En yaygın yedi kumaş nasıl yıkanır

Koymak çamaşır makinesi zor bir iş değil. Ancak çeşitli malzemelerle ne yapılacağı ve ne yapılmayacağı hakkında konuşurken işler biraz karmaşıklaşıyor. Genel bir kural olarak, en iyisi daima Talimatlar giysi etiketinde görünen sıcaklık ve yıkama programı. Bu onları en iyi durumda tutacaktır. Ayrıca, ürün özelliklerinin çamaşır makinenize uygun olup olmadığını kontrol edin.

Yıkayıcı koy

En popüler yedi kumaştan en iyi sonuçları almanıza yardımcı olacak bazı basit ipuçları.

Pamuk yıkayın

En yaygın liflerden biri ve dayanıklı Pamuk, hem emici hem de dayanıklıdır. Bununla birlikte, genellikle ilk yıkamanızda% 5-10 küçülür.

Pamuk yıkayın

Nasıl yıkanır: Programı kullanın Pamuk geleneksel deterjanla. Bu kumaşı karakterize eden direnç sayesinde devirlere ve yüksek sıcaklıklara dayanır.

Keten, aynı adı taşıyan bitkisel liflerden üretilen bir kumaştır. Nefes alabilir, onu bir tekstil malzemesi yapar fresk ve yüksek sıcaklıkta bile rahat.

Yıkama keten

Nasıl yıkanır: Programı kullanın Narin Giysilerle ilgiliyse. Masa örtüsü veya minder örtüsü gibi ev kıyafetlerini yıkamak isterseniz programı kullanabilirsiniz. Pamuk.

İpek, ince ve esnek lifleri ile karakterizedir. Bu ışıltılı Hayvansal kaynaklı lifler, nemi emme konusunda büyük bir yeteneğe sahiptir, aşınmaya karşı dayanıklıdır ve deforme olmaz.

Lavar it

Lavar it

Nasıl yıkanır: Programı kullanın Narin / İpek az deterjanla.

Yün, koyunlardan elde edilen doğal bir tekstil elyafıdır. Bu malzeme renk solmasına, kire ve kırışıklıklara karşı dayanıklılığı gibi çok iyi özelliklere sahiptir. Aynı zamanda soğuktan harika bir yalıtıcı olarak da çalışır.

Lavar lana

Yün yıkama programları

Nasıl yıkanır: Birkaç seçeneğiniz var. Kuru temizleme ile, yünlü deterjanlı soğuk suyla elle veya en rahatı: Lana programı.

Oluşturulan ilk tam sentetik elyaf olan naylon son derece güçlüdür ve esnek. Elyafları yüksek hızda kurur, bu nedenle yüzme ve spor için tasarlanmış giysiler için ideal bir kumaş haline gelmiştir.

Lavar nilon

Nasıl yıkanır: Program ile Sentetik / Hassas.

Çamaşır makinesinde polyester yıkama

Polyester giysilerin temel kalitesi, deforme değiller ve kırışıklıklara karşı çok dayanıklıdırlar. Ayrıca çabuk kururlar. Ancak diğer malzemeler kadar nefes alamazlar.

Polyester yıkayın

Nasıl yıkanır: Program ile Sentetik / Hassas.

Rayon yıkama

Rayon, pamuk lifi ile bazı benzerliklere sahiptir ve perdeler için de mükemmeldir. Bir Yumuşak dokunuş, ipeğe biraz benzer. Kire, kimyasallara ve tere karşı çok dayanıklıdır.

Lavar rayon

Nasıl yıkanır: Programı kullanın Narin / İpek, belirli bir deterjanla.

Tüm kumaşları vurmak için Bosch olarak, akıllı çamaşır yumuşatıcı ve deterjan dozajı Giysilerin kumaş türünü, giysilerinizin kirlilik derecesini algılayan ve her yıkama için gereken tam deterjan miktarını otomatik olarak ölçen. Her seferinde mükemmel sonuçlar!

Yazar hakkında

'src =