Ev nasıl temizlenir ve yaz aylarında yapmak neden önemlidir?

Yazın binlerce plan yapıyoruz. Durmadan evden çıkıp giriyoruz, plaja ya da havuza adım atıyoruz ve evde daha az zaman geçirmemize rağmen çamaşır hatta plaj kumu ile dolduruluyor. Yaz aylarında evi temizlemek, sıcaktan dolayı tembel olabilir. Ancak, bazı basit alışkanlıkları uygulamaya koyarak evinizi hızlıca temizleyin ve çok çaba harcamadan evinizi temiz tutun.

Evin yıl boyunca ve özellikle yaz aylarında temiz tutulması önemlidir. Yüksek sıcaklıklar, mikroorganizmaların mutfak veya banyo gibi alanlarda daha hızlı çoğalmasına neden olur.. Bu aylarda evinizi temiz tutmak için ipuçlarımızı izleyin.

Bir evi temizlemeye nasıl başlanır

Temizlemek istediğiniz şey ister tatil daireniz olsun, ister tatilinizden döndüğünüzde evinizi temiz bırakmak istiyorsanız, işe bir temizlik planı yaparak başlamalısınız. Aşağıdakileri içerir:

  • Temizlemek istediğiniz odalar. Odalar, mutfak, banyolar, depo odaları vb.
  • Gibi özel ihtiyaçlar fırını temizle, o mikrodalga, bulaşık makinesine tuz koy Ö buzdolabını temizle.
  • Yinelenen görevler olarak gerçekleştirilecek çamaşır makinesini veya kurutucuyu koyun, koy ve çıkar bulaşık makinesi veya geç Elektrikli süpürge.
  • Temizleyecek bir şirketiniz varsa, her görevi bir kişiye atayın ve ne zaman gerçekleşeceğini belirler. Tekrarlayan görevlerin evinizi temiz tutmanın anahtarı olduğunu unutmayın. Bu nedenle, her birini yapmak için belirli bir gün belirlemek en iyisidir.

Planınızı hazırladıktan sonra, uygulamaya koymanın zamanı gelmiştir. Evinizin derinlemesine bir temizliğe ihtiyacı varsa, evi toplamak gibi görevlerle başlayın. Ardından tozu temizleyin ve son olarak elektrikli süpürge ile temizleyin. Tüm mutfak eşyalarını kullanın. elektrikli süpürge Sınırsız son köşelere, vakumlu halılara ve çekmecelere ulaşmak ve her şeyi tozsuz bırakmak için.

Yaza özel temizlik önerileri

Yaz aylarında bazı önemli hususları hesaba katmak çok önemlidir. Örneğin, zamanı geldi mutfak dolaplarınızdaki yiyecekleri kontrol edin. Yüksek sıcaklıklar çabuk bozulan ürünleri etkileyebilir. Bu nedenle yiyeceklerinizin iyi durumda olup olmadığını kontrol etmek için kilerinizi ve buzdolabınızı kontrol etmenizi öneririz.

Banyo ve mutfak evinizin çok önemli iki alanıdır. Yaz aylarında, tozun birikip kire karışmasını ve pil üretmesini önlemek için evde olmayacak olsanız bile her iki alanı da iyice temizlemek çok önemlidir. Gibi yerleri temizlemeyi unutmayın yazı tahtası Ö mutfak davlumbazı.

Yazın denize yakın bölgelerde nem çok belirgindir. Bu, çamaşırlarınızın yıkandıktan sonra düzgün kurumamasına neden olur. Kullanın kurutma makinesi Giysilerinizi daha kısa sürede kurutmanıza ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Evinizin güzel atmosferini korumak için unutmayın her sabah havalandırın ve Elektrikli süpürge Haftada en az iki kez. Ve yakınlarda plaja sahip olacak kadar şanslıysanız, bu göreve bir gün daha ekleyin. Eviniz size teşekkür edecek!

Artık yaz aylarında evinizi temizlemek için mükemmel bir planınız olduğuna göre, neden bir ev temizliği yaparak kutlamayasınız? meyve karışımı çok havalı? İçinde #cookingwithBosch zevk almak için hazırlanmış birçok tarif bulacaksınız.

Yazar hakkında

'src =