Ev Koridor Boya Renkleri

Davetkar bir giriş yaratacak koridor renk şemaları mı arıyorsunuz? Güzel bir şekilde dekore edilmiş bir koridor, evin geri kalanı için tonu ayarlar ve kapıdan içeri girer girmez misafirler ve sevdikleriniz için kendi iç tarzınızı sunar. Parlak renklerden oluşan bir paletten, büyülü bir cazibe kenarına sahip koyu donanma koridorlarına kadar, bu dekorasyon fikirlerine göz atın ve ilham alın.

Tam anlamıyla seçim için spektrumdaki her varyasyon ile, potansiyel koridor renk şemaları arasında karar vermek, en cesur dekoratör için bile oldukça sinir bozucu olmak zorunda.

Boya rengi söz konusu olduğunda, cesur ifade tonları için gidebilir veya hoş ve yatıştırıcı bir palet seçebilirsiniz. Nötrler, koridorunuzun hafif ve havadar hissetmesini sağlar, ancak aynı zamanda sarı, yeşil, pembe ve mavi renklerin açık ve orta tonlu tonlarını düşünün – neşeli ve neşeli hissedeceksiniz. Ve elbette, zamansız bir gölge için her zaman mükemmel gri boya var.

Daha fazla koridor ilhamı için: En iyi Koridor fikirlerimiz

En iyi koridor renk şemalarından seçimimizden ilham alın.

 1. Ücretsiz renkleri karıştırın ve eşleştirin
  Koridor renk şemaları

Koridorunuzu ücretsiz renklerle denemek için bir yer olarak kullanın. Bu renkli koridor şeması, mercan pembesini renk tekerleğinde yeşil, zıt renklerle cesurca karıştırdı – ve çok iyi çalışıyor.

Kağıdın pembe tonu, bir koordinasyon unsuru eklemek için bir koşucu ile eşleştirilir ve mavi boyalı büfenin gerçekten göze çarpmasını sağlar. Renk açısından, nesnelerin ne kadar iyi çekildiğini kanıtlamak.

 1. Koyu tarafa tonlar alın
  Koridor renk şemaları

Düşünceli karanlık duvarlar modern evde giderek daha popüler hale geliyor. Genellikle karanlık bir odayı daha küçük hissettirebilir, bu durum böyle olabilir, ancak çoğu zaman duvarları neredeyse iterek bir alan hissi yaratır. Aynı zamanda ışığa da bağlıdır, eğer koridorunuz büyük bir doğal ışık kaynağına sahipse, tamamen koyu bir duvar rengi alabilir.

Karanlık duvarların beyaz boyalı ahşap ve ağartılmış ahşap mobilyalarla çok ezici bir çift hissetmesini önlemek için.

Bu koridor , bu ev sahibinin seçtiği orman temasını alması için ilk fırsattı. Doğal dokulardan ve hammaddelerden ilham aldı ve yavaş ama emin adımlarla, bu nötr renk bölünmüş duvar anılar ve hazinelerle dolu şık bir galeri duvarı oldu.

 1. renk eklemek için sanat Kullanın

Bu evin önüne bir sundurma inşa edildi ve eski ön kapı, koridorun içine ışık akmasına izin veren cam panellerle değiştirildi. Geniş döşeme tahtaları, bu cömert koridorun genişliğini arttırır ve daha da ferah hissettirir. Soyut sanat eserine renk katılmıştır.

 1. Sakinleştirici grinin trend tonlarını tercih edin
  Koridor renk şemaları

Sakinleştirici bir güvercin gri gölgesi ile koridorunuzda harika bir ilk izlenim yaratın. Kontrast için duvarda iki ton kullanarak güvercin gri bir şema ile salonunuzda huzurlu bir his alın. Bu yumuşak orta ton gri, harika bir nötr taban oluşturur. Dado rayının altında daha koyu bir ton ve yukarıdaki daha soluk bir ton kullanarak ince bir kontrast oluşturun. Beyaz veya krem ​​mobilya ve cam aksesuarlarla görünümü hafifletin. İnanılmaz derecede çok yönlü. Mavi veya pembe ince ipuçlarına sahip tonları arayın ve onları lüks metaller veya doğal dokular kullanarak giyin.

 1. Mor boyayın
  Koridor renk şeması

Fotoğraf kredisi: Mark Scott

Bu panelli duvardaki dut rengi gibi güzel zengin tonlarla rahatlatıcı ve rahat bir hava yaratın. Bu görünüm, evinizi harika bir şekilde sıcak tutacak bir taslak hariç perde ile süper rahat ve kışlıktır – ancak mavi ve beyaz yaprak baskı perdesi, onu en güneşli mevsimler için de uygun hale getirir.

