Evde kokulardan nasıl kaçınılır?

Balıkları kızarttıktan sonra sadece mutfağın değil, tüm evin balık gibi koktuğunu kim olmadı? Aynısı lahana, brokoli veya karnabahar kaynatmak için de geçerli, koku tüm eve yayılıyor ve kabul ediyoruz, bu çok hoş değil. Birkaç basit numarayı izleyerek tüm bu kokulardan kurtulabiliriz.

Evde kötü kokulardan kaçınmak için ne yapabiliriz?

Balık kokuyor

Balıkları kızartırken koku sadece mutfağa ve pişirdiğimiz giysilere değil, evin her tarafına da nüfuz eder. Bu kokuyu önlemek için ek olarak kaputu aç havanın zaten yenilenme sürecinde olması için pişirmeye başlamadan birkaç dakika önce ve bitirdikten birkaç dakika sonra kapatın, aşağıdaki önerileri izleyin:

  • Kızartma tavasına bir limon dilimi ekleyin. kızartacaksın balık. Böylelikle balığın çok fazla kokmamasının yanı sıra biraz ferahlatıcı bir tada sahip olacaktır.
  • İsterseniz kokuyu daha nötr hale getirmek için limon yerine bir elma dilimi ekleyin.
  • Fırında balık pişirirken, balığın içine birkaç dilim limon ve biraz da suyunu ilave ederek tarifi tatlandırın ve kokunun fırına nüfuz etmesini önleyin.

Evde kötü kokulardan kaçının

kokuyor lahana, brokoli ve karnabahar

Çok besleyici ve faydalı sebzelerdir, ancak piştiklerinde harika bir koku yayarlar. Bunu önlemek için pişirme suyuna biraz ceviz veya fındık ekleyin. Bu basit hareketle, evi havalandırmak ve odalara hava spreyi sıkmak konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Evde kötü kokular nasıl giderilir

Lavabodaki kötü kokuları giderin

Lavaboda kötü kokuların oluşmasını önlemek için çok kirli ve yağlı su veya çok büyük döküntüler lavabo ve borulara takılabileceğinden ve bu nedenle kötü kokuların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu sizin başınıza gelmemesi için, haftada bir kez sirke, kabartma tozu ve tuz çiseleyen kaynar su dökün. Boruları temizleyecek doğal bir karışımdır. Bu koku size çok kuvvetli geliyorsa limon kabuğu ile suyu kaynatın ve suyu lavaboya dökün. Temizleyeceksiniz ve aynı zamanda mutfağı aromatize edeceksiniz.

Temiz kesme tahtaları

Kesme tahtalarının kötü kokuları tutması yaygındır. Kullanarak, kestiğimiz farklı yiyecek türlerine göre … eğer plastikse, koyabilirsiniz mükemmel ve hijyenik temizlik sonuçları için bulaşık makinesinde. Örneğin tahtadan yapılmışsa, tahtayı yarım limonla ovalayın ve su ve birkaç yemek kaşığı karbonatla yıkayın.

Aletlerinizde kötü kokular mı var?

Kullanımın kendisi nedeniyle kötü kokular ortaya çıkabilir. Bunlardan kaçınmak için onları iyi korumak ve zaman zaman temizlemek önemlidir.

  • Fırında: Seç piroliz fonksiyonu veya su, karbonat ve limon karışımıyla nemlendirilmiş bir bezle silin. İkincisi ayrıca hizmet eder mikrodalga.
  • İçinde çamaşır makinesi: Her yıkamadan sonra kauçuğu kurutun ve nemin birikmesini önlemek için kapağı açık bırakın. Ayrıca zaman zaman Kazan Temizleme programını veya Pamuklu 90ºC’yi seçmeniz ve çamaşır makinesini çamaşırsız çalıştırmanız da iyidir. İsterseniz normalde kullandığınız miktarın yarısı kadar deterjan ekleyin. Bu şekilde içi temiz olacak ve kokuları önleyeceksiniz.
  • İçinde bulaşık makinesi: ara sıra bir makine temizleyicisi kullanın veya hap kutusuna bir portakal veya limon tangı koyun ve yüksek ısı programına ayarlayın. Ayrıca filtreyi düzenli olarak temizlemelisiniz.
  • Olası kötü kokuları önlemek için Elektrikli süpürge üretildiğinden, yapmamız gereken ilk şey, kirin birikip kokmasını önlemek için filtreyi sık sık temizlemektir. Filtreyi temizlemeyi tamamlayan küçük bir numara, tanka (torbasız elektrikli süpürgelerde) veya tekstil torbanın içine (torbalı elektrikli süpürgelerde) küçük bir koku topu sokmak olabilir. Bu sayede hava bu yerlerden dolaşırken hoş kokuyu elektrikli süpürgenin dışına yayacaktır. Kötü kokuları önlemenin yanı sıra elektrikli süpürgenizin ömrünü uzatmak istiyorsanız, Kaçırma bu ipuçları.

Tütün kokusu

Bundan kaçınmak ve ortadan kaldırmak için limon suyunu hazırlayın ve sıvıyı emmesi için birkaç parça süngerle birlikte küçük kaselere koyun. Bunları evin genellikle dumanın olduğu farklı odalarına yayın.

Evde kötü kokulardan kaçının

Bu hileleri faydalı buldunuz mu? Hangilerine sahip olduğunuzu yorumlarda bize söyleyin. Ve evi havalandırmayı da unutmayın, kötü kokuları havalandırmak için en rahat ve etkili seçenektir.

Yazar hakkında

'src =