilalarla sınırlıdır.

Lake mobilyaların nasıl temizleneceğine dair ipuçlarımızı faydalı buldunuz mu? Artık biraz zaman ayırıp mobilyalarınızın görünümünü değiştirmek için bir bahaneniz yok. Yeni gibi görünecekler! Ve eğer zaman sizin için bir sorunsa, sayesinde  veya bulunduğu 100 şehirden herhangi birinde en iyi temizlik hizmetini rezerve ederek ev işlerini unutabilirsiniz . Ev işlerini en iyi temizlik profesyonellerinin ellerine bırakın ve kendinizi zamanınızın tadını çıkarmaya adayın.