 1. eğlenceli ve samimi olun
  Koridor renk şemaları

Yaşaması kolay ve kişiliğinizi yansıtan çok yönlü bir renk, desen ve çalışkan mobilya karışımı kullanarak sizinle değişebilecek bir koridor oluşturun. Bu canlı görünüm, rengi karıştırmakla ilgilidir. Başlangıç ​​noktası olarak çok renkli baskılara sahip kumaşlar kullanın ve gelecekte vurgu tonlarını güncellemek istediğinizde daha fazla esnekliğe sahip olacaksınız. Büyüyü yükseltmek istiyorsanız, daha lüks bir his için paletinize turkuaz mavisi, sıcak fuşya pembesi ve derin zümrüt yeşili gibi daha fazla mücevher tonu ekleyin.

 1. ördek yumurta ile Süsleyin
  Koridor renk şemaları

Bu yeni modern rustik tarz, geleneksel ülke görünümlerinin unsurlarını alır, ancak onlara herhangi bir eve uyan daha akıllı bir kenar sağlar. Perişan olmadan şık düşün! Klasik ülke stilinin çiçek desenli duvar kağıtlarını basit, modern bir zemin için net, boyalı duvarlar ve eşleşen ahşap işleri için değiştirin. Ördek yumurtası bir özellik duvarı için mükemmel bir renk seçimidir. Karmaşık sevenler için mükemmel olan ördek yumurtasının sakinleştirici etkisi, şovda çok şey olmasını isterseniz meşguliyeti dengeleyecektir.

 1. güneş ağartılmış basitlik tercih
  Koridor renk şemaları

Ön kapıdan geçer geçmez sizi rahatlatacak bir görünüm için yıpranmış kıyı renklerini, unfussy geri kazanılmış ahşap mobilyaları ve karakteristik sahil motiflerini karıştırarak plajı eve getirin. Klasik bir ülke tarzında boyalı mobilyalarla karıştırarak görünümü hafifletin. Yumuşak taş, kum, çakıl grisi ve kabuk pembesi lehine cesur mavilerden kaçının.

 1. Vahşi tarafta yürüyün
  Koridor renk şemaları

Bu, etkili, ancak elde edilmesi basit bir görünümdür, çünkü başka her yerde ayrıntılı dekorasyon içermez. Desenin öne çıkması için koyu ahşap zeminlere kıyasla merdivenlerin beyaza boyandığını belirtmek gerekir.

Hemen alın
: Benzer merdiven koşucusu, Hayvan Baskı Halıları

 1. büyüleyici sanat asmak
  Koridor renk şemaları

Büyük ölçekli bir resim seçin ve şemanıza karakter eklemenin kolay bir yolu için koridorunuza asın. Sevdiğiniz bir şeyi seçin, çünkü evinizde hareket ederken kaçınılmaz olarak çok şey göreceksiniz. Siyah ve beyaz tasarımlar iyi seçimlerdir, ancak canlı bir görünümü tercih ederseniz süper renkli bir şey için de gidebilirsiniz. Duvar boyasını ve resminizi en iyi nasıl göstereceğini düşünün – buradaki parlak beyaz duvarlar harika görünüyor ve mavi ayrıntıları gerçekten gösteriyor.

 1. Bitkilerden keyif alın
  Yaprak baskı ile klasik koridor duvar kağıdı

Koridorunuzdaki güzel botanik motiflerle doğaya geri dönün. Duvarlarda ve koltukta iki benzer bitki baskısına sahip olmak, etkiyi arttırır ve kesin eşleşmelerden kasıtlı bir hareket gösterir. Diğer yerlerde, görünüm gri ahşap ve taş zemin ile daha düşük anahtarlıdır. Periyot özellikleriniz varsa, bunları arkaya doğru renk düzeniyle ortalayın veya dado yüksekliği panelleri veya süpürgelik tahtaları gibi özellikleri vurgulamak için farklı bir boya rengi kullanabilirsiniz. Zengin desenli bir duvar kağıdı kullanmayı veya girintilerde, köşelerde, dado rayının hemen üstünde veya hatta merdiven yükselticilerinde boyamayı deneyin.

Hemen alın
: Benzer duvar kağıdı, John Lewis Tasarımcılar Loncası

 1. Canlı au naturel
  Koridor renk şemaları

Doğal renklerle dolu bu koridorda, renk paletinden ahşap zemin ve taş duvardaki doğal malzemelere kadar doğanın merkeze girmesine izin verin. Büyük pencere, koridor severlerin çok ötesinde manzaralar sunan ve ışığın akmasına izin veren doğa severler için de büyük bir bonus. Deniz yaşamından esinlenen sanat eserlerini de seviyoruz.

Bakın

Bir cevap yazın