En Yeni Kitaplık Dekorasyon Fikirleri

Kitaplık Fikirleri – Kitap meraklılarının evlerinde yayınlarını sakladıkları ve organize ettikleri her zaman benzersiz bir köşe veya alan vardır. Eğer düzenli bir bibliyof iseniz, bazen onları saklamakla ilgili olarak odaklanmanızı gerektirebilecek tonlarca yayının bulunduğundan emin olurum.

  • vivense kitaplıklı tv ünitesi,
  • vivense kitaplık modelleri ve fiyatları,
  • enza home kitaplık modelleri ve fiyatları,
  • avangart kitaplık modelleri,
  • kitaplık dekorasyon fikirleri,
  • ikra kitaplik,
  • tavana kadar kitaplık,

Özellikle bir bütçeniz varsa, kitaplarınız için kullanabileceğiniz birkaç yenilikçi ve eğlence fikri vardır. DIY kitaplık fikirleri en iyi şekilde bir bütçe planında olduğunuzda çalışır. Sadece bu değil, büyük olasılıkla birkaç eski ya da eski mobilya ya da daha iyi kullanmak için bazı şeyler kullanmak için koymak mümkün olabilir.

Eski kemerler, halatlar, kaykaylar, merdivenler vb. Kişisel DIY kitaplığınızı üretmek için kullanabileceğiniz azınlık şeylerinden bazılarıdır. Eski şarap evcil hayvan kasalarınız varsa, onları odanızda, oturma alanınızda veya evinizin küçük koleksiyonunuzu almak istediğiniz herhangi bir başka alanında boş bir duvara karşı organize edebilirsiniz.

Duvarı protesto ederken eski kasaları kurun ve ayrıca kitaplarınızı ona yerleştirin. Ayrıca kasalara yeni ve zarif bir görünüm vermek için çekici kağıtlarla süsleyebilirsiniz. Ancak, eski ve normal ahşap evcil hayvan kasalarının kendi büyüleyici bir çekiciliği vardır.

DIY Kitaplık Fikirleri

Merdivenlerde, kendi kitap rafınız için kullanabileceğiniz çok çeşitli kitaplık fikirleri vardır. İkiz metal merdivenleriniz varsa, bunları evinizin boş bir yerine, merdiven levhalarının üzerine ahşap plakalar yerleştirerek ve bundan sonra yayınlarınızı konumlandırmaya karşı kurabilirsiniz.

Kendiniz için en geniş ve muhtemelen organize bir kitap rafından birine sahip olacaksınız. Bir diğer kavram da merdiveni duvarla birleştirmek ve daha sonra yayınlarınızı koymak için merdiven hareketlerini farklı raflar olarak kullanmaktır.

Evinizde açık bir konumunuz yoksa, ancak yine de kendiniz için iyi ve düzenli bir kitaplık istiyorsanız, merdivenlerinizdeki duvar muhtemelen sizin için en iyisini kanıtlayabilir. Ahşap plakaları duvara monte edin ve ayrıca raflar üretin. Orada DIY tarzı kitaplık fikirleri en seçkin biri ile vardır.

DIY raflar için bir başka popüler öneri boru hattı kitaplığıdır. Eski ve ekstra sıhhi tesisat boru hatları son derece yaratıcı ama kullanışlı bir kitaplığı dengeleyebilir. Kesinlikle yapmanız gereken, duvar yüzeyindeki boru hatlarını takmak ve üzerlerine ahşap plakalar koymak, ayrıca harika, dayanıklı ve endüstriyel bir tasarım DIY kitap rafı ile var.

Palet rafları ayrıca sizin gibi bibliyofiller için mükemmel bir DIY projesi yapar. Paletlerden yararlanabileceğiniz gibi kitaplarınızda depolamak için duvarlarda onarabilirsiniz. Son zamanlarda popüler olan çoğu popüler stil matematik hayranları ve aynı zamanda manevi insanlar için daha fazla.

Bir mandala veya Voronoi algoritmasına dayanan bir Voronoi kitaplık oluşturmak için hazırlanan kutular. Bu özel ve yenilikçi fikirler sizin için en iyisi olabilir. İşte size birebir kişisel kitaplıklarınız için bakmanız, seçmeniz ve kullanmanız için bazı 50 yaratıcı DIY kitaplık fikri.

1. Görünmez Kitaplık

Nasıl Kitaplık Yapabilirsiniz

İkamet ettiğiniz herhangi bir odaya çekici bir saklama odası dahil etmek için bir kabin inşa etmek için bu adım adım talimatlara uyun.

Adım 1. Boyutları Belirleyin

İlk olarak, kitaplığınız için bir alan seçin ve gereksinimlerinize en uygun boyutu belirleyin. Yapmak üzere olduğunuz kabinin temel bir düzenini yapmak yardımcı olabilir ve her bir parçanın ölçümlerini not eder.

Adım 2. Eylem ve ayrıca Kontrplak Çerçeve Kes

Ölçümleriniz elinizle, 3/4 huş kontrplaktan üst, yan ve iç rafları kesmeye hazırsınız. Huş kontrplak 4 ′ x 8 ′ sayfalarda mevcut olduğundan, keresteyi istediğiniz genişliğe kadar yırtmaya katılan bir masa kullanmak kesinlikle en uygun olacaktır.

