Ev İçin Aydınlatma İpuçları

İyi aydınlatılmış bir ev için aydınlatma türleri

Görev aydınlatması çok önemlidir, çünkü hiçbir şey doğal ışığı geçmemesine rağmen , bizi akşamları görmek için farklı ışık türlerine güveniriz ve yatağa giderken ve yeterli doğal ışık olmadığı kış günlerinde. Aydınlatmanın bu kadar basit bir şekilde yaratabileceği farklı ruh hallerini seviyorum ve bir Rockstar etkisi elde etmek için büyük harcamaya gerek yok. Ancak ruh halinin ötesinde, farklı aydınlatma türleri bir alan hissi yaratabilir, odaların daha büyük veya daha rahat hissetmesini sağlayabilir ve özellikle küçük bir alanı dekore etmek için yardıma ihtiyacınız varsa bir odadan büyük bir yere dönüştürebilir .

Ancak ruh hali aydınlatmasına gitmek ve görev aydınlatmasını tamamen unutmak kolaydır.


STYLELIST aydınlatma türlerinde büyük bir makale gözlerini korumak için bir rehber olarak ve aynı zamanda bakış harika kullanılmak üzere gerekir. Aydınlatma ipuçlarının yanı sıra akkor, floresan ve LED ışıkları tanımları var ve kullanılacak aydınlatma türlerinin bir listesi ile birlikte harika aydınlatma ipuçları veren GE Aydınlatma Enstitüsü Müdürü Mary Beth Gotti ile konuştular. Daha fazla oku…

– Salonda Tepegöz Işık Koridorları aydınlık tutun, çünkü çok az veya hiç doğal ışık almazlar. Birden fazla armatür veya birden fazla ampul içeren tek bir armatür varsa iki veya üç 50 watt ampul öneriyoruz. Tek bir ampul armatürü için 80-100 watt deneyin.

– Sundurma Işığı Mary Beth, “20 watt aralığındaki halojen lambaların bir yol için mükemmel olması gerektiğini” öneriyor, bu nedenle evinize yürüme mesafesinde kör olmuyorsunuz. Ancak, “verandadaki” şaryo lambaları veya fenerler için, 40 veya 60 watt’a kadar çarpmayın. “

– Gömme Işıklar Gömme ışıkları spot ışıklara dönüştürmemek için 60 watt civarında tutun.

– Komidin Işıkları 50-60 watt, kitap okumak veya notları gözden geçirmek gibi gece görevleri için en iyisidir. Ancak, aksi halde loş bir odada bu kadar parlak görünmesini önlemek için, abajurunuzun ampulü doğrudan gözünüzden koruduğundan emin olun.

– Masa Işıklar Masanızda çalışırken, gözlerinizi yormadığınızdan emin olmak istersiniz ve bunu yapmanın en iyi yolu, bilgisayar ekranınızla aynı watt değerinde bir masa lambası bulmaktır. İyi doğal ışığa sahip bir oda için bu yaklaşık 60 watt olmalıdır. Penceresi az olan / olmayan bir oda için 60 watt’lık masa lambasını ortamdaki tepe ışıklarıyla dengeleyin veya bu sayıyı 75 watt’a kadar çarpın.

– ‘Boob’ Lambalar Bu tipik tavan lambalarının (kubbeli bir gölgeye sahip) genellikle daha opak kapakları vardır, bu yüzden 75 watt’lık bir ışık kullanmanızı öneririz.

– Mutfak Bıçaklar ve diğer pişirme malzemeleriyle çalıştığınız için mutfak lambaları parlak olmalıdır. Karanlık mutfaklar ve daha opak armatürler için 100 watt deneyin. Çok fazla doğal ışık alırsanız, biraz daha sönük bir 80 watt ampul kullanmayı deneyin.

– Banyo Aplikleri Banyo apliklerini 60-80 watt civarında tutun (Ama bu bölünebilir. Yani bir çift aplikede iki 40 watt ampul veya aynanın üzerinde üç 30 watt ampul). Pembe ışıklar cilt tonunuza iltifat etmenize yardımcı olacaktır, ancak Mary Beth de bize “makyajın farklı ışıklarda farklı göründüğünü” hatırlattı. Işığın bastırıldığı bir akşam etkinliğine çıkmak daha sıcak bir ortam olurken, ofise gitmek daha serin bir ton olacaktır. ” Yani, sıcak renkli bir ampul seçerseniz, ofiste olduğunuzda makyajınızın biraz farklı görüneceğini unutmayın.

– Yemek Odası Avizesi En iyi sonuçları elde etmek için, oda büyüklüğüne bağlı olarak yemek odası avizesinin toplam watt değerini 200-400 watt arasında tutun. Yani, bu iki 100 watt ampul, dört 60 veya 75 watt ampul, sekiz 50 watt ampul vb.

Genel olarak, alanı düzgün bir şekilde aydınlatmak için gereken toplam watt miktarını bulmak için bir odanın kare görüntüsünü 1,5 ile çarpabilirsiniz. Görev aydınlatması için, bu çarpanı 2,5’e çarptırabilirsiniz. Ve, izin verilen maksimum watt miktarının ne olduğunu görmek için armatürü her zaman kontrol etmeyi unutmayın, çünkü bu sayıyı aşmak çok tehlikeli olabilir.

Daha fazla ışıklandırma ipuçları için Stylelist’teki evinizin hangi ışık türüne uygun olacağı ve en iyi görev aydınlatması için bir rehber olarak makalenin tamamını okuyun . Işık ve alanın kullanımı hakkında daha fazla ev dekorasyon ipucumuz var. Paylaşmak istediğiniz bazı aydınlatma ipuçlarınız varsa, lütfen yorum bırakın. Bizi Facebook’ta da beğenebilirsiniz – bu makaleyi arkadaşlarınızla paylaşır ve paylaşırsanız. Daha fazla ücretsiz bilgi istiyorsanız aşağıdaki bültene katılın .

Bir cevap yazın