Evde alerji nasıl önlenir

Alerjiden muzdarip olmak oldukça yaygın bir durumdur ve herkesin başına gelebilir. alerjen varlığına vücudun doğal tepkisi. Sokakta bulunduğumuz süre boyunca alerji oluşumunu önlemek karmaşık bir iştir. Ancak bu alerjik atakların evde meydana gelmesini önleyebilirsiniz. Ve yemek yemeyi değil, başlamak istiyoruz Evinizdeki alerjiden uzak durmanıza yardımcı olacak farklı püf noktaları.

Alerjenleri filtreleyin.

Ağustos 2017’de yapılan bir Dünya Sağlık Örgütü araştırması, dünya çapında 235 milyondan fazla insanın astım hastası olduğunu ortaya koydu. Bu kadar çok insana nasıl yardım edebiliriz? İlk şey alerji ajanlarını filtreleyin evde ne var Bunu yapmak için iyi Elektrikli süpürge kiri bitirmesi ve sağlığınıza dikkat etmesi çok önemlidir.

Bosch olarak bizde torbalı elektrikli süpürgeler Ö çanta yok ve her iki modelde de var HEPA filtreleriulaşan toz azaltmada A sınıfı. Sadece içine çekmekle kalmıyor, aynı zamanda kurtuluyorlar sporlar, polen ve bakteriler, en yaygın alerjilerden sorumludur. İkiside yıkanabilir ve tekrar kullanılabilirbu da maliyetleri düşürür.

Ek olarak, Bosch elektrikli süpürgeler, UltraAllergy sistemi Toz ve alerjenlere karşı üçlü etki sağlar. En iyi teknoloji hakkında Bosch filtrelerinde, PowerProtect çantalarında bulunur ve optimum sızdırmazlık. Alerjisi olanlar için mükemmel!

Akarlara alerjiyi önlemek için evde temizlik

Bazı mobilya ve ev aksesuarları büyük miktarda tozu çekin ve gizleyin çıplak gözle fark edilmeme eğilimindedir. Ev tozu, alerjenlerin ana kaynağıdır ve birçok insanda alerjik duyarlılık oluşturan akarlar gibi farklı mikroorganizmaları gizler.

En çok tozu biriktiren mobilya parçalarından biri de raflardır. Ya kapılı modeller için eskilerini değiştirirseniz? Aynı zamanda halılar Yaygın kir ve akar birikimi kaynaklarıdır. Dır-dir yüksek performanslı bir elektrikli süpürge yardımıyla haftada en az bir kez temizlemeniz önemlidirelektrikli süpürgelerimiz gibi Quattro Güç sistemiVakumlama sırasında yüksek verimliliği garanti eden ve hem halılardan hem de sert zeminlerden büyük miktarda kir emen bir fırça ile donatılmıştır.

Sınırsız kablosuz elektrikli süpürgeler Evinizi akarlardan uzak tutmak için çok kullanışlıdır, çünkü içerdiği aksesuarlar sayesinde zor yerlere, hatta yüksek yerlere bile erişebilirsiniz. Örneğin yıkamak yerine perdeler onları rahatça soluyabilirsiniz. Bu basit püf noktaları uygulayarak, ev tozuna karşı alerji oluşumunu önleyebilirsiniz.

Alerjiden kaçınmak için evi temizlemek, ayakkabılarınızı çıkarmak demektir

Evde olduğunuzda sokakta giydiğiniz ayakkabıları giymenize gerek yok. Pek çok kültürde eve girmeden önce çıkarılırlar ki bu harika bir fikirdir. Neden? Ayakkabı toz ve kir getirir her türlü dışardan, bu kiri her yere sürükleyerek evin temiz kalmasını zorlaştırıyor. Bundan kaçınmanın basit bir yolu girişe bir ayakkabı rafı takın böylece ailenin her bir ferdi ayakkabılarını bırakıp evde terlikler için değiştirirler.

Nem oluşumunu önlemek için evde havalandırın

Toz gibi kalıp ana nedenlerinden biridir alerji ve solunum yolu hastalıkları. Banyo ve mutfak, gerçekleştiği ana ortamlardır, bu nedenle onları kuru, temiz tutmalı ve her zaman küvet, lavabo ve lavabonun çatlaklarını veya sızdırmazlığını kontrol etmelisiniz.

Ayrıca düzenli olarak havalandırmanız, su dolu kapları birkaç gün bekletmemeniz ve bitkilerde su birikmesi olmadığını kontrol etmeniz önerilir.

Evcil hayvan tüylerinin dökülmesinden dolayı alerjiden kaçının.

Evcil hayvanlarınız ve bahçeniz varsa bu iki alerjen çok yaygındır, kimsenin vazgeçmek istemeyeceği bir şey. Evde bir köpeğiniz veya kediniz varsa önlemler alabilirsiniz. seninle yatmasını önle ve çok saç dökmesin diye onu fırçala. Ek olarak, Bosch’ta hayvanların bulunduğu evler için bir dizi özel elektrikli süpürgeye sahibiz: aspiradoras Zoo’o ProAnimal, kimin ProAnimal turbo fırça Her yüzeyde hızlı ve verimli bir şekilde çıkardığı için güçlü bir motora ve evcil hayvan tüyleri için ideal bir silindire sahiptir.

Polene gelince, yapay bitkileri tercih edebilir, doğal olanları dışarıya bırakabilir ve geleneksel bitki yerine hidroponik bahçeciliği tercih edebilirsiniz. Bu şekilde vazgeçmek zorunda kalmazsın.

Doğru malzemeleri kullanarak alerjilerden nasıl kaçınılır.

Kanepe için doğru malzemeyi seçmek, alerjileri sona erdirmek. O doğal deri ve sentetik oldukları gibi en iyisi olma eğilimindedir temizlemesi kolaydır ve toz tutmaz.

Ancak, özellikle yumuşak bir kumaş arıyorsanız, bundan vazgeçmenize gerek yok. Yine, bir elektrikli süpürge olacak en iyi dostun. Bunu yapmak için, kanepenizi haftada bir kez bir döşeme için özel fırça. Çok eksiksiz bir seçenek, aksesuar seti, hem bu fırça hem de bağlantı başlığı, esnek bir hortum, ekstra kısa bir sap ve elektrikli süpürgeyi omuz askısı olarak asmak ve böylece yüksek alanlara ulaşmak için bir kayış içerir. Pencereler için, büyük ve ağır perdeleri unutun ve keten veya daha iyisi jaluziler gibi hafif malzemeleri tercih edin. Ayrıca bir elektrikli süpürge SınırsızDöşemeyi, panjurları, en erişilemeyen köşeleri ve hatta arabayı vakumlayabileceğiniz çok sayıda aksesuara sahip!

Çamaşır makinenizin Anti-Alerji programını kullanın

Eğer varsa Bosch çamaşır makinesiElinizde alerjiden kaçınmak için başka bir numaranız var. Anti-Alerji programı, dayanıklı kumaşlar veya pamuk için yüksek dezenfeksiyon gücü elde etmek için hazırlanmış özel bir programdır. Hassas ciltler için önerilir. Giysilerinizde ekstra temizlik ve dezenfeksiyon elde etmek için etkinleştirin!

Bu numaralar hakkında ne düşünüyorsunuz? Artık eviniz tazeliğini soluyacak ve tadını çıkarabilirsiniz #LikeABosch.

Yazar hakkında

'src =