Keresteyi henüz doğru yüksekliğe (veya boyuta) kesmekle kendi başınıza endişelenmeyin. Bu bir sonraki adımda yapılacaktır.

Adım 3. Kontrplak Boyutuna göre kesin

Katılan bir gönye kullanarak üst, yan paneller ve iç mekan raflarını uygun uzunlukta kesin. Gönye testeresi kesinlikle masa testeresine kıyasla daha temiz, ekstra düzenlenmiş bir kesim yapacaktır ve ayrıca daha küçük boyutlu kereste parçaları için çok daha iyi bir seçimdir. Ölçümleriniz bir gönye testeresinde kesilemeyecek kadar büyükse, bir masa testeresi kullanın, ancak kesimleri mümkün olduğunca düzenli hale getirmek için çok dikkatli olun.

vivense kitaplıklı tv ünitesi,
 vivense kitaplık modelleri ve fiyatları,
 enza home kitaplık modelleri ve fiyatları,
 avangart kitaplık modelleri,
 kitaplık dekorasyon fikirleri,
 ikra kitaplik,
 tavana kadar kitaplık,
vivense kitaplıklı tv ünitesi,
vivense kitaplık modelleri ve fiyatları,
enza home kitaplık modelleri ve fiyatları,
avangart kitaplık modelleri,
kitaplık dekorasyon fikirleri,
ikra kitaplik,
tavana kadar kitaplık,

Adım 4. Rafların Kenarlarını İşaretleyin

İç raflar, yönlendirici kullanılarak çerçevenin iki yan paneline doğru rabbet kesilmelidir. Rafları doğrudan yapıya sokmak, sistemi kesinlikle daha güçlü hale getirecek ve rafların daha fazla ağırlık taşımasını sağlayacaktır.

Bu rabbet oluklarını her iki yan panelde de aynı ayarda yönlendirdiğinizden emin olmak için, iki paneli yan yana bir masanın üzerine yerleştirin ve panellerin her iki ucuna da bir hurda kereste parçası takın onları tek bir geniş tahtaya dönüştürmek. Bu, çizgilerinizin düz ve düzgün olmasını sağlayacaktır.

Ardından, ilk rafınızın yerini bulun ve aynı anda her iki yan panel boyunca 3/4 ″ şerit çekmek için bir T-kare kullanın. Cihaza yerleştirmeyi planladığınız her rafın yerine başka bir 3/4 ″ şerit çizin. Mükemmel bir kural, rafları 16 inç (tesiste) aralıklarla yerleştirmektir.

Adım 5. Rabbet Eklemlerini kesin

Raflar üzerindeki oluklar işaretlendikten sonra, onları yönlendirmelisiniz, bu da senfonik 4’ün üzerinden geçen tavşan bağlantılarını geliştirecektir. yönlendirici.

Bir yönlendirici son derece yüksek hızlı bir araçtır ve sizden kolayca kaçabilir, bu nedenle bu düz kenar genel görünümünü yapmak düz eklemler almak için gereklidir.

Adım 6. Üniteyi Birleştirin

Kereste yapıştırıcısı ve ayrıca yüzey çivileri kullanarak öncüyü iki yan panele bağlayarak başlayın. Daha sonra, rafları rabbet eklemlerine yapıştırıcı koyarak ve rafları her seferinde bir raf olmak üzere doğrudan eklemlere kaydırarak monte edin. Raflar konumdayken, rafları yerinde tutmak için cihazın ötesindeki tırnakları dahil edin.

Sistemi duvar yüzeyine asmak istiyorsanız, koç boynuzu olarak kullanmak için arka üst tarafa 2 ″ tahta şeridi yapıştırmanın yanı sıra kesinlikle yapıştırmak isteyeceksiniz. Bakın bu kilit arka yüzeyle aynı hizadadır, böylece dolap kesinlikle duvar yüzeyine gömme monte edilir.

Adım 7. Yüzü Tamamlayın

Ünite inşa edildiğinde, sert kontrplak kenarlarını 1-1 / 4 ″ kavak harika bitmiş ürünle kaplayarak bitirmenin zamanı geldi. Gönye testereyi kullanarak kavayı dış panellerle aynı ölçümlere kesin. Düzgün, özelleştirilmiş bir görünüm için açılara 45 derecelik açı kesimleri eşlik etmelidir.

Kaplama montajını kitaplığa bağlamak için ahşap tutkalı ve çiviler kullanın. Rafların yüzleri için, 1 large büyük bir süs kalıplama kullanarak çok daha yenilikçi olabilirsiniz.

Adım 8. Son Dokunuşları Dahil Et

Ahşap yapıştırıcısının tamamen kuruması için 1 gün bekleyin, ardından pürüzsüz bir şekilde zımparalayın ve tırnak deliklerini boyanabilir veya lekelenebilir ahşap macunuyla doldurun. Kumlama ile üretilen her türlü parçacığı veya talaşı ovmak için yapışkan bir bez kullanın ve bundan sonra istediğiniz görüntüyü sunmak için sistemi yeniden boyayın veya renklendirